Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

tv dekoder playstation 4 kino domowe.

MichalM90 22 Sie 2015 12:02 1647 3
  • #1 22 Sie 2015 12:02
    MichalM90
    Poziom 2  

Witam serdecznie bardo prosze o pomoc w podlaczeniu tych urzadzen zeby dzwiek wychodzil z kina domowego.Na ten czas podlaczenie wyglada tak :
    dekoder mini cyfrowego polsatu przez HDMI do telewizora,
    Konsola playstation 4 przez HDMI do telewizora,
    Drugi dekoder przez zlacze euro(dzwiek z niego do kina nie jest konieczny moge go odlaczyc lub podlaczyc pod wolne wejscie hdmi jesli zostanie wolne).
    Kino domowe narazie nie podlaczone bo nie wiem jak.
    Zamieszczam foty wejsc jakie mam w tv dekoderze i konsoli oraz dwoch kabli ktorych posiadam.Nie wiem czy sie nadaja mam tez jeden wolny kabel hdmi jesli cos wiecej bedzie potrzebne dokupie bardzo prosze o pomoc
    na zdjeciu nie widac ale w telewizorze z boku mam jeszcze jedno wejscie hdmi i wejscie na sluchawki.

tv dekoder playstation 4 kino domowe. tv dekoder playstation 4 kino domowe. tv dekoder playstation 4 kino domowe. tv dekoder playstation 4 kino domowe. tv dekoder playstation 4 kino domowe. tv dekoder playstation 4 kino domowe.

0 3
  • #2 22 Sie 2015 12:41
    Polon_us
    Poziom 41  

Byłoby sympatyczniej, gdyby kolega podał modele tych urządzeń.

Ale z tego co widzę z zdjęć, kolega może wykorzystać funkcję ARC tj. zwrotny kanał audio.

Z zdjęć wynika, że zarówno telewizor i kino obsługują tę funkcję.

Także:
    - urządzenie, które jest podłączone do gniazda HDMI ARC w telewizorze przełączyć na boczne gniazdo HDMI
    - telewizor i kino (gniazda oznaczone ARC) połączyć kablem wersji HDMI 1.4a lub wyżej
    - w telewizorze włączyć HDMI-CEC (Anynet, SimpLink - nazwa zależna od producenta) i następnie ARC
    - w kinie włączyć HDMI-Control (lub HDMI-CEC)

Zmiana tych ustawień powinna skutkować przeniesieniem dźwięku z TV do kina.
    Powyższy opis jest bardzo generalny. Kolega nie podał modeli tych urządzeń. Ale wsparcie instrukcji obsługi na pewno będzie pomocne.

Wszelkie przełączenia kabli HDMI proszę wykonywać przy wyłączonych urządzeniach!

Powodzenia :_)

0
  • #3 22 Sie 2015 14:08
    MichalM90
    Poziom 2  

Sory za nie podanie modeli juz nadrabiam zaleglosci :)
    Telewizor Philips model 40PFL3107H/12
    Kino Philips model HTD3500/12
    Dekoder cyfrowego polsatu MINI HD 2000

W kinie pod guzikiem source sa dostepne opcje:
    AUX
    MUSIC 1
    ARC (Domyslam sie ze o ta chodzi)
    DISC
    USB
    RADIO
    OPEN IN

W telewizorze nie moglem znalezc opcji przelaczenia na arc probowalem opcji
    (ustawienia/dzwiek/glosniki/ tam jest do wyboru glosniki z telewizora lub wzmacniacz.Po wybraniu opcji wzmacniacz jest napisane "Błąd glosniki telewizora sa wlaczone" a nie ma opcji wlacz/wylacz.
    Dziekuje za odpowiedz

0
  • #4 22 Sie 2015 14:23
    Polon_us
    Poziom 41  

W firmie Philips funkcja HDMI-CEC nosi nazwę EasyLink.

W instrukcji telewizora -> Link - proszę przejrzeć strony 25-26. Proszę nie zapomnieć o włączeniu ustawienia -> AutoStart Easylink, niezależnie od paru innych.

W instrukcji kina -> Link - proszę przejrzeć strony 20-21.

Nie powinien kolega mieć kłopotów. Instrukcje są w j.polskim.

Powodzenia :_)

0