Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C4 1.6 2005 - Przepalający się bezpiecznik rozrusznika

22 Sie 2015 15:56 7992 55
  • Poziom 5  
    Witam, dzisiaj kupiłem Citroena C4, po przyjeździe do domu rozrusznik nie reagował na kluczyk i kontrolki też nie przygasały. Sprawdzilem bezpiecznik i byl przepalony, więc go wymieniłem. Krótka przejażdżka i sprawdzenie czy działa i znowu zonk przepalony, zdążył zrobić minimalny ruch jedynie. Co może być wedlug was, bo jestem zielony w elektryce?
  • Admin grupy Samochody
    Masz tam kolego zwarcie, prawdopodobnie gruby przewód od akumulatora do rozrusznika jest przetarty i dotyka do masy.
  • Poziom 5  
    Nie mam niestety mozliwosci sprawdzenia tego, wiec jutro to zobacze. Czy dostep do tego przewodu jest latwy ? I wystarczy zaizolowac go ??
  • Poziom 32  
    A nie ma tam czasem bezpiecznika na elektromagnes jak w peugotach?
    Wtedy do wymiany elektromagnes.
  • Poziom 5  
    Nie wiem czy to ma jakis zwiazek z tym ale u sprzedawcy palil za kazdym razem a po jexdzie autostrada gdy silnik jest goroacy spalil sie dwa razy. Moze uzyc 25 amperow zamiadt 20?
  • Poziom 32  
    Czyli od elektromagnesu. Rozrusznik do regeneracji.
  • Poziom 5  
    Mieszkam w uk a tutaj ludzie poprostu wymieniaja.... Czyli wymiana rozrusznika i po klopocie?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zaraz do wymiany... Najpierw zajrzyj tam i sprawdź, czy nie jest to jakaś błaha usterka, jak np przypalony przewód, który ktoś ułożył nie tak, jak trzeba. Bo skoro pojeździe, pomyśl co tam się mogło stać.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 5  
    Samochod jest kupiony za smieszne pieniadze wiec najpierw wyprobuje patent z wiekszym bezpiecznikiem i jak to nie pomoze to wizyta u elektryka
  • Poziom 43  
    kamson92 napisał:
    woec najpierw wyprobuje patent z wiekszym bepieckiem

Nie próbuj, narobisz se dużo dużo większych kosztów, jak upali ścieżki albo przekaźnik się sklei.
  • Poziom 21  
    prosiaczekmalaryczny napisał:
    Jak był 20A to wsadź 30A i po kłopocie. Ten bezpiecznik przepala się z pewnej ciekawej przyczyny i nie jest to żadne zwarcie, zaręczam.

No to proszę napisać czemu, ciekawy jestem.
  • Poziom 43  
    archaniol40 napisał:
    No to proszę napisać czemu, ciekawy jestem.

Kolego prosta spraw zasil sobie przewód ten o którym tu debatujemy i będziesz wiedział.
  • Poziom 21  
    Dziękuję za informację ale nie mam C4 i nie mam jak tego zbadać. Skoro koledzy doszli czemu się przepala bezpiecznik i nie jest to spowodowane zwarciem... To proszę o wytłumaczenie.
  • Poziom 21  
    Citroen, Bmw, Renault inne. Ale tutaj pewnie siedzi rozrusznik Valeo podobny do D6RA. Chyba że którejś z uzwojeń elektrowłącznika dostaje zwarcia? Dobrze kombinuję czy nie tędy droga?
  • Poziom 32  
    Nie tyle zwarcia, co może wypalenia styków, daewoo, renault i inne francuzy, część już tego nie stosuje, bo się i tam również przepalał.
  • Poziom 39  
    Wypalenie styków... Czego? Obecnie masz monitory poboru prądu wzbudzenia rozrusznika. Nie tylko realizowane poprzez bezpiecznik. Prąd wzbudzenia rośnie, gdy rozrusznik kończy żywot, więc do wyjęcia i naprawy. A cała reszta to...
  • Poziom 40  
    prosiaczekmalaryczny napisał:

A problem tam jest w brudzie.

I we wszach.
    29 robię garden party, zapraszam, będziesz bawił towarzystwo, pojesz popijesz i w kieszeni coś znajdziesz. Widzę że masz żart z pierwszej ręki.
  • Poziom 40  
    Usterka banalna że szkoda klawiatury, wymieniasz automat i szczotki, po problemie.
  • Poziom 40  
    georgesgr napisał:
    Aleksander_01 napisał:
    wymieniasz automat i szczotki,

Kosztuje cie to 80% ceny rozrusznika i masz naprawe watpliwej jakosci. Kto z amatorow jest w stanie zgrzac nowe szczotki z uzwojeniem stojana? Nie znam takich.
    Pozdrawiam,

To po co to forum. Nie lepiej od razu napisać - jedź do zakładu bo sam nie naprawisz. No i ta cena 80% nowego rozrusznika, po ile te części ?
  • Poziom 32  
    Jak są wypalone styki cewki, to zobacz jaki prąd idzie przez cewkę, wtedy tez pali bezpiecznik.
  • Poziom 43  
    Aleksander_01 napisał:
    To po co to forum. Nie lepiej od razu napisać - jedź do zakładu bo sam nie naprawisz

Bo nawet trudno wyciągnąć rozrusznik, jak się jest fantasy naprawiaczkiem.
    Który za naprawę uznaje pisanie postów na forum.

I tak jak 6 postów wcześniej napisałem, zepsuty rozrusznik.
  • Poziom 40  
    Strumien swiadomosci swia napisał:
    Aleksander_01 napisał:
    To po co to forum. Nie lepiej od razu napisać - jedź do zakładu bo sam nie naprawisz

Bo nawet trudno wyciągnąć rozrusznik, jak się jest fantasy naprawiaczkiem.
    Który za naprawę uznaje pisanie postów na forum.

I tak jak 6 postów wcześniej napisałem, zepsuty rozrusznik.

No a jakie niskie ceny nowych rozruszników, poniżej 70 zł. Nawet dla D6RA ta cena jest nieosiągalna. Niezły fantasta.