logo elektroda
logo elektroda
X
logo elektroda
REKLAMA
REKLAMA
Adblock/uBlockOrigin/AdGuard mogą powodować znikanie niektórych postów z powodu nowej reguły.

Clio II 1,2 16v 03r - Nie można uruchomić silnika

marcin1gy1 22 Sie 2015 20:19 1620 6
REKLAMA
  • #1 14940106
    marcin1gy1
    Poziom 10  
    Witam

    Podczas powrotu do domu z 5 wrzuciłem na 3 przytrzymałem do 5tyś obrotów wyskoczyła kontrolka usterki elektronicznej, zjechałem na pobocze wyłączyłem silnik odpaliłem było ok, ruszyłem ujechałem 100m wyskoczyło to samo plus check engine. Gdy wyskakuje kontrolka usterki elektronicznej samochód kręci się max do 3tyś obr/min. Zjechałem 2 km do domu pomalutku, postawiłem samochód rano odpalił wyświetlił usterkę elektroniczną plus check wyłączyłem. Wieczorem tego dnia usterka elektroniki zgasła i check zgasł a za to świeci się stop plus system blokady zapłonu i silnik nie kręci. Aby silnik zakręcił trzeba szybko przekręcić kluczyk nie czekać aż kontrolki zgasną i 2s pokręci rozrusznik (po 2s rozłącza go automatycznie), gdy się czeka aż kontrolki pogasną nawet nie zakręci.
    Akumulator był podmieniany, masa była odłączana, bezpieczniki sprawdzane, drugim kluczykiem próbowałem odpalać nic się nie zmiena a centralne zamki się zamykają dwoma pilotami. Mechanik nie mógł się połączyć dwoma komputerami z samochodem wyskakiwał błąd "nie istnieje" a na drugim komputerze z żadnym podzespołem nie można było się połączyć.

    Przepraszam że się tak rozpisałem ale chciałem opisać wszystko po kolei.

    Proszę o pomoc z góry dziękuję.
  • REKLAMA
  • #2 14940298
    atego20
    Poziom 14  
    Podepnij clipa
  • REKLAMA
  • #3 14940669
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda
    marcin1gy1 napisał:
    Mechanik nie mógł się połączyć dwoma komputerami z samochodem wyskakiwał błąd "nie istnieje" a na drugim komputerze z żadnym podzespołem nie można było się połączyć.
    A czym była robiona diagnostyka, no bo już jest odp. CLIP'em
    atego20 napisał:
    Podepnij clipa
    W sumie dokładniej niż amatorski DDT2000 z Vag KKL.

    @marcin1gy1 ten Twój mechanik potrafił by przejrzeć elektrykę i sprowadzić stan "puszki" z bezpiecznikami wraz z weryfikacją czy w kostkach połączeniowych nie dostała się woda i nie narobiła szkód w postaci zaśniedziałych styków itp.
  • REKLAMA
  • #4 14940730
    marcin1gy1
    Poziom 10  
    Podłączył laptopa z jakimś programem a drugi komp wielkości 10x25cm a co to za programy były to nie wiem. Kostki i bezpieczniki to ja przeglądałem bo się prostą elektryką zajmuje. Mechanik ma w poniedziałek dalej szukać przyczyn. A ten CLIP to jest serwisowy program?
  • REKLAMA
  • #5 14941476
    gsm_virus
    VIP Zasłużony dla elektroda
    marcin1gy1 napisał:
    A ten CLIP to jest serwisowy program?
    To jest "sonda" wraz z przypisanym do niej oprogramowaniem. Trochę kosztowny sprzęt jak dla amatora.
    marcin1gy1 napisał:
    Mechanik nie mógł się połączyć dwoma komputerami z samochodem wyskakiwał błąd "nie istnieje"
    Dywaniki suche, pod nimi też bez kałuż?
  • #6 14941924
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Ja proponuję oddać auto do elektryka/elektronika samochodowego. Twój problem to albo brak zasilań albo zerwana komunikacja pomiędzy sterownikami. Auto do zrobienia w jeden dzień. Brak możliwości połączenia to już jest diagnoza.
  • #7 14942216
    marcin1gy1
    Poziom 10  
    Nie ma opcji mokrych dywaników bo od 2mc kropli deszczu nie ma tylko koło 30 na +. Jak ten mechanik nic nie pomoże to zaprowadzę gdzieś indziej.
REKLAMA