Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

baofeng uv-5r - cos poknociłem i nic nie odbiera

viperrs 22 Aug 2015 20:54 2700 7
    viperrs
    Level 2  
    Witam. jestem narazie żółtkiem w posługiwaniu się tym sprzętem. Czy ktoś może mnie naprowadzić jak ustawić tą zabawkę żeby coś odbierało? po zakupie odbierałem sąsiadujące ze mną pogotowie. Wystarczyło że coś poprzestawiałem i teraz nic nie słysze w odbiorniku
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
    c2h5oh
    Moderator
    Wejdź do MENU i wybierz ostatnią pozycję. Zrobisz RESET do ustawień fabrycznych.
    Jak wejść do MENU i jak wykonać RESET jest w instrukcji. Instrukcja (w tym po polsku) jest na elektrodzie i w internecie.
    viperrs
    Level 2  
    reset to było najprostsze co znalazłem od razu jak poknociłem ale co do czego to nie przywróciło tego tak jak było. Wcześniej ustawiłem jakoś na chybił trafił na pasmo pogotowia korzystając z częstopliwości w moim regionie ale teraz nie moge nic usłyszec. Może coś za powaznie poprzestawiałem
    kriss51
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Pogotowia już sobie nie posłuchasz na tym radiu. Pogotowie pracuje emisją cyfrową. Jedynie co słychać to tzw. brum.
    c2h5oh
    Moderator
    viperrs wrote:
    reset to było najprostsze co znalazłem od razu jak poknociłem ale co do czego to nie przywróciło tego tak jak było...

Nie ma takiej możliwości. Reset przywraca radio do postaci takiej jak wychodzi z fabryki.
    Skoro uważasz, że jednak udało Ci się "coś przestawić" to pozostaje ponowne wgranie softu. O tym jak to zrobić pisałem kiedyś na elektrodzie.
    Pamiętaj, że musisz wgrać soft który jest przeznaczony konkretnie dla radia które posiadasz!
    Jak sprawdzić który soft jest przeznaczony dla Twojego radia jest dokładnie opisane w internecie.
    tiqi
    Level 10  
    c2h5oh, zapodał byś link do tematu wgrywania softu? Szukam po wpisaniu frazy "baofeng uv-5r" i nie ma. Mam najnowsze firmware do tego modelu i cały komplet oprogramowania pod windows xp/7/8 wraz ze sterownikami itp. i nie wiem czy wpuszczać na elektrodę czy nie. Może już jest dlatego pytam o link.
    User removed account
    User removed account