Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alternator w Fordzie Escorcie

03 Cze 2005 11:01 4017 19
 • Poziom 20  
  W moim Fordzie Escorcie jest alternator Magneti Marelli. Czemu nie świeci się kontrolka ładowania? Przewody są sprawdzone, kontrolka też. Pomocy. ładowanie jest (chyba).
 • Poziom 19  
  Witam dotknij przewód cienki od wzbudzenia do masy chyba kolor niebieski i zobacz czy sie zapali lampka jak nie to przerwa w układzie,jak sie zapali to albo szczotki lub regulator napieia lub wirnik
 • Poziom 19  
  dokładnie tak . Hm nie wiem jak jest akurat w magnetii ale wszystkie bosche z forda potrzebuja troszke prądu z kontrolki na uzwojenie aby zacząć ładować . powinna być prostokątna wtyczka u ciebie beda szły 3 przewody do alternatora 2 czerwone grube i jeden właśnie zdaje sie niebieski cienki . postępuj jak napisał kolega . Jeśli zaróweczka na desce po zwarciu sie zapali to ok . Hm często sie wyłamuje we wtyczce ten magiczny kabelek . sprawdz czy szlak nie trafił ci samej żarówki . PAMIĘTAJ zeby wsadzić taka jaka była nie zamieniaj 3w z 5w bo to później różnie działa .
 • Poziom 15  
  Jeżeli kontrolka nie świeci po zapłonie to niemasz ładowania.
 • Poziom 20  
  Chyba napisałem w pierwszym poście, że sprawdziłem kontrolkę(dotknąłem niebieskiego kabelka do masy i zaświeciła). Ładowanie jest bo na odpalonym silniku jest 14v. Przewody są sprawdzone. Coś mi się widzi że to wina regulatora. I jeszcze jedno gdzie w tym alternatorze(Magneti Marelli) są diody wzbudzenia na mostku znalazłem tylko diody dodattnie i ujemne(dobre).
 • Poziom 21  
  Najprawdopodobniej są zatopione w masie.Pozdrawiam
 • Poziom 19  
  Wyjmij alternator i rozbierz go tak żebyś miałna wierzchu diody i je sprawdz prawdopodobnie padła któraś od wznudzenia dioda pozdrawiam Jacek:)

  Dodano po 30 [sekundy]:

  wzbudzenia
 • Poziom 16  
  Witam.
  Ten alternator może miec tylo 6 diód a kontrolka jest włączana przez regulator . Sam regulator pobiera sygnał z jednej z faz i na tej podstawie steruje kontrolką . Pozdrawiam.
 • Poziom 19  
  Zaraz zaraz to jest te ładowanie????????????? bo napisałeś ze chyba jest!!!
 • Poziom 20  
  Tak ładowanie jest kiedy da się dobrze gazu to nawet pokazuje się na mierniku 14.2v.A ta kontrolka nie chce się zapalić. Regulator jest tak zbudowany że ma w sobie szczotki (taki czarny). Może ktoś wie o co chodzi . Jak zreperować świecenie tej kontrolki. Powtażam jest sprawdzona, przewody też, ładowanie jest.
 • Poziom 19  
  Może masz zwarcie tego przewodu od alternatora tego scienkiego od kontrolki do masy.
 • Poziom 20  
  Jeśli było by zwarcie to by się świeciła. Chyba napisałem że wszystko sprawdzone dlaczego t kontrolka nie świeci.(sama lampka dobra )
 • Poziom 28  
  na przewód kontrolki jest podane to samo napięcie co na wzbudzenie wirnika alternatora (+) podczas pracy z drugiej strony jest też plus kontrolka nie świeci.
  Na postoju diody pomocnicze (na penno są)nie podają napięcia i zamyka się obwód do masy przez wirnik- kontrolka świeci Jeśli więc alternator ładuje (czego nie jestem pewny) to cienki przewód jest żle podłączony.
  ale sprawdź jakie są napięcia na wyłączonym i włączonym silniku na "obrotach". powodzenia.
 • Poziom 25  
  Coś mi się wydaje, że za świecenie kontrolki ładowania odpowiedzialne są diody wzbudzenia ( te 3 małe połączone w gwiazdę ).
  Normalnie kontrolka ładowania z jednej strony dostaje stały (+) z deski rozdzielczej a z drugiej strony podłączona jest do punktu gwiazdowego diod wzbudzenia alternatora. Po włączeniu zapłonu jest +12V z deski i nie ma +12V z alternatora i wtedy kontrolka świeci. W momencie uruchomienia silnika zaczyna się ładowanie i pojawia się +12 V z alternatora (zrównanie potencjałów) i kontrolka gaśnie.

  Sprawdź:
  1 Czy kontrolka dostaje +12V z deski rozdzielczej po włączeniu zapłonu.
  2 Czy po uruchomieniu silnika na wyjściu D+ alternatora jest +12V

  Reszta to ciągłość przewodu.
 • Poziom 28  
  JAFO Coś mi się wydaje, że za świecenie kontrolki ładowania odpowiedzialne są diody wzbudzenia ( te 3 małe połączone w gwiazdę ).


  one są odpowiedzialne za gaśnięcie lampki ładowaniaa nie za świecenie. Co do reszty to sie zgadzam :-)

  Dodano po 1 [minuty]:

  te trzy małe diody oczywiście
 • Poziom 25  
  Jest, jak napisałem.

  Ale masz rację odpowiedzialne są za gaszenie lampki (RÓWNIEŻ).
  A co ją zapala? Wściekły kierowca zelektryzowany i zdenerwowany brakiem ładowania dotykajacy kciukiem lewej dziurki nosa a palcem wskazującym .... co chcesz?
  Czy uważasz, że potencjał zerowy nie jest brany z diod wzbudzenia?
  jeśli nie stamtąd, to skąd?

  Nie obraź się, :D
 • Poziom 28  
  JAFO jasne że nie zero idzie od wirnika diody jak wiesz są po to aby przewodzić tylko w jedną stronę a wszystkie 3 są zwrócone w strone wirnika i lampki diody nie mogą przewodzić inaczej
 • Poziom 25  
  Dobra, kończmy to, bo będą karne sekundy a Boszax już wie, jaki tor ma sprawdzić. :sm23:
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 20  
  Myślę że autor ostatniego postu ma całkowitą rację . Muszę kupić nowy regulator. Dzięki za zainteresowaniem tematu.