Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zmywarka Siemens SE60T390EU/01 cieknie z pod drzwi

23 Sie 2015 10:58 3786 11
 • Poziom 8  
  Witam,
  Zmywarka SE60T390Eu/01, przez dłuższy okres czasu stała nie używana. Po ponownym uruchomieniu z pod drzwiczek (po około 15 min pracy) zaczęła ciec woda. Sprawdziłem poziom wody- był za wysoki i najprawdopodobniej z tego powodu woda przelewała się przez drzwi.
  Zmywarka nie zgłasza błędów.

  Rozebrałem boczne ścianki i sprawdziłem drożność płaszcza wodnego, przewodu odpowietrzającego, wszystko OK
  Sprawdziłem mikrowyłącznik na hydrostacie - OK
  Na dnie nie ma śladu wody

  Proszę o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić , gdzie może być problem ?

  z góry dziękuje
 • Poziom 8  
  Ok , jutro jeszcze raz przeczyszczę płaszcz wodny.
  Jest jakoś na komorze pływaka ( od hydrostatu) zaznaczony poziom, na którym powinen zadziałać ramię na hydrostacie i tym samym dźwigia mikrowyłacznika ?
 • Poziom 27  
  Nie zauważyłem żeby coś takiego było zaznaczone - wystarczy żeby było czyste i poruszało się bez zacięć.
  Dla przykładu - tak wyglądał układ hydro statu po 18 latach pracy zmywarki, ale z zewnątrz nie wyglądało to tak źle.
 • Poziom 8  
  zdemontowałem płaszcz i hydrostat. Hydrostat a dokładnie komora pod nim idealnie czysta.Przynajmniej ja nie widzę nieprawidłowości (Foto). Sam hydrostat delikatnie przepłukałem i jeszcze raz sprawdziłem mikrowyłacznik. Hydrostat szczelny a mikrowyłacznik działa bez zarzutu.
  Oczywiście o sile oddziaływania membrany na mikrowyłacznik nie mogę się wypowiedzieć, bo jak to sprawdzić. Tu mam pierwsze pytanie czy jest możliwe aby w jakiś cudowny sposób błona membrany się zestarzała i stwardniała? czy też mikrowyłącznik stawia po latach większy opór ? A wszystko to skutkuje opóźnieniem w zadziałaniu.
  zmywarka Siemens SE60T390EU/01 cieknie z pod drzwi

  I drugie pytanie . Podczas czyszczenia płaszcza wodnego zauważyłem znaczne zabrudzenie w górnym, prawym rogu (Foto). Próbowałem wielokrotnie to wypłukać. Dość sporo jakiegoś czarnego zanieczyszczenia wypłynęło. Ale coś tam jeszcze w środku jest. Wygląda jak jakiś walec , który jakby blokował przepływ.
  Czy to jest prawidłowe ?
  zmywarka Siemens SE60T390EU/01 cieknie z pod drzwi
 • Poziom 27  
  Czy sam mikro wyłącznik przemierzyłeś na przejście omomierzem ?
  Za pomocą wężyka podaj wodę na króciec płaszcza do którego jest podłączony wąż z którego zmywarka pobiera wodę ( To ten cienki zaraz obok dwóch o największej średnicy) i zobacz czy woda się szybko przelewa przez płaszcz czy ewentualnie te zabrudzenia blokują przepływ.
  I jeszcze jedno - na dole są dwa zawory - sprawdź czy nie są zanieczyszczone ( zaznaczyłem strzałkami).
 • Poziom 8  
  oba mikrowyłaczniki przemierzyłem omomierzem jak i na przejście ( tzw brzęczkiem).
  Sa O.K

  Resztę sprawdzę jak napisałeś.
  Jednak że coś mnie zastanawia.W miejscu gdzie łączy się płaszcz wodny .z modułem hydrostatu , czy tam nie powinna być uszczelka ? Nie wiem czy ja zgubiłem czy tak jak na Twoim zdjęciu jej po prost ta nie ma ?
  zmywarka Siemens SE60T390EU/01 cieknie z pod drzwi

  Dodano po 8 [minuty]:

  Jak wyżej pytałem o mikrowyłacznik i jego starzenie , miałem na myśli opór mechaniczny. Czyli czy jest taka opcja , ze sprężyna stawia większy opór i automatycznie hydrostat potrzebuje większej siły aby wychylić ramie aby nacisnąć na bolec mikrowyłacznika.
 • Poziom 27  
  Nie , nie ma uszczelki w tym miejscu.
  Sprawdź czy nie cieknie wąż na wyjściu z zespołu hydro statów oraz ten sam wąż wchodzący do zespołu pomp ( to takie duże okrągłe i jest w tym filtr).
 • Poziom 1  
 • Poziom 8  
  magir napisał:
  Nie , nie ma uszczelki w tym miejscu.
  Sprawdź czy nie cieknie wąż na wyjściu z zespołu hydro statów oraz ten sam wąż wchodzący do zespołu pomp ( to takie duże okrągłe i jest w tym filtr).


  Magir - a czy wtedy nie powinna się woda pojawić na dnie zmywarki i automatycznie zareagować pływak. Ja przecież mam problem z zadurzą ilością wody w komorze myjącej a nie na dnie zmywarki

  Dodano po 9 [minuty]:

  skryn napisał:
  Uszczelkę progową masz do wymiany. Staraj się znaleźć indeks.
  To stary motyw jest w tym sprzęcie.


  skryn - tego motywu jeszcze nie rozpatrywałem. Czy jest jakaś regulacja docisku drzwi ? Oczywiście sama uszczelkę sprawdzę. Ale trochę to dziwne . U góry i na bokach komory myjącej jest uszczelka . Ta , o której piszesz jest tylko na dole. Czyli i tak jest jakaś nieszczelność.Uszczelki nie zamykają , uszczelniają na całości w obwodzie.
  Jak otwieram zmywarkę w trakcie zmywania ( po płukaniu wstępnym) to poziom wody jest ponad próg drzwi. Jaki powinien być właściwy poziom wody w komorze ? Czy nie powinien pokrywać dno na poziomie filtra ?
 • Specjalista AGD
  MIGWELL napisał:
  czy tam nie powinna być uszczelka

  Powinna być. Zgubiłeś? Stary kawał :)
 • Poziom 8  
  Po zdemontowaniu płaszcza wodnego wyczyściłem wszystkie kanały płucząc wielokrotnie wodą z płynem do naczyń. W dolnej części utworzył się coś w rodzaju korka filcowego - ewidentnie brud . Pozbycie się tego zajęło trochę czasu.
  Po zamontowaniu Wszystko działa a woda jest na prawidłowym poziomie

  Temat zamykam