Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung UE40H6700SL - Jakie scalaki w zasilaczu.

23 Sie 2015 11:33 5901 18
  • Poziom 31  
    Witam. TV po burzy, uszkodzony zasilacz L48X1T_ESM BN44-00709A. Mam problem z identyfikacja układów w tym zasilaczu. PFC to S3051, główna 6C14294. Google nic na ten temat nie wiedzą. Oczywiście marzeniem byłby schemat telewizora albo przynajmniej zasilacza. Inna sprawa, że najprawdopodobniej padnięta będzie jeszcze main a konkretnie wejścia HDMI. U klienta padły trzy telewizory. Jeden się uruchamiał ale po wymianie dekodera okazało się, ze HDMI nie żyją, w drugim po naprawie zasilacza też chodzi tylko z anten, pewnie z tym będzie podobnie. Pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Obrazeczki tych scalaczków poprosimy. ;)
    Zaraz wyjdzie prawda na jaw. ;)
  • Poziom 31  
    Proszę bardzo. Dość trudno zrobić zdjęcie, żeby widać było symbole. Zresztą nawet pod lupą mam już tym problemy by odczytać a bez niej to już niemożliwe :cry: .
    Samsung UE40H6700SL - Jakie scalaki w zasilaczu. Samsung UE40H6700SL - Jakie scalaki w zasilaczu. Samsung UE40H6700SL - Jakie scalaki w zasilaczu.
    Jest tam jeszcze PIC16F753. Jak się posypał to wsadu raczej nie dorwę choć mam czym zapisać :|
  • Poziom 43  
    ICM801 to FA6A01N. Na dole masz symbol.
    ICP801 dokładniej opisz lub zdjęcie bez prześwietleń. Może coś wymyślę wieczorem.
  • Poziom 43  
    Z grubsza to wygląda na FAN7930 (i podobne, np FAN7530) montowany w nowszych zasilaczach Samsunga.
    Ewentualnie FA5591N (FA5590).
  • Spec od monitorów
    Ten pierwszy to jak pisał kol. mirex , wyrób firmy Fuji.Patrz zał.
    Pinologia:
    1. - HV_IN (start), 2. - N.C , 3. - N.C, 4. - FB, 9. - ZC, 10. - VCC, 11. - LVG, 12. - GND, 13. - N.C , 14. - OUT, 15. - HVG, 16. - Vboot.

Dla nowych LED TV np. także serii UE40H6200
    Oraz większych
    Cytat:
    UE48H6200AK
    Main BN41-02156A (BN94-07307Y)
    T-con BN41-02110A (LS480HJ01)
    PSU BN44-00709A

Ten drugi to FA5760N
  • Poziom 43  
    lisek napisał:
    Ten drugi to FA5760N

Znowu jakieś bajki lisek opowiadasz!
    Może nazwij konkretnie - ten pierwszy to ICxxxx, ten drugi to ICxxxx na płycie. Wtedy zrozumiesz.

I nie musisz papugować "wyrocznio" elektrodowa. Nikt nie zgłaszał wątpliwości co do tego, co napisałem, a poza tym "jak byk" widać na obrazku. ;)
    Twój obrazek .. upsss, przepraszam, nie twój, pożyczony ... też ładny. ;)
  • Spec od monitorów
    Ten drugi to > jak pisał. kol. (PFC to S3051)
  • Poziom 43  
    Ale ja i o pierwszym, i o drugim pisałem. Więc?? ;)
  • Spec od monitorów
    Co do SMPS BN44-00349B (+5.2V, +12, * dla LED +164V)
    * 5.2VSB, D5.3V, D12V i Vamp na gnieździe CNM801.
    STR-W6052S
    FSQ0565R jako żródło prądowe dla LED podświetlenia
    SELC2010M (SOP16) kontrola żródłą prądowego (ICD801)

Jak po burzy to możliwe, że i diody Schottky na wyj. +5.2V tego zasilacza "uleciały"... zaś za nimi może i jakś stabilizator na Main > zaś dalej i wsady od .....
    MainEEPROM MAINEEP
    SubEEPROM SUBEEP
    DDCEPROM DDC

To z Elektrody
  • Poziom 31  
    lisek napisał:
    Co do SMPS BN44-00349B ....

STR-W6052S

Wielkie dzięki za chęć pomocy ( choć nie o tym tu miało być). Poradziłem niezależnie a przeczytałem już po fakcie jak TV chodził. Mimo to dziękuję. Odręczny schemat ( ten sam ) znalazłem na hiszpańskim forum i bardzo się przydał.
    Wracając do meritum uszkodzony będzie FA6A01N bo zaraz po podaniu 230V na nodze startowej ( pin1) pojawia się napięcie i na tym koniec. Gdzie go zdobyć w Polsce?. A może w Chinach kupować czas zacząć :| .
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    FA6A01N (na obudowie 6A01) to to samo co jego zamiennik FA5760N (na obudowie 5760), SOP-16
    Link_ czytałeś

Ten FA5760N jest na ebay... cena 11 euro/szt.
  • Poziom 31  
    lisek napisał:
    link czytałeś

szczerze mówiąc pdf-a zassałem sam (ale to samo). I poprzestałem na obejrzeniu aplikacji i pinologii ( jak widać to był błąd). Rzeczywiście ta pierwsza generacja choć ma wiekszy pobór prądu na St-by i inne pierdółki powinna chodzić. Na Ebay-u jest także cały taki zasilacz
    http://www.ebay.pl/itm/POWER-SUPPLY-FOR-SAMSU...4-00709A-PSLF141X06A-L48X1T-ESM-/271658866502
    Tylko co nieco drożej. I tu ciekawostka. ten sam zasilacz jest na innej aukcji tylko opisany jako do wyższego modelu i już 20% drożej :spoko:
    http://www.ebay.com/itm/POWER-SUPPLY-FOR-SAMS...4-00709A-PSLF141X06A-L48X1T-ESM-/281465731914
    Polityka
  • Spec od monitorów
    Bo ten z niższą ceną ma płatna dostawę (4.99) , ten droższy za free.
  • Poziom 31  
    Tańszy
    GBP 39,99
    Około 230,27 zł
    Wysyłka:
    GBP 14,99 (około 86,31 zł)
    Droższy
    GBP 49.99
    Approximately US $78.66
    Shipping
    GBP 11.99 (approx. US $18.87)
    jak widać jedno obok drugiego łatwo policzyć. Droższy i tak jest droższy. 24 lata temu będac w Anglii byłem na zakupach ze znajomym. Jedna główna ulica Handlowa i prosty schemat. Idziemy do góry zaglądając do każdego sklepu. Za powrotem już do tych wybranych :D . Zresztą wybrawszy się tam jeszcze prawie z komuny niejedno mnie dziwiło.

Dodano po 4 [minuty]:

Paniki nie ma. Teściu klienta juz dostał dwa LCD z padnietymi HDMI ( do dzisiaj używał Sony CRT, którego naprawiałem z 7 lat temu i kineskop juz ledwo)A szansa, ze w tym przeżyły ( HDMI) maława wiec zaczekam. Może u Zalewskiego się trafi. Wczoraj zamówiłem u niego płyte do kina domowego a dzisiaj domówiłem jeszcze main do Toshiby ( bo po tej burzy jeszcze mi zwożą :D )
  • Poziom 31  
    Dzisiaj założyłem zasilacz bo pojawił się w A**o, to przy okazji innego zamówienia wziąłem i to. Teraz zapala dioda st-by i po włączeniu z pilota TV próbuje się uruchomić i sygnalizuje jakiś błąd w postaci dwukrotnego mignięcia diody. Main też mają ale jest dwukrotnie droższy od zasilacza i klient tyle już nie zaryzykuje, tym bardziej że przy odrobinie "szczęścia" mogło także uszkodzić Tcon ( w co osobiście bardzo wątpię ale zawsze jest jakaś szansa :| ). Tv raczej jako dawca wszystkiego oprócz Main. Chyba, że ktoś ma jakiś pomysł. Np "amputacja" kości odpowiedzialnej za HDMI bo od biedy mógłby chodzić po antenie u teścia. Choć osobiście wątpię by to pomogło, bo najwyraźniej procek sprawdza ten układ, więc jak go nie będzie wcale tym bardziej nie ruszy.