Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wkrętak dynanometryczny dla elektryka

elektronikq 23 Sie 2015 12:30 819 4
  • #1 23 Sie 2015 12:30
    elektronikq
    Poziom 24  

Dzień dobry. Czy Panowie używacie takiego sprzętu? Czy to raczej dodatkowe wyposażenie torby instalatora? Jak używacie to gdzie. Dziękuje za sugestie.

0 4
  • #2 23 Sie 2015 13:03
    zdzisiek1979
    Poziom 37  

Używałem nie swoje ale to tylko dla ciekawości. Wolę wkrętak.

Swoją drogą bardzo mnie to kiedyś jarało by mieć wszystko do wszystkiego ale już wyrosłem z tego i zmądrzałem.

Jak jest firma z certyfikatami i może ma jakąś współpracę z producentem aparatury to pewnie stosuje jego zalecenia i wskazane narzędzia do danej czynności by mieć gwarancję zachowaną. Pewnie wydanie kasy to tez pestka dla firmy ale taki zwykły elektryk czy to potrzebuje? Moim zdaniem nie.
    Co prawda producent określa siłę dociągnięcia wkrętu ale ... wyczucie wystarczy i się dokręci i się nie ukręci. W sprawie ukręcania lata temu bardzo duże ETI ukręcałem mimo wyczucia to tak na boku.

0
  • #3 23 Sie 2015 20:57
    Joker.
    Poziom 30  

Nie używam. Pytanie do czego mógłby być potrzebny. Do kołków rozporowych raczej nie.

0
  • #4 23 Sie 2015 21:19
    elektronikq
    Poziom 24  

Chodzi o to, że mam możliwość odkupienia takiego wkrętaka i tak myślę czy on mi się przyda czy będzie leżał.

0
  • #5 23 Sie 2015 22:42
    JohnySpZOO
    Specjalista - Instalacje Elektryczne

Ja pracując w pierwszej firmie miałem takowy wkrętak na stanie do osznurowywania sterowników PLC. Do grubszych robót był zestaw kluczy dynamometrycznych - skręcanie szyn w celkach, kabli do gwintowanych szyn, itp. Obecnie w swojej rupieciarni mam zwykły śrubokręt grzechotkowy na bity i nasadki z możliwością regulacj siły dokręcena, kupiony za mniej niż 100 - używany jest sporadycznie do odkręcania/zakręcania śrub w miejscach/pozycjach niewygodnych niż sprawdzania siły dokręcenia.
    Jeśli masz możliwość za sensowne pieniążki nabyć to kupuj, ja jak z dziewczyną chodziłem do castoramy to prawie zawsze wychodziłem z jakimś wyposaże bo wiem że niektóre rzeczy będą potrzebne choćby na fuchę.

0