Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz z rodziny Onkyo z lat 90' pod Altus 140 i Alton 110

23 Sie 2015 13:00 1050 5
 • Poziom 8  
  Witam. Posiadam Altusy 140 (GDN 30/80/4) podpięte pod Onkyo A-830 (55W x 2 8 Ohm) oraz Altony 110 podpięte pod Diorę WS-442 (35W x 2 8 Ohm) - głośniki zregenerowane na oryg. częściach z Wrześni. Z Onkyo posiadam całą wieżę R1, co daje możliwość sterowania wszystkimi segmentami z jednego pilota i chciałbym sterować tymi kolumnami z jednego wzmacniacza Onkyo (jeśli jest to możliwe), co byście mi polecili? Pokój powiedzmy 30 m2, ale czasami jakaś imprezka się zdarzy. Cena powiedzmy ok 800 zł. Z góry dziękuję za odpowiedzi, sugestie i czas poświęcony mojemu tematowi. :)
 • Poziom 25  
  A-830 może pracować z kolumnami o impedancji minimum 4Ω w przypadku gdy korzysta się jednocześnie tylko z jednej pary (A lub B) albo z kolumnami o impedancji minimum 8Ω gdy korzysta się z dwóch par jednocześnie (A+B).
  Wszystko jest napisane na tylnym panelu wzmacniacza i przeczytanie tego rozwiązuje "problem" skoro już masz ten model i dwie pary kolumn 8Ω.
 • Poziom 8  
  tak ja wiem ale 53W na kanał nie potrafi rozbujać tych głośniczków dlatego pytam o wzmacniacz o odpowiedniej mocy :)
 • Poziom 8  
  Dziękuję bardzo wszystkim za poświęcony czas i wyczerpujące odpowiedzi... No cóż chyba zadałem za trudne pytanie.... Nie pozostaje mi nic innego jak kupować odsłuchiwać i sprzedawać w poszukiwaniu tego odpowiedniego. Pozdrawiam wszystkich.
 • Poziom 25  
  Pytanie nie było za trudne lecz banalne. Połączenie dwóch par kolumn w dodatku takich jak Altus 140 i Alton 110 dla wielu osób będzie wręcz nie do zaakceptowania z jakimkolwiek wzmacniaczem do tego męczenie sprzętu domowego na imprezach w wielu przypadkach źle się kończy więc skoro Twoimi wymaganiami są aby mógł pracować w zestawie i był mocniejszy to szukaj wyższego modelu z tamtej serii (o ile taki był).
 • Poziom 8  
  Czyli najlepiej będzie jakąś integre dorwać. A co do imprez jesli mam pokój 33m2(zmierzone) a " sale taneczna" max 40m2 to nie ma kolosalnego meczenia sprzętu bo w domu gra czasami ostro przez nawet dwie godziny. Pozdrawiam