Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 65 cali lub więcej do 7 tys. zł

geforc 05 Lut 2016 15:05 5799 129
  • #91 05 Lut 2016 15:05
    _PREDATOR_

VIP Zasłużony dla elektroda

Dalsze posty nie na temat będę nagradzał zgodnie z regulaminem forum!

• Pomocny post
    #92 05 Lut 2016 18:31
    MaXeN84
    Poziom 15  

Ujmę to tak - przy ograniczonym budżecie ustal sobie pewne priorytety, co jest dla Ciebie ważniejsze przy wyborze TV i pamiętaj ostateczną decyzję to Ty podejmujesz - każdy z nas może mieć inne podejście, bo kieruje się swoimi preferencjami i bywa często w swojej ocenie subiektywy (nie wspominając o sprzedawcach z założonym z góry interesem). Oczywiście nie omieszkam dorzucić nieco swoich uwag wg tych wytycznych, które podałeś w 1 poście oraz nieco uporządkować niezły bałagan i propozycje które już padły - oczywiście pamiętaj to tylko moje prywatne odczucia - chociaż pokryte pewnym doświadczeniem:

1. Zastanów się czy jest Ci potrzebny TV 4K czy wystarczy Ci FullHD, zwłaszcza przy takim budżecie, gdzie ciężko będzie znaleźć dobre 4K tej wielkości, może lepiej zamiast słabego 4K wybrać dobry TV FHD (?) Jak sam uważasz?

2. Obecnie TV mają tylko 2 rodzaje odświeżania matryc: słabsze - 50/60Hz (raczej odrzucaj takie modele) oraz lepsze 100/120Hz (i takie wybieraj - chociaż pamiętaj producenci tego nie podają musisz zdawać się na testy czy powszechne opinie w tej materii), wyższe odświeżanie to gwarancja bardziej płynnego obrazu ruchomego - zwłaszcza że sam pisałeś o meczach. Reszta parametrów typu 800Hz, 1200Hz czy 3000Hz to tylko marketing i nie ma nic wspólnego z odświeżaniem matrycy. To upłynnienie poprzez sztuczne ulepszenie obrazu przetworzonego przez procesor TV, ale ma to drugorzędne znaczenie.

3. Jeśli zamierzasz grać na konsoli to zwracaj uwagę na "input-lag" - czym niższy ten parametr tym dla Ciebie lepiej, bo szybsza reakcja matrycy na wykonany ruch co w wielu grach jest kluczowe. Sporo modeli ma tak wysoki, że nie da się komfortowo grać, bo są takie opóźnienia. Różne źródła podają różne wartości jako akceptowalne czy graniczne, ale dla zwykłego Kowalskiego opóźnienie rzędu 80ms jest już w stanie spokojnie zauważyć i powyżej tego bywa uciążliwe, a najlepiej szukać do max. 50ms - to gwarantuje komfortową rozrywkę.

4. Zwracasz uwagę na szybkie menu (chociaż tutaj mam pewne wątpliwości, bo wedle nawet średniej klasy laptopa, nie wspominając o dyskach SSD to należałoby raczej odpuścić zakup TV - nie ma idealnego i póki co żaden TV nie będzie tak wydajny jak laptop czy nawet smartfon, ale pamiętaj producenci od niedawna przerabiają TV na domowe centrum rozrywki, bo zwykłymi TV tego nie można już tylko nazywać i nadal mają co do poprawienia w tej kwestii) i nie wykluczasz korzystania z funkcji smart - tutaj najbardziej stabilne i szybkie działania swoich autorskich systemów mają Samsung, LG i Panasonic. Sony czy Philipsa odrzuciłbym na dość powszechne "zawiechy" Androida. Zwracasz też uwagę, aby piloty nie byłe brzydkie - pamiętaj ważniejsza jest ich funkcjonalność (aby był jakiś co ułatwia właśnie korzystanie z funkcji smart albo ma wbudowany żyroskop, dzięki któremu łatwiej nawiguje się jakby kursorem po ekranie), ale rzeczywiście u wielu producentów wyglądają one jakby czas się zatrzymał na wczesnych latach 90-tych, a Michael Jackson jest chyba ich idolem - wiecznie żywy, więc domyślam się co masz na myśli ;) A pod tym kątem najlepiej wypadają LG ze swoich pilotem "magic remote" czy Samsung w modelach, gdzie dorzuca drugi także multimedialny z żyroskopem. Owszem pamiętaj, że od takiej reguły są też ustępstwa u innych producentów, a zawsze można też wspomóc się zakupem dodatkowej małej klawiaturki z gładzikiem, jeśli dany producent wspiera ich działanie (tutaj najczęściej Samsungi są kompatybilne) lub jeśli dany producent udostępnia jakąś aplikacją na smartfona do sterowania TV, a coraz częściej to robią.

Tyle tytułem wstępu, teraz moje uwagi i propozycje:

Krótka moja prywatna uwaga - po 46" Sonym chociaż ciężko będzie Ci dogodzić - wiem dziwnie to zabrzmiało, ale zostawiam to dla kogoś innego, np. żony ;) Celuj w każdym bądź razie raczej w większy, ale dobry (100Hz) TV FHD w tym budżecie, bo priorytetem zawsze jest wielkość, z 3m możesz śmiało celować dla FHD do 70-75", a 4K nie odczujesz różnicy z tej odległości, no chyba że kupisz 85-110", ale to zdecydowanie wykracza poza Twój założony i zwiększony już budżet, zwłaszcza, że nie masz póki co żadnego kanału regularnie nadawanego w 4K i szybko raczej nie będzie, a treści dostępnych jest jak kot napłakał (głównie Youtube, gdzie wiele modeli i tak downscaluje do FullHD, no chyba że planujesz niebawem zakup Blu-ray-a 4K za 400-500$, czyli jakieś 2tys. zł, a do tego filmy tanie też pewnie nie będą).

I tak moje propozycje dla Ciebie -w nie przypadkowej kolejności i z krótkim uzadanieniem:

1. Samsung 65H6400 (ok. 7tys. zł) - starszy model FHD z 2014r. stąd tak "atrakcyjna" cena przy takiej wielkości, bardzo dobry kontrast dzięki matrycy AOU, większy niż w pozostałych, a także chwalonych modelach tej serii. Sprawnie działający Smart - w mojej ocenie szybszy niż nawet nowy Tizen Samsunga z modeli z 2015r. I w zestawie z 2 pilotami, gdzie w 2015r. tylko w najwyższych seriach (od 7 serii w modelach ze 100Hz matrycą) spotykane - w tym jednym małym/grubym z żyroskopem. Input-lag na poziomie nie powodującym uciążliwości = 43ms. To chyba najlepsza propozycja do Twoich potrzeb wg mnie - tylko lepiej się spiesz, bo te modele już znikają z rynku, ale nadal można je dostać. Szczegóły i test tego modelu znajdziesz tutaj:

http://hdtvpolska.com/topic/33758-test-samsun...epsze-65-full-hd-w-najlepszej-cenie-na-rynku/

2. LG 60UF850 (ok. 6,5tys.) - multimedialny pilot "magic remote" (2w1 z żyroskopem), matryca 100Hz (w 60" i 65", w mniejszych tylko 50Hz) typu IPS, ale z równomiernym podświetleniem, sprawnym i chyba najlepszym smartem WebOS 2.0, całkiem niezły dźwięk jak na TV. Odtwarza 4K streamingowo. Input-lag 54ms - jeszcze nieźle.

3. Panasonic 55CXM710 lub 55CXE720 (ok. 5-5,5tys. zł), czyli identyczne modele jak 55CX700 - już 4K, ale wyposażone w drugi multimedialny pilot (standardowy raczej nie powala). Różnica między nimi polega na dostępności, bo są na wyłączność danych sieci/marketów. Odtwarzają już streamingowo 4K i mają szerszą paletę kolorów, na matrycy typu VA jak wcześniejsza propozycja Samsunga (lepszy kontrast). Input-lag na poziomie 39ms, więc całkiem dobrze. Ewentualnie 55CX740 i 55CX750, ale tu już modele na matrycy IPS, czyli gorszy kontrast, ale nieco lepsze kąty patrzenia, a jak IPS to raczej spojrzałbym na LG, bo będziesz miał nieco lepszy pilot, ale od 65", bo będziesz miał 100Hz (mniejsze często maja 50Hz) ;)

4. TCL 58S7806 (ok. 3,5tys. zł) duży - niemal 60", tani i na matrycy 120Hz i wygląda sam TV nieźle, na dużo droższy niż jest w rzeczywistości (cienkie ramki), na tym koniec zalet. Pilot tandetni, choć praktyczny, bo z żyroskopem, a można (o dziwo!) sterować dedykowaną aplikacją na smartfona. Wątpię aby w tej cenie 4K nie konwertował do FHD streamingowo - chociaż nie dotarłem do odpowiednich testów, więc pewności nie mam, bo odtworzyć to oczywiście da radę. Jakby dawał radę to byłby to bardzo poważny kandydat wielu innych budżetowych 4K (choć i tak jest dla tych co mają 50Hz matryce). Input-lag niestety ponad 100ms, więc o konsoli zapomnij, ale może warto rozważyć taki podstawowy model w tej cenie, a kupić za jakiś czas coś lepszego ;)

To tak w ogromnym skrócie :D hehe, ale pamiętaj kolejność nie jest przypadkowa i przede wszystkim rozmiar i śmiało celuj w jak największy.

• #93 05 Lut 2016 19:20
    geforc
    Poziom 14  

I to jest fachowa pomoc. Dziękuję.

A masz więcej propozycji 55 calowych oprócz tych Panasoników ? bo 65 to odpada, 60 raczej też bo za dużo miejsca będzie zajmowało

• Pomocny post
    #94 05 Lut 2016 20:09
    Svetherus
    Poziom 28  

LG55LF652v - 100hz, stabilny soft, full HD. Moim zdaniem obraz dość przeciętny (samsung lepszy) ale być może to kwestia egzemplarza który oglądałem.

Moim zdaniem panasonic cx700 jest chyba najciekawszy.

• #95 05 Lut 2016 20:24
    geforc
    Poziom 14  

Czemu ten LG taki tani ?? 3500zł ??

A coś od Samsunga z Tizenem ??

Ale czekajcie, jakbym np wziął Phillipsa i widział że coś z nim nie tak jest, że się wiesza, zacina itd, to przecież mogę go zwrócić, dobrze mówię ?

• #96 05 Lut 2016 20:37
    MaXeN84
    Poziom 15  

A 60" już nie rozpatrujesz jak w temacie?

Na Tizenie:

FHD: 55J6200 (prosty) lub 55J6300 (zakrzywiony), to modele 100Hz, ale tylko z jednym pilotem, więc warto pomyśleć o klawiaturce lub jak coś lepszego:

4K: 55JU7000 i już z dodatowym pilotem i streamingiem 4K
    lub 55JS8500 dodatkowo jeszcze z szerszą paletą kolorów za sprawą nanokryształów i obsługą HDR ;)

Dodano po 2 [minuty]:

Jeśli kupisz przez internet to tak masz takie prawo, w sklepie stacjonarnym to zależy już od woli sprzedawcy/kierownika i może być z tym różnie. Koniecznie napisz co zamówisz, jak się sprawuje i czy spełnia Twoje oczekiwania - będzie pomocne pewnie dla innych :)

• #97 05 Lut 2016 20:38
    geforc
    Poziom 14  

Boje się że 60 cali będzie za duży w pokoju... Poza tym z tego co widziałem to 60tki są same 60hz max...

Nigdy nie zwracałem niczego kupionego przez neta, wszystko co kupiłem spełniało moje oczekiwania, jak to wygląda w takim przypadku ?

• #98 05 Lut 2016 21:02
    MaXeN84
    Poziom 15  

Przeczytaj jeszcze raz mojego posta - zwłaszcza zwróć uwagę, że często LG dopiero właśnie w modelach od 60" i 65" i więcej daje 100Hz matrycę, a właśnie w 55" czy 49" daje 50Hz (wyjątek stanowi chyba jedynie 55UF950).
    Za duży nie będzie - z resztą sam spójrz jaki TV powinieneś mieć dla odległości 3m o jakiej pisałeś:
    http://hdtvpolska.com/page/kalkulator_odleglosci_od_tv.html
    Na moje 60 czy 65" będzie w sam raz i po 46" będzie ten efekt "WOW", a 55" już tego nie odczujesz - owszem będzie większy, ale bez "WOW" ;)

Co do zwrotu to masz 14 dni przy zakupie przez internet od daty kupienia bez podania przyczyny - tylko oczywiście ponosisz koszty wysyłki co oczywiste.

Dodano po 2 [minuty]:

Poza tym pamiętaj, że np. 65H6400 ma dużo lepszy kontrast niż ten sam model w mniejszym wydaniu np.: 55H6400, bo ma inną matrycę od innego producenta: AUO, a w mniejszych są Samsungowskie, no ale to oczywiście już wiesz po przeczytaniu linka z testem, który Ci podesłałem, a jeśli jeszcze nie to życzę miłej lektury i trafnego wyboru :)

Dodano po 8 [minuty]:

Żebym też nie był gołosłownym co do 100Hz matryc w większych modelach LG to dodatkowo do poduszki przeczytaj dość rzetelny test Maćka Kopera dot. mojej propozycji nr 2, czyli 60UF850, tyle że test dotyczy oczywiście mniejszego brata 55" z 50Hz matrycą, ale myślę, że autor dość precyzyjnie wyjaśnił te różnice:
    http://hdtvpolska.com/topic/36158-test-lg-uf850v-55-ultra-hd-4k-lcd-led/

• #99 05 Lut 2016 21:06
    geforc
    Poziom 14  

Jeśli chodzi o zwrot to jak to wygląda np jak zamawiam przez neta a odbieram osobiście w punkcie odbioru u mnie we Wrocławiu ? wtedy przy zwrocie moge im do tego punktu to zawieźć ? np w morele albo agito ?

problem tego LG jest podstawa, musiałbym na ścianie go wieszać, wolałbym coś z podstawą na środku...

• #100 05 Lut 2016 21:24
    MaXeN84
    Poziom 15  

Prawo zwrotu funkcjonuje w sklepach internetowych z dostawą kurierem - przy odbiorze własnym w określonym punkcie lepiej to sprawdzić i przed zakupem zapytać w danym sklepie - w każdym z nich zapewne jest jakaś infolinia, a najlepiej napisać maila (co na piśmie to zawsze bardziej wiążące), bo słyszałem już o przypadkach "wymigiwania się" sprzedawców (już nie będę pisał gdzie) argumentujących, że to już podchodzi pod sprzedaż stacjonarną - choć pewnie przed sądem jest i to do wygrania. Tylko po co dodatkowo sobie robić kłopoty - napisz maila i zapytaj, ale najpierw wybierz sprzęt i sklep :)

A co do podstawki to napiszę krótko - dokup wieszak, bardzo dobry to wydatek 200-300 zł i nie uzależniaj od tego wyboru TV, bo to tak jakbyś wybierał w salonie samochód patrząc po ładniejszych dywanikach (a co tam silnik, awaryjność, spalanie, pojemność itd.) ;)

Dodano po 4 [minuty]:

A teraz wyciągamy karteczki, chowamy zeszyty i krótko napisz w kolejności 3 modele jakie najbardziej Cię zainteresowały i dlaczego? PS. Pamiętaj też podzielić się swoimi wrażeniami już po zakupie - tak dla potomnych, którym przyjdzie też już zmieniać swoje rubiny ;)

• #101 05 Lut 2016 21:34
    geforc
    Poziom 14  

Nie napiszę modeli bo :

- najbardziej mi się podoba Phillips z "dyskoteką" ale nie ma 60 cali a 65 to za dużo już, no i wiadome problemy z androidem
    - LG którego podałeś kosztuje 6500zł a już i tak powiększyłem budżet z 5 na 6 tysięcy
    - może Samsung UE60JU6400 ?

• Pomocny post
    #102 05 Lut 2016 21:43
    MaXeN84
    Poziom 15  

Który Philips?
    Pisałeś wcześniej, że powiększyłeś do 7 tys. to coś chyba ubyło? (żona torebkę kupiła?)
    60JU6400 odpuść, bo ma 50Hz to już lepiej 60J6200 na 100Hz matrycy.

• #103 05 Lut 2016 21:45
    geforc
    Poziom 14  

No żaden phillips bo nie ma 60 cali
    Nie nie, 6 tys to max, nie będę przeginał
    więc zostaje 60 cali do 6 tyś a reszta info w 1 wątku ;]

• Pomocny post
    #104 05 Lut 2016 22:01
    MaXeN84
    Poziom 15  

Czyli jeśli chcesz zaoszczędzić to 60J6200 (FHD) lub ten LG wart dołożenia raczej tych 500zł (UHD), chociażby ze względu na wygodnego pilota na którego zwracasz uwagę. Najlepiej odwiedź gdzieś jakiś sklep i poproś sprzedawcę o ten pilot i pobaw się przed zakupem jak masz taką możliwość - Wrocław w końcu to spore miasto i dopiero wtedy zadecyduj ;)

• #105 05 Lut 2016 22:10
    geforc
    Poziom 14  

Problem z samsungiem jest taki że go niema już nigdzie... a do LG doliczyć trzeba 200zł na uchwyt...

Widzisz jakie to trudne ;]

• Pomocny post
    #106 05 Lut 2016 22:16
    MaXeN84
    Poziom 15  

60J6200 widzę dostępny w sklepie w Poznaniu (AFG Computers), no cóż LG droższe, ale też ma już UHD i pilot marzenie - może warto nieco się wstrzymać, poczekać aż wpadnie wypłata... W końcu dobry wieszak jak kupisz to już i do innych TV, bo to tylko kawał blachy...

• #107 05 Lut 2016 22:19
    geforc
    Poziom 14  

A może

Panasonic tx-60as650e

a pytanie z drugiej strony, jak mam już powiększać budżet na LG do 6500zł, to w tej cenie ten LG jest najlepszy ?

edit. nie mogę znaleźć informacji jaką szerokość ma ta podstawka w tym LG, z przodu i z tyłu, bo jak sie okaże że się zmieści to biorę od razu...

• #108 05 Lut 2016 23:47
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Panasonica nie dostaniesz bo nie jest produkowany od roku.
    Samsung 60 J 6200 - gratuluję odwagi...
    Na dużym ekranie brak czerni to nie igraszka.

• #109 05 Lut 2016 23:52
    geforc
    Poziom 14  

Potrzebuję wymiarów podstawki w tym LG oraz odpowiedzi czy do 6500 to najlepszy wybór z 60 calowych...

• #110 06 Lut 2016 01:55
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Wkrótce będą nowości Panasonica, Samsunga, Philipsa, Sony, TCLa i zapowiadają się bardzo dobrze, więc warto poczekać.

• #112 07 Lut 2016 01:23
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Lepszy ?
    Sprawdź podświetlenie ale w ciemnym pomieszczeniu.

• #113 07 Lut 2016 01:28
    geforc
    Poziom 14  

Mi chodziło o to czy będzie lepszy od LG 60UF850

• #114 07 Lut 2016 14:41
    geforc
    Poziom 14  

Panowie, sytuacja zmieniła się o 360 stopni.
    Byłem dzisiaj w MM i bawiłem się dwoma telewizorami, jeden to LG 65UF950V a drugi to Phillips 55PUS7600.

Jak widzicie w pierwszym wątku i w nazwie tematu, zmieniło się coś, dostałem taki szablon wielki do wycięcia żeby porównać jak duży będzie telewizor, jednak 65 cali będzie odpowiedni, pozmieniam coś w pokoju, zawieszę na ścianie i będzie ok. 55 zdecydowanie za mały, 60 trudno dostępne.

A co do sprawdzanych telewizorów, głownie chciałem sprawdzić działanie menu i piloty, nie patrzyłem na wielkość, spędziłem tam z godzinę. Dla Phillipsa plus to na pewno ambilight i jego opcje, ładniejsza obudowa, w miarę szybkie działanie menu co byłem zaskoczony, parametrów obrazu nie sprawdzałem bo było bardzo jasno. Jeśli chodzi o LG, pilot mały, z żyroskopem, nawet fajnie to działało, (chyba wolę taki żyroskop niż klawiaturę z dwóch stron tak jak w Phillipsie), szybkie działanie menu, obudowa telewizora taka trochę przestarzała i ta siermiężna podstawka...

Tak więc zmieniło się, 65 cali do 7 tyś zł a najlepiej do 7 tyś zł razem z uchwytem na ścianę czyli 6800 ;]

Tak szukam samemu i problem czuje że będzie ;]

chyba jestem skazany na UE65H6400

• #115 08 Lut 2016 01:54
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Przecież masz prostą sprawę , zwów który chcesz jak Ci nie będzie pasował zamienisz na drugi i po kłopocie.

• #116 08 Lut 2016 10:15
    geforc
    Poziom 14  

No to nie jest rozwiązanie ani pomoc w wyborze...

Z tego co wyszukałem sam, to nie znajdę w tej cenie 65 calowego z 100hz...

• #117 08 Lut 2016 11:42
    Svetherus
    Poziom 28  

jest jeszcze Hitachi 65HZT66 ale nie wiem czego to warte jest.

• #118 08 Lut 2016 11:46
    geforc
    Poziom 14  

LG 65UF852V

ten LG by mnie ratował ale niedostępny nigdzie jest... chyba że wy umiecie znaleźć....

A spytam tak :

lepiej mniejszy 60cali ale 4k i 100hz

czy

lepiej większy 65cali ale fullHD/4k i 60hz ??

• #119 08 Lut 2016 11:54
    Svetherus
    Poziom 28  

Ja bym brał 65 cali, FHD i 100hz - czyli samsunga h6400.

Właśnie znalazłem ofertę (na morele) na 65W855C za 6900. No i w tej sytuacji lepiej Sony.

• #120 08 Lut 2016 11:56
    geforc
    Poziom 14  

Ale ten Sony ma Androida który podobno słabo działa... nie lepiej Samsunga ?

A może z innej beczki, w marcu/kwietniu będą jakieś premiery ?