Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podaję 0-2048 sektor i zrzut ekranu partycji z dmde

23 Sie 2015 18:19 672 12
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Dysk został podłączony pod dekoder, czy co się stało? Nie podałeś żadnych informacji. Chcesz odzyskać dane, czy jaki jest problem? Sprawdź, czy ewentualne dane, które mogą Cię interesować masz na partycji Dysk SEAGATE. Jeśli tak to w DMDE:
    Usuń $Noname 01
    Dysk SEAGATE -->Przywracaj, wstaw jako podstawowa w MBR.
    Zastosuj, Restart.
  • Poziom 5  
    Witam,
    czekam na odpowiedź, przede wszystkim od p. migol21,
    kieruję się jego instrukcją naprawy hdd....
    pozdrawiam!

Dodano po 3 [minuty]:

dzięki mati211p za szybką reakcję!!!

tak, dysk podłączyłem pod dekoder i po 3 sek. odłączyłem....
    ogólnie jakieś krzaki mi wyskoczyły zamiast nazw katalogów,
    gdzieś znalazłem instrukcję migola21 jak to zrobić i w pewnym momencie
    było podane o wpisaniu posta na forum i tak zrobiłem...
    ogólnie dramat bo mam na dysku mnóstwo danych, głównie zdjęć....
    Jeśli dane są na tej partycji Dysk SEAGATE to jak wykonasz to co napisałem powinieneś mieć dostęp do danych. Jeśli nie to odzyskujesz wtedy np poprzez DMDE. Jeśli na tej partycji są twoje dane, to większość albo i całość odzyskasz.
  • Poziom 5  
    mati211 czy możesz bardziej szczegółowo???
    w dmde wyszukuje dysk i ok,
    później wyświetla mi się tak jak na fotce
    i co dalej.... opisz proszę jak dla laika :)
    Tutaj nie ma żadnej filozofii, jeśli na tej partycji o której cały czas piszę są twoje dane (ja tego nie wiem, ale możesz na nią wejść i sprawdzić w DMDE jakie pliki tam się znajdują), kiedy już masz ekran taki jak w poście #1:
    Zaznaczasz $Noname 01 i wybierasz opcję Usuń. Po tym zaznaczasz partycję Dysk SEAGATE i wybierasz opcję Przywracaj, następnie Wstaw. Po kliknięciu Wstaw zapewne pojawi się okno, z niego zaznaczysz partycja podstawowa MBR, czy podobna opcja, na pamięć dokładnie nie znam. Po jej wybraniu wybierasz ok, następnie Zastosuj, zapisujesz plik do wycofywania zmian i tyle. Teraz zostaje zrestartować system, lub ponownie podłączyć dysk zewnętrzny. System albo będzie chciał formatować partycję (wtedy trzeba odzyskiwać dane) albo poprawnie ją odczyta i będziesz mieć dostęp do wszytkich danych.
  • Poziom 5  
    nic nie pomogło....system chce go formatować.... bez sensu...
    czyli muszę sformatować i co? odzyskiwać pliki?
    no to pięknie....to będzie masakra

Dodano po 3 [minuty]:

czy nie ma innej możliwości w tym programie dmde???
  • Pomocny post
    Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Nie formatuj nic. Odzyskiwać można dane poprzez DMDE, ewentualnie sprawdzić widoczność partycji pod linuxem. Niestety tak też bywa, że nadpisany zostaje ważny fragment partycji i mimo, że wygląda ona na sprawną na pierwszy rzut oka, to system ma kłopot z jej poprawnym odczytem.
  • Poziom 5  
    no sam już nie wiem...tyle klikałem w tym dmde :)
    w sumie to nic nie widzę w tym programie, żadnych katalogów, więc nie wiem co mam odzyskiwać
    ale pokazywało że 500GB danych jest zapisanych....ale jak to odzyskać w takiej postaci jak było???
    proszę o dalsze instrukcje :)

Dodano po 1 [minuty]:

co potrzebujesz do dalszej pomocy?? :)
  • Pomocny post
    Zaznaczasz partycję Dysk SEAGATE, klikasz otwórz wolumin i masz pokatalogowane dane, gotowe do odzyskiwania (po rozwinięciu $Root). Ewentualnie opcja wszystkie znalezione+rekonstrukcja, jeśli brakuje jakichś katalogów, czy plików.
  • Poziom 5  
    no super, wyświetliły mi się wszystkie katalogi, wszystko ładnie i pięknie, ale....
    ha ha wyświetlił mi się komunikat że w wersji bezpłatnej mogę odzyskać tylko pliki z panelu bieżącego
    ok, ile kosztuje wersja płatna???
  • Pomocny post
    Najtańsza wersja DMDE 130zł, ale możesz odzyskiwać i w darmowej wersji. Musisz jedynie na dysku na który będziesz odzyskiwać tworzyć takie same katalogi a w DMDE odzyskiwać same pliki i tylko w obrębie aktualnie otwartego katalogu. To sporo zajmuje czasu, ale da się wykonać bezpłatnie.
  • Poziom 5  
    dzięki kolego....bym jeszcze podarował Tobie pkt ale nie mogę bo jestem nowy :(
    dzięki wielkie, po stokroć dzięki mistrzu :)