Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak znaleźć wszystkie kanały telewizji naziemnej

23 Sie 2015 20:50 2322 6
 • Poziom 9  
  Witam wszystkich. Mam telewizor Samsung UE40EH 5000. Dokupiłem do tego antenę kierunkową naziemną DVB-T o parametrach: kanały 21-69, częstotliwości 474-862 MHz, pasmo IV-V, zysk 9-14 dB, wzmocnienie do 24dB, impedancja 75 Ohm, zasięg do 100 km. Po podłączeniu i wyszukaniu automatycznym znaleziono wszystkie 8 kanałów z MUX1, po przestawieniu anteny wszystkie 8 z MUX3. Jak sprawić aby były wyszukane wszystkie kanały telewizji naziemnej z MUX1-3? Mieszkam ok 60 km od dwóch nadajników z MUX 1-3 (płn. część Opolszczyzny), teren wokół domu mocno zadrzewiony. Ponadto przy montażu i przestawianiu anteny dwa razy spalił się zasilacz. I jeszcze jedno pytanie: czy czujnikiem sygnału do anten satelitarnych da się znaleźć sygnał z anten naziemnych?
  z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.
 • Poziom 17  
  Jeżeli spaliły się zasilacze to może jest zwarcie w kablu antenowym. Taki zasilacz nie pali się od krótkotrwałego zawarcia. Należy ustawić antenę w kierunku nadajnika i włączyć automatyczne strojenie, jeżeli nie znajdzie wszystkich, to można próbować w ręcznym strojeniu wymusić tylko te częstotliwość na których są muxy. Ja bym zaczął od sprawdzenia płytki w antenie i kabla antenowego. Miernik od satelity raczej się nie nadaje bo to nie te częstotliwość, ale większość telewizorów jest w taki wyposarzony.
 • Użytkownik usunął konto  
 • Specjalista Sieci, Internet
  lania napisał:
  wzmocnienie do 24dB

  Z większym wzmocnieniem nie mieli...

  Podać swoją dokładną lokalizację i z jakiego dokładnie nadajnika chcesz korzystać - potem można dopiero myśleć co odpisać.
 • Poziom 9  
  Witam. No teraz sobie narobiłem. Podłączyłem do anteny analogowy czujnik sygnału do anten satelitarnych i nic nie pokazał. Po odłączeniu czujnika i ponownym podpięciu kabla sygnału już nie było w miejscach których było jak nie jedno 8 stacji to drugie 8 stacji. Czy możliwe jest, że przez samo podłączenie czujnika lub przez moje grzebienie coś pierdyknęło w antenie. Zasilacz jest ok (kontrolka świeci). Czy czeka mnie kupno nowej anteny, czy wołać speca od instalacji antenowych?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 43  
  A jak pisze, że wezwać fachowca to prześcigacie się w podpowiadaniu?
  Pomysły się skończyły? Jeszcze można go przecież przez ileś postów " pokierować'?
  Moderowany przez Olek II:

  3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
  3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.