Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jak znaleźć wszystkie kanały telewizji naziemnej

lania 23 Sie 2015 20:50 1281 6
  • #1 23 Sie 2015 20:50
    lania
    Poziom 8  

Witam wszystkich. Mam telewizor Samsung UE40EH 5000. Dokupiłem do tego antenę kierunkową naziemną DVB-T o parametrach: kanały 21-69, częstotliwości 474-862 MHz, pasmo IV-V, zysk 9-14 dB, wzmocnienie do 24dB, impedancja 75 Ohm, zasięg do 100 km. Po podłączeniu i wyszukaniu automatycznym znaleziono wszystkie 8 kanałów z MUX1, po przestawieniu anteny wszystkie 8 z MUX3. Jak sprawić aby były wyszukane wszystkie kanały telewizji naziemnej z MUX1-3? Mieszkam ok 60 km od dwóch nadajników z MUX 1-3 (płn. część Opolszczyzny), teren wokół domu mocno zadrzewiony. Ponadto przy montażu i przestawianiu anteny dwa razy spalił się zasilacz. I jeszcze jedno pytanie: czy czujnikiem sygnału do anten satelitarnych da się znaleźć sygnał z anten naziemnych?
    z góry dziękuję za wszelkie podpowiedzi.

0 6
  • #2 23 Sie 2015 21:07
    bartek 8118
    Poziom 17  

Jeżeli spaliły się zasilacze to może jest zwarcie w kablu antenowym. Taki zasilacz nie pali się od krótkotrwałego zawarcia. Należy ustawić antenę w kierunku nadajnika i włączyć automatyczne strojenie, jeżeli nie znajdzie wszystkich, to można próbować w ręcznym strojeniu wymusić tylko te częstotliwość na których są muxy. Ja bym zaczął od sprawdzenia płytki w antenie i kabla antenowego. Miernik od satelity raczej się nie nadaje bo to nie te częstotliwość, ale większość telewizorów jest w taki wyposarzony.

1
  • #3 23 Sie 2015 21:23
    mihal2002
    Poziom 43  

Brak dokładnej lokalizacji, informacje co do anteny ogólne jak dla każdej anteny.
    Wskaźnik do Sat nie nadaje się do naziemnej. A

bartek 8118 napisał:
    ale większość telewizorów jest w taki wyposarzony.
    tego nawet pod uwagę nie bierz.to bezsensowna odpowiedź.

0
  • #4 24 Sie 2015 21:13
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

lania napisał:
    wzmocnienie do 24dB

Z większym wzmocnieniem nie mieli...

Podać swoją dokładną lokalizację i z jakiego dokładnie nadajnika chcesz korzystać - potem można dopiero myśleć co odpisać.

2
  • #5 25 Sie 2015 18:50
    lania
    Poziom 8  

Witam. No teraz sobie narobiłem. Podłączyłem do anteny analogowy czujnik sygnału do anten satelitarnych i nic nie pokazał. Po odłączeniu czujnika i ponownym podpięciu kabla sygnału już nie było w miejscach których było jak nie jedno 8 stacji to drugie 8 stacji. Czy możliwe jest, że przez samo podłączenie czujnika lub przez moje grzebienie coś pierdyknęło w antenie. Zasilacz jest ok (kontrolka świeci). Czy czeka mnie kupno nowej anteny, czy wołać speca od instalacji antenowych?

0
  • #6 25 Sie 2015 19:09
    mihal2002
    Poziom 43  

lania napisał:
    Podłączyłem do anteny analogowy czujnik sygnału do anten satelitarnych

Głupszej decyzji nie widziałem.
    lania napisał:
    czy wołać speca od instalacji antenowych?

A to bym zrobił od początku a nie zakładał temat.

1
  • #7 25 Sie 2015 21:46
    LeDy
    Poziom 43  

A jak pisze, że wezwać fachowca to prześcigacie się w podpowiadaniu?
    Pomysły się skończyły? Jeszcze można go przecież przez ileś postów " pokierować'?

Moderowany przez Olek II:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.
    3.1.9. Nie obrażaj drugiej strony dyskusji. Uszanuj odmienne zdanie oraz inne opinie na forum.

-1