Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przegrzewanie się karty graficznej w HP Pavilion dv6

krysiekkk 23 Aug 2015 20:50 792 2
    krysiekkk
    Level 2  
    Siemka, mam problem z grafiką w laptopie HP Pavilion dv6 mianowicie jak w temacie przegrzewa i wyłącza mi się ona pod czas grania w bardziej wymagające gry typu Dying Light, BF 3 - 4, czy Call of Duty te nowsze od MW do Black Ops 2, a przy ETS 2, Fifia 12, SLRR jest normalnie wszystko śmiga płynnie i nie nie ma tragedii z temperaturą. Czasami także podczas zwykłego szukania czegoś w necie zaczyna mi łapać temperaturę i wyje mi wiatrak od chłodzenia (nie chodzi głośno tylko wyje aż wibruje mi całe biurko od tego). Byłem już z tym w serwisie i powiedzieli mi, że to "przepalona" karta graficzna i tu jest moje pytanie czy wystarczy wymienić samo chłodzenie katy i płyty głównej czy tylko wymiana karty pomoże.
    pawel-jwe
    Level 30  
    krysiekkk wrote:
    "przepalona" karta graficzna

A dokładniej? bo takie stwierdzenie to w gruncie rzeczy nic nie wnosi do tematu...
    Bywały przypadki, że przepalały się piny w gniazdach i wymiana samej karty nic nie dawała bo uszkodzone było już samo gniazdo na płycie głównej.
    Trzeba by dokładnie obejrzeć grafikę i płytę główną.
    Tak nawiasem, w tym serwisie to chociaż przeczyścili cały układ chłodzenia?
    krysiekkk
    Level 2  
    tak, dokładnie przeczyścili go całego i wymienili termopady. Opisałem wszystkie objawy tego co się dzieje, a o pinach nic nie mówili tylko że karta jest "przepalona" a co do tego "przepalona" to wydaje mi się ze chodziło mu o to, że jest już przegrzana bądź coś w tym sensie.