Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

wysokie obroty, nierówna praca silnika, nierówna moc corolla e11, 4efe z gazem

Smolki21 23 Aug 2015 21:02 3783 6
    Smolki21
    Level 2  
    Witam serdecznie. potrzebuję pomocy, ponieważ 2 mechaników rozłożyło ręce, wymieniłem niepotrzebne podzespoły a silnik nadal pracuje nierówno. Jestem posiadaczem Corolli e11 z silnikiem 1.3, 4eFe z 4 letnią instalacją gazową firmy AG auto, instalacja Compact.
    Silnik pracuje nierówno, zdarza mu się zgasnąć, po przełączeniu na gaz obroty maleją, kiedy silnik pracuje na biegu jałowym zarówno na benzynie jak i na gazie obroty raz wskazują katalogowe 650-800 innym razem 1500, nawet do 2000. Kiedy obroty "szaleją" każdemu puszczeniu pedału gazu towarzyszy szarpnięcie. Spalanie gazu wzrosło z 8 do 11 litrów na sto kilometrów. Za radą specjalisty od Toyoty wymieniłem przewody wysokiego napięcia, świece (oryginalne), przepustnice wyczyściłem, później kupiłem inną, używaną, następnie drugą, tłumik do sondy lambda, nadal nic. Następnie pojechałem do gaziarza z wołomina. Wymieniona została sonda lambda (na tańszą uniwersalną firmy denso), zaprogramowano od nowa mapy gazowe. Problem zniknął na około miesiąc. Samochód ma 220K przebiegu, na gazie pokonał 40k. Ostatnio zacząłem jeździć na benzynie z dodatkami do czyszczenia układu wtryskowego, nadal nic. Instalacja gazowa jest podpięta w ten sposób, że po odłączeniu komputera gazowego nie da się uruchomić silnika. Proszę o pomoc, walczę już z tym od jesieni i końca nie widać, jest craz gorzej.
    Cytryna.
    Level 8  
    Sprawdzales silniczek krokowy badz przplywomierz?
    Debel_007
    Level 13  
    Na początek proponuje doprowadzić do stanu aby samochód chociaż na samej benzynie dobrze chodził.
    Smolki21
    Level 2  
    W tej corolli nie ma jako takiego silniczka krokowego, jest moduł, który wymieniałem wraz z przepustnicami. Niestety mechanicy zwalają odpowiedzialność na instalacje gazową, bądź komputer gazu a gazownik twierdzi, że właśnie trzeba spowodować, aby na benzynie chodził dobrze. Zawory też już były regulowane i nadal źle.
    Smolki21
    Level 2  
    Jutro sprawdzę to z możliwie największą dokładnością, dzięki za propozycje.
    marseluss_2009
    Level 24  
    Atego20 dobrze, plak i do dzieła