Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Candy GO 612-37 S - Zostaje woda w filtrze i szufladce

dmateo88 23 Sie 2015 21:43 555 1
  • #1 23 Sie 2015 21:43
    dmateo88
    Poziom 1  

Witam,

Mam problem z pralką Candy GO 612-37 S. Po skończonym praniu zostaje woda w szufladce na proszek, w filtrze, w wężu który idzie do filtra.

Pompa spustowa sprawdzona - wymieniona na nową, sprawdzony wąż do pompy spustowej.

Elektrozawór - wymieniony na nowy

Sprawdziłem hydrostat - dmuchnąłem, słychać kliknięcie, więc zakładam, że działa.
    Rurka od hydrostatu - dmuchnąłem, wyglądaka ok.

Sprawdzona grzałka - wygląda jakby ktoś niedawno ją wymieniał, zero kamienia.

Podczas prania woda jest normalnie odpomowana, na początku kiedy zajrzę do szufladki to jest tam woda, później w czasie prania jej nie ma. Na sam koniec jest odwirowanie, słychać beknięcie z węża odpływowego, kończy się pranie, a w szufladce jest woda, jak odkręci się filtr to masa wody spływa. Podczas prania po pierwszy "cyklu" widać jak normalnie woda jest wypomowana.

0 1
  • #2 23 Sie 2015 23:46
    bommer
    Poziom 15  

dmateo88 napisał:
    kończy się pranie, a w szufladce jest woda,

Sprawdź czy za szufladką nie masz syfu z proszku, może być tak, że gdzieś tam jest i blokuje całkowity odpływ wody z szufladki, ew. masz źle wypoziomowaną pralkę i troszkę wody Ci zostaje.

dmateo88 napisał:
    jak odkręci się filtr to masa wody spływa

To jest normalne, tak ma być, zgodnie z prawami fizyki, gdy wąż jest wyżej niż pompa, woda po wyłączeniu pompy zawsze do niej wróci.

1