Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaka pralka przyjazna do napraw?

23 Aug 2015 23:11 3216 18
  • Level 17  
    Niestety obecna pralka - chyba kończy się jej żywot...
    Rozglądam się za nową.

Pralka do domu (nie do mieszkania w bloku); nie musi być przesadnie mała...
    W związku z tym, że staram sam się naprawiać - jaką możecie polecić ze względu na łatwość serwisowania? Tzn. chodzi o wymianę łożysk, paska, itp. No i w miarę trwała...
    Z drugiej strony - nie chciałbym do niej często zaglądać...

Cena tak do 2000zł.
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 38  
    Kup w promocji po 700zł kolejno trzy sztuki :D Będziesz miał 6 lat gwarancji i spokoju.
  • Level 17  
    No i do tego doszliśmy... Lepiej kupić 3 bylejakie; niż jedną dobrą...
    Ale gdzie tu ekologia? Np. oszczędność materiału?

Ale może jednak jakieś inne pomysły???
  • Level 38  
    Niestety ekologia przegrywa z ekonomią (mimo iż twierdzą coś innego a tylko przez przypadek robią nienaprawialne pralki)
  • Level 38  
    Te tanie czasem mają tą wadę, że są bardzo okrojone w sterowaniu i nawet nie wiadomo na jakim etapie jest pranie.

Jeśli o łożyska chodzi, o ile zbiornik nie jest klejony, to zazwyczaj i tak trzeba się trochę pomęczyć, żeby wyjąć go na zewnątrz i potem zamontować.
  • Level 15  
    Proponuje Franie, pasek niedrogi jak sięskończy a naprawiać nie ma prawie co.
  • Level 25  
    Nie ma dzisiaj pralek przyjaznych w naprawie :). Ze swojej strony polecam coś z poniższej listy:

WMB 61242 PL PTM
    WMB 71042 PTLMA
    WMB 71233 PL PTM
    WMB 71242 PL PTLMA
    WMB 71243 PL PTLMA

Wszystkie modele to BEKO. Plusem tych modeli jest 5-letnia gwarancja. Dodatkowo ostatnio sprzedawałem znajomemu 71243 PL PTLMA za 1100 ,- - cena świetna jak na te parametry.
  • Level 38  
    Nie chce mi się sprawdzać wszystkich, ale czy chociażby ta pierwsza nie ma przypadkiem klejonego zbiornika?
  • Level 17  
    Sprawdziłem te z listy Beko; to są starsze modele...
    Dziwne, ale na te najnowsze i ładniejsze (które mojej żonie bardziej się podobają)
    nie dają 5-letniej gwarancji...

Jakoś do Beko nie jestem przekonany.

A tak z innej beczki - namierzyłem pralki "Candy" z serii simplyFi...
    Można je sterować ze smartfona. Cena jakoś nie jest wygórowana (ok. 1600zł)...

Co wygląda na taniochę, w porównaniu np. z Samsungiem z Wi-Fi...
    Ktoś w ogóle miał do czynienia z takimi pralkami?

No i mechanicznie/elektronicznie - co te "Candy" są warte?
    Z tego co czytam, to chyba jakis koncern amerykański "Hoover" je firmuje...
    Ale nie miałem z tym sprzętem do czynienia i nie mam znajomych, którzy by mieli...
  • Level 25  
    Jest jedna zasada przy wyborze pralki: jak najdłuższa gwarancja i jak najmniej "ficzerów" :). Chyba większość Kolegów z forum poprze tą zasadę...
  • Level 22  
    Mimo wszystko myślę ,że najlepszy stosunek cena/jakość ma Bosch WAE - w razie czego można też naprawić - mówię tutaj o łożyskach itp. bo jeśli uszkodzeniu ulegnie moduł etc to naprawa raczej średnio opłacalna.
  • Level 13  
    U mnie w domu jest pralka Miele chyba model w715 była kupiona już prawie 10 lat temu używana za ok 500zł. Nie mogę o niej powiedzieć złego słowa. Co prawda było kilka drobnych napraw takich jak wymiana pompy wody bo uszczelka w niej puściła i przeciekała oraz wymiana fartucha bębna niestety osadził się na nim kamień i zaczął przepuszczać trochę wodę. Wszystkie naprawy oczywiście zrobione w domu przy pomocy podstawowych narzędzi. Poza tym tylko czyszczenie filtra i takiego czujnika napełnienia bębna. Chyba nic więcej w niej się nie działo.
    Warto dodać, że z racji dość dużej ilości domowników pralka pierze praktycznie codziennie a w soboty kilka razy. Nie wiem czy pralka za 1000zł wytrzymałaby rok takiej eksploatacji :)
  • Level 10  
    Quote:
    Wszystkie modele to BEKO. Plusem tych modeli jest 5-letnia gwarancja. Dodatkowo ostatnio sprzedawałem znajomemu 71243 PL PTLMA za 1100 ,- - cena świetna jak na te parametry.

komandor64 a gdzie w takiej cenie można nabyć tą pralkę ? Oczywiście z gwarancją 5 lat.
    Czy ta gwarancja jest na wszystko, czy tylko na wybrane podzespoły ?

Czy inne firmy na dzień dzisiejszy dają na swoje pralki 5 lat gwarancji ?
  • Level 11  
    Witam.
    W sprawie tej gwarancji, doszedł już ktoś co i jak?
    Padła mi pralka i muszę kupić, na szybko, nową.
    Obecna działała 6 lat i padł moduł odpowiedzialny za pracę silnika ( Electrolux ewt 13931 ). Koszt nowego jakieś 600+ PLN. Szukam, czytam i coraz mniej wiem. Wybór padł ( póki co ) na Beko i ich 5 lat właśnie, ale nic nie jest postanowione.
    Dzięki za wszelkie info.

mad
  • Level 33  
    Proponuje Franie, pasek niedrogi jak się skończy, a naprawiać nie ma prawie co.
    Tak , Frania jest prosta w użytkowaniu i łatwa w naprawie ale trochę rwie materiał
    i nie odwirowuje i nie suszy . :D Atak w ogóle , czy ktoś jeszcze to użytkuje ?? :|
  • Level 1  
    Ja właśnie zakupiłem pralkę electrolux i podczas rejestracji na stronie zauważyłem że mają promocję z przedłużeniem gwarancji wybranych pralek do 4 lat, są to co prawda starsze modele ale zawsze. Wcześniej naprawdę bardzo długo szukałem pralki w końcu zdecydowałem się na EWS11277FW - niestety nie łapię się na przedłużenie gwarancji ale mam nadzieję że komuś info w tym poście pomoże (naprawdę się wkurzyłem i już chciałem oddać tą pralkę i kupić tańszą i trochę starszą EWS 11264 NDU ale stwierdziłem że to nie ma sensu i że mam po prostu dość szukania i kombinowania.
  • Level 11  
    Po zbyt długim czasie poświęconym na szukanie nowej pralki wybrałem BOSCH WAE2449FPL.
    Jak się będzie sprawować? No cóż, myślę, że te parę lat posłuży.