Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Telewizor LED 40-43 cali lub więcej do 3,5 tyś zł

23 Aug 2015 23:55 1218 7
  • Level 18  
    Witam
    Planuje zakup nowego TV.

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 17m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? na tył telewizora, ale nie za mocno, okna od północnego zachodu.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Sharp 32 LCD
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? WiFi, obsługa dysków twardych, nagrywanie filmów z TV na dysk bądź pendrive.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Cyfrowa telewizja naziemna
    10. Jakie urządzenia będą podłączone do telewizora? PS3, Samsung BluRay w przyszłości cyfra bądź polsat cyfrowy
    11. Ile godzin dziennie będzie pracować telewizor? około 12
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? obojętne
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz korzystać z internetu na ekranie telewizora? Tak np. YouTube
    15. Czy zamierzasz grać w gry PC / konsola - jeśli tak to ile % dziennie? gram ale bardzo rzadko
    16. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? od 17 do rana.
    17. Preferencje co do wielkości? okolice 40 cali, szerokość TV max 100 cm
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? szybkość działania, w obecnym starym lcd smużenie...
    19. Preferencje co do marki? Samsung, Sony, Panasonic
    20. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie , pasywne czy aktywne? 3d nie jest tutaj priorytetem.
    21. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500 zł
    22. Czy będziesz zainteresowany profesjonalną kalibracją ekranu w celu wyciśnięcia maksymalnych możliwości nowego sprzętu? oczywiście ;)

Mam na celu dwa TV:

Sony KDL-43W809C
    Samsung UE40JU6410

I tak naprawdę jak to wygląda z częstotliwością odświeżania.
    Powstało wiele chwytów marketingowych gdzie klient myśli, że ma 600-1200 Hz, a faktycznie ma 200 hz.

Z góry dziękuje za pomoc.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo
  • Helpful post
    Level 19  
    W tej cenie 200 Hz nadal jest nieosiągalne, ale 100 już będziesz miał na pewno. Przejrzyj też Philipsa 6500, jak na swoją cenę naprawdę ma fajne możliwości, Android, ambilight, rewelacyjna czerń. Model FHD, myślę, że spokojnie można 4K odłożyć na zakup następnego telewizora.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Helpful post
    Level 28  
    Philipsa 47PFS7509 masz w tej cenie. Troszkę większy niż podałeś, ale warto :).
  • Level 18  
    Sony KDL-43W809C i wszystko gra, 100% zadowolenia.
    Temat do zamknięcia. Pozdrawiam.
  • Helpful post
    Level 1  
  • Level 2  
    Także zastanawiam się nad zakupem tego modelu sony, mam więc pytanie jak sie sprawuje TV?? szczególnie interesuje mnie nagrywanie przez usb. Czy żeby TV nagrywało trzeba zrobić jakaś aktualizacje oprogramowania czy działa ze zwykłym dyskiem/ pendrivem czy trzeba kupic określony marki sony?

Jestem dość zielona jesli chodzi o techologie i pewnie nie dam rady z tą atualizacją..., dlatego myśle też nad samsungiem np Samsung UE40JU6410
  • Level 1