Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo G550 - Przegrzewanie się procesora

KABAN_DG 24 Sie 2015 08:54 648 2
  • #1 24 Sie 2015 08:54
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Witam,

mam laptopa Lenovo G550. Od jakiegoś czasu laptop zaczął się przegrzewać.
    Chodzi o procesor. Ledwo po zalogowaniu sie windowsa temp oscyluje ok. 65 st. i wentylator już kręci że go słychać.
    Po uruchomieniu worda czy excela temp. rośnie do 85 st. a wentylator przyśpiesza.
    Najgorzej jest w momencie uruchomienia przeglądarki (niezależnie jakiej), uruchamiam kilka stron i temp. rośnie do 100 st i więcej po czym komputer wyłącza się - oczywiście wentylator daje już na maksa z obrotami.

Pasta termoprzewodząca jest świeża, wentylator oraz radiator przedmuchany.

Próbowałem czyścić windowsa, usuwać zbędne programy. Wgrywałem również pobrane ze strony producenta sterowniki chipsetu oraz biosa - nic nie pomogło.

Przeinstalowałem więc windowsa - nic.
    Postanowiłem podmienić procesor - miałem z podobnego laptopa tyle że troszkę słabszego. Założyłem nowy procek. Na tym ledwo co pojawiły sie pierwsze znaczki na monitorze a wentylator jechał na maksa. Podczas uruchamiania windowsa już się wyłączał...

Powróciłem do mojego procesora... pomoc mile widziana.

Z góry dzięki

0 2
  • Pomocny post
    #2 24 Sie 2015 09:05
    sk1977
    Spec od komputerów

Pasta dobrej jakości?
    Termopady też wymieniane i odpowiednie?
    Wentylator i radiator - wyczyść, a nie tylko przedmuchaj.

Możesz sprawdzić czy się nie rozszczelniła heatpipe - część która jest na procesorze do wrzątku lub gorącej wody w max kilka sekund powinna parzyć część z chłodnicą.

1
  • #3 25 Sie 2015 11:22
    KABAN_DG
    Poziom 15  

Wszystko się wyjaśniło...
    Nie zauważyłem, że w jednym miejscu gdzie był termopad, odpadł i nie było połączenia między radiatorem... I nie chodziło o CPU tylko GPU. :)

Dzięki serdeczne za pomoc.

0