Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xlyna 16GB - Karta micro SD - nie można sformatować - jak naprawić ?

skaktus 24 Sie 2015 09:19 723 1
  • #1 24 Sie 2015 09:19
    skaktus
    Poziom 37  

Witam.

Karta SD Xlyna, 16 GB używana przez około 2 miesiące w kamerze samochodowej bez najmniejszych problemów. Kamera zawsze prawidłowo rozpoczynała na niej zapis i zakańczała go (nie było problemów z zasilaniem itd). Przy jednym z wielu uruchomień, kamera odmówiła posłuszeństwa - błąd zapisu. Formatowanie kamery z poziomu kamery było niemozliwe.

Robiłem próby formatowania karty w aparacie, telefonie i za każdym razem to samo - błąd.

Po włożeniu karty do komputera, ten ją widzi, i każe formatować, przy próbie formatu windows informuje o błędzie.

Próbowałem sformatować kartę za pomocą diskpart - ten widzi kartę i jej prawidłową pojemność (15 gb) ale przy wyborze dysku bardzo długo go wybiera (od momentu wpisania komendy select disk do wybrania dysku czyli mojej karty mija około 2 - 3 min). Po wpisaniu clean, diskpart informuje że wolumin nie jest gotowy.

Korzystałem też z Hard Disk Low LEvel Format - program formatuje kartę, ale przy każdym sektorze informuje że jest błąd i standardowo TIMEOUT.

Nie zależy mi na danych z karty, tylko na jej odzyskaniu. Macie może sposób jak to zrobić ?

0 1
  • #2 24 Sie 2015 09:32
    walkmanowiec
    Poziom 13  

Spróbuj programem HP_USB_Disk_Storage_Format_Tool_2.2.3
    Jeśli nie pomoże to prawdopodobnie usterka sprzętowa karty.

1