Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840

24 Sie 2015 10:38 3357 6
 • Poziom 11  
  AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840 AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840

  Lodówka AEG panel i światło mrugało, nie załączały się kompresory tylko próbkowanie i cisza.
  Wyjąłem moduł i to co mi się rzuciło w oczy to uszkodzony był kondensator 22/400 wymieniłem go i profilaktycznie pozostałe elektrolity na płytce sterownika. Sprawdziłem większe rezystory są ok. Pobieżnie sprawdziłem też mniejsze elementy SMD.

  Po zamontowaniu panel zaczął działać normalnie jednak pojawił się problem:
  Oba agregaty się załączają i najciekawszy problem to non stop pali się światło w lodówce (nie gaśnie uwierzcie mi:)).Trochę szkoda tych 25W i ciepła, które musi kompresor nadrobić, po pewnym czasie pewnie i plastiki lodówki na tym by ucierpiały .
  Na co jeszcze zwrócić uwagę, może ktoś miał do czynienia z tym modułem, chyba występuje w paru modelach starszych AEG i podobnych. Jak rozwiązany jest czujnik drzwi w tej lodówce i gdzie on jest? Które piny złącza z modułu idą do niego?

  Może ktoś posiada schemat do tej lodówki bo patrzę i zastanawiam się czy ktoś nie grzebał przy złączach przy kompresorach , ponieważ brakuje bocznej klapki i plastikowa osłona była luźna, ale tu jest chyba wszystko dobrze. Ostatnie zdjęcie to wszystkie wtyczki dochodzące do modułu sterowania. Trzeci i czwarty z dużej wtyczki idą chyba bezpośrednio do żarówki.
  AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840
  Napięcia na małym złączu (coś dziwnie to wygląda) przy module liczone od lewej zdjęcia 1-2 3V , 3-4 2.16V ,5-6 1.37V. Cały czas nie mogę sobie poradzić z załączonym na stałe oświetleniem lodówki, a właściwie pewnie z czujnikiem lub błędem modułu. Jaką rolę pełnią te triaki ACST69S może tu jest problem? Gdzie w Polsce można je kupić?
 • Pomocny post
  Specjalista AGD
  Nie zgubiłeś przypadkiem magnesu który jest pod górnym cokołem drzwi chłodziarki?
 • Poziom 11  
  AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840
  Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
  Kurde głupi jestem gdzie ten magnes ma być ? Opatrzyłem wsio magnesem , dopiero wieczorem będę miał inne ( tym co patrzyłem po obrysie drzwi właśnie mi gdzieś zginął .

  wersja lodówki do zabudowy
 • Specjalista AGD
  Podaj pnc urządzenia. Kontaktron powinien być na płytce wyświetlacza temperatury, przemierz go.
 • Poziom 11  
  Gdzie może być ten czujnik przecież gdzieś musi być?
  AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840
  Ok znalazłem miejsce w którym magnes powoduje wygaszenie żarówki ale też wygaszenie obu LCD i diod . Miejsce to jest miedzy przyciskiem on/off, a LCD od lodówki LCD i przycisku on/off od chłodziarki (nie zamrażarki) na drzwiach w wersji lodówki pod zabudowę.

  Kontaktron jak na foto jest pod LCD lodówki na wyjętym module bez magnesu rozwarty przy zbliżaniu magnesu zwiera. Czy to normalne, że zwarty kontaktron powoduje włączenie całej treści LCD i diod?
  AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840
 • Specjalista AGD
  gwene napisał:
  Czy to normalne że zwarty kontaktron powoduje włączenie całej treści lcd i diod?
  Jak najbardziej, kogo miałby informować o temperaturze przy zamkniętych drzwiach.
 • Poziom 11  
  Faktycznie :) , chwilowy brak zabudowy frontowej zmylił mnie .
  Problem rozwiązany .