Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840

gwene 24 Sie 2015 10:38 3147 6
  • #1 24 Sie 2015 10:38
    gwene
    Poziom 11  

AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840 AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840

Lodówka AEG panel i światło mrugało, nie załączały się kompresory tylko próbkowanie i cisza.
    Wyjąłem moduł i to co mi się rzuciło w oczy to uszkodzony był kondensator 22/400 wymieniłem go i profilaktycznie pozostałe elektrolity na płytce sterownika. Sprawdziłem większe rezystory są ok. Pobieżnie sprawdziłem też mniejsze elementy SMD.

Po zamontowaniu panel zaczął działać normalnie jednak pojawił się problem:
    Oba agregaty się załączają i najciekawszy problem to non stop pali się światło w lodówce (nie gaśnie uwierzcie mi:)).Trochę szkoda tych 25W i ciepła, które musi kompresor nadrobić, po pewnym czasie pewnie i plastiki lodówki na tym by ucierpiały .
    Na co jeszcze zwrócić uwagę, może ktoś miał do czynienia z tym modułem, chyba występuje w paru modelach starszych AEG i podobnych. Jak rozwiązany jest czujnik drzwi w tej lodówce i gdzie on jest? Które piny złącza z modułu idą do niego?

Może ktoś posiada schemat do tej lodówki bo patrzę i zastanawiam się czy ktoś nie grzebał przy złączach przy kompresorach , ponieważ brakuje bocznej klapki i plastikowa osłona była luźna, ale tu jest chyba wszystko dobrze. Ostatnie zdjęcie to wszystkie wtyczki dochodzące do modułu sterowania. Trzeci i czwarty z dużej wtyczki idą chyba bezpośrednio do żarówki.
    AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840AEG/Z91840 - uszkodzony moduł sterowania aeg santo Z91840
    Napięcia na małym złączu (coś dziwnie to wygląda) przy module liczone od lewej zdjęcia 1-2 3V , 3-4 2.16V ,5-6 1.37V. Cały czas nie mogę sobie poradzić z załączonym na stałe oświetleniem lodówki, a właściwie pewnie z czujnikiem lub błędem modułu. Jaką rolę pełnią te triaki ACST69S może tu jest problem? Gdzie w Polsce można je kupić?

0 6
  • Pomocny post
    #2 24 Sie 2015 15:09
    iskrownik
    VIP Zasłużony dla elektroda

Nie zgubiłeś przypadkiem magnesu który jest pod górnym cokołem drzwi chłodziarki?

1
  • #3 24 Sie 2015 15:37
    gwene
    Poziom 11  

Dziękuję serdecznie za odpowiedź!
    Kurde głupi jestem gdzie ten magnes ma być ? Opatrzyłem wsio magnesem , dopiero wieczorem będę miał inne ( tym co patrzyłem po obrysie drzwi właśnie mi gdzieś zginął .

wersja lodówki do zabudowy

0
  • #4 24 Sie 2015 15:56
    iskrownik

Podaj pnc urządzenia. Kontaktron powinien być na płytce wyświetlacza temperatury, przemierz go.

0
  • #5 24 Sie 2015 16:18
    gwene
    Poziom 11  

Gdzie może być ten czujnik przecież gdzieś musi być?
    Ok znalazłem miejsce w którym magnes powoduje wygaszenie żarówki ale też wygaszenie obu LCD i diod . Miejsce to jest miedzy przyciskiem on/off, a LCD od lodówki LCD i przycisku on/off od chłodziarki (nie zamrażarki) na drzwiach w wersji lodówki pod zabudowę.

Kontaktron jak na foto jest pod LCD lodówki na wyjętym module bez magnesu rozwarty przy zbliżaniu magnesu zwiera. Czy to normalne, że zwarty kontaktron powoduje włączenie całej treści LCD i diod?

0
  • #6 25 Sie 2015 04:59
    iskrownik

gwene napisał:
    Czy to normalne że zwarty kontaktron powoduje włączenie całej treści lcd i diod?
    Jak najbardziej, kogo miałby informować o temperaturze przy zamkniętych drzwiach.

1
  • #7 25 Sie 2015 07:48
    gwene
    Poziom 11  

Faktycznie :) , chwilowy brak zabudowy frontowej zmylił mnie .
    Problem rozwiązany .

0