Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna I 2.0 16V - Regeneracja alternatora - podłączenie komutatora

24 Sie 2015 12:00 744 6
  • Poziom 8  
    Witam
    Potrzebuję szybkiej podpowiedzi.
    Jestem w trakcie regeneracji alternatora. Szczotki już wymieniłem (obie się skończyły, praktycznie nie stykały się już z pierścieniami ślizgowymi), a teraz walczę z komutatorem. Wybebeszyłem stary, kabelki do podłączenie delikatnie zachowałem ale teraz przed lutowaniem zastanawiam się nad polaryzacją?

Czy sposób podłączenia tego pseudo komutatora ma znaczenie? Nie ma na nim żadnych oznaczeń, jest idealnie symetryczny i da się go w obie strony założyć. Na wirniku również nie ma oznaczeń.

Jak powinny iść te druciki? który do górnego ślizgu a który do dolnego? Czy wszystko jedno?
    Rozumiem, że pomiędzy dolnym ślizgiem a górnym nie może być zwarcia jak również pomiędzy oboma ślizgami a korpusem (to tak dla pewności);-)?

Alternator Valeo 47/90A SG9B033
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    r_grzelak napisał:
    Jak powinny iść te druciki? który do górnego ślizgu a który do dolnego? Czy wszystko jedno?
    Obojętne.
    r_grzelak napisał:
    Rozumiem, że pomiędzy dolnym ślizgiem a górnym nie może być zwarcia jak również pomiędzy oboma ślizgami a korpusem (to tak dla pewności):wink:?
    Dobrze prawisz.
  • Poziom 39  
    Potem jeszcze delikatne przetoczenie pierścieni żeby nie miały bicia i można uznać altka za zregenerowanego.
  • Poziom 43  
    I zalej przewody lekko poxipolem bezbarwnym co by nie drżały.
  • Poziom 8  
    Dzięki za uwagi! Co do kleju to się nawet domyślałem skoro stary też tam był. Natomiast co do zatoczenia to muszę się jeszcze 5 razy zastanowić jak to wykonać w domowych warunkach;)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sam w domowych warunkach nic nie zataczaj. Oddaj komuś za grosze Tobie podtoczy. Jak bym miał to robić w domowych warunkach, to wolałbym zostawić tak jak jest.

Dodano po 30 [sekundy]:

andrzej20001 napisał:
    poxipolem bezbarwnym
    Czemu bezbarwnym?
  • Poziom 43  
    A tak z przyzwyczajenia,metalicznego nie kupuję do elektryki.