Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SAMSUNG NP-560 nie uruchamia się, miga dioda zasilania (ziel-czer)

Wiewiorczak 24 Sie 2015 13:13 381 1
  • #1 24 Sie 2015 13:13
    Wiewiorczak
    Poziom 1  

Witam, mam pytanie odnośnie laptopa znajomej. Laptop Samsung np-650 cztero-pięcio letni, do tej pory działał bez zarzutu, ostatnio zadzwoniła i powiedziała, że nie uruchamia się. Podjechałem (mimo iż moja wiedza na temat laptopów jest marna, uprzedziłem ją o tym ^^) no i faktycznie lapek się nie uruchamia, zero, null. No może nie do końca zero bo dioda sygnalizująca zasilanie świeciła się czerwonym i zielonym kolorem na zmianę z częstotliwością co jedną sekundę tak mniejwięcej. Na baterii od lapka znalazłem jakiś test(?) czy coś w ten deseń (guzik i pięć diod z opisem 20% 40% 60% 80% 100%). Po przyciśnięciu zaświeciły się diody 1,3,5 na około pół sekundy trzykrotnie i tyle. Od siebie sprawdziłem jeszcze napięcie wychodzące z zasilacza od tego laptopa (oryginalny produkt) i okazało się, że zamiast napisanych na naklejce znamionowej 19V wychodzi tylko 14.83V w porywach do 15V. Czy moje przypuszczenia, że lapek nie wstaje z powodu hmmm zbyt słabego ładowania baterii zasilaczem, który miał 20% mniej "wydajności" mogą być słuszne? Czy wymiana baterii i zasilacza rozwiązałby problem?

0 1
  • #2 24 Sie 2015 17:58
    Artur k.
    Admin grupy audio

Wiewiorczak napisał:
    Czy moje przypuszczenia, że lapek nie wstaje z powodu hmmm zbyt słabego ładowania baterii zasilaczem, który miał 20% mniej "wydajności" mogą być słuszne?

Mogą być słuszne, zakładając oczywiście że poprawnie zmierzyłeś napięcie z zasilacza.
    Wiewiorczak napisał:
    Czy wymiana baterii i zasilacza rozwiązałby problem?

Nikt tego nie wie, jak wymienisz zasilacz to się dowiesz.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo