Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaką pralkę kupić do 1800 zł (2000)?

24 Aug 2015 18:46 1311 4
  • Level 24  
    Witam!
    Zastanawiam się nad pralką do mieszkania - lecz zupełnie się na tym nie znam.
    Co wiem i czego oczekuję:
    - Nie chcę przekraczać 1800 zł (maks 2000 zł, jeżeli warto dołożyć);
    - Musi być biała (mogą być jakieś elementy innego koloru, jakiś chrom czy coś);
    - Oszczędna jak na ten przedział cenowy (prąd + woda);
    - Bardziej od liczby bajerów cenię użyteczność i BEZAWARYJNOŚĆ (wiem, że nie ma sprzętu na świecie, który się nie psuje, ale wiem też, że są lepsze i gorsze produkty - bezawaryjność jest dla mnie chyba najważniejsza);
    - Chciałbym też, aby w razie awarii (po gwarancji) dało się naprawić za rozsądne pieniądze :)
    - Im większe obroty wirowania tym lepiej?

Sam nie wiem co jeszcze. Co teraz jest warte uwagi na rynku? Marzy mi się Miele, ale jeszcze niestety nie teraz (3500+, a używanej nie chcę).
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 8  
    Miele to marzenie cicha i oszczędna użytkowałem , ale teraz mam Pralka HOTPOINT-ARISTON FMD722 całkiem niezła 7 kilo wsadu i 1200 obr wirowania. Program czyszczenia pomaga usuwa przykry zapach z pralki i A++ trochę oszczędzi. W tej cenie rewelacja i można dokupić gwarancje na pięć lat, teraz się opłaca bo sprzęt rtv i agd produkowany jest w różnych krajach i marka nie zawsze oznacza niezawodność.
  • Level 24  
    Zawsze miałem sentyment do Boscha - stara działa już blisko 19 lat!
    Czy obecnie też robią dobre pralki? Coś wartego uwagi?
    Dużo słyszałem też na temat Samsunga. Co myślicie?
  • Level 17  
    Samsung O.K. Kup model WW10H9600EW...
    Będzie pan zadowolony...
  • Level 24  
    Czytam i czytam, ale im dalej w lat tym więcej drzew.

Na teraz opcja, którą rozważam poważnie:
    - Bosch Serie 4 VarioPerfect WAE2449FPL (+ ubezpieczenie do 5 lat od zakupu, czyli 3 dodatkowe lata)

Co myślicie?