Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Radio lampowe Grundig Hi-Fi 3020

24 Sie 2015 20:14 747 5
  • Poziom 1  
    Witam
    Ostatnio wydobyłem ze strychu radio lampowe Grundig Hi-Fi 3020 problem jest taki że radio po włączeniu lekko buczy ale gra łapie sporo stacji tylko regulacja poziomu głośności jest zbyt niska po przekreceniu pokrętła na full. Co to może być za przyczyna ? z góry dziękuje za pomoc
  • Poziom 26  
    W pierwszej kolejności wszystkie kondensatory elektrolityczne do wymiany. Na bank po takim stażu są suche nawet w Niemieckiej super maszynie. :D
  • Poziom 18  
    Właśnie że nie, kondensatory elektrolityczne z RFNu bardzo ładnie trzymają pojemność i dobrze się formują, z rzadka zachodzi konieczność ich wymiany.

W pierwszej kolejności zmieniłbym kondensator sprzęgający EABC80 z EL84 oraz ten w anodzie EL84. Upływ może być tak duży, że po prostu pracująca lampa przeciąża zasilacz.
  • Poziom 36  
    A ja ot tak nic bym nie wymieniał w ciemno tylko zrobił parę pomiarów, które są na pewno lepsze od gdybania......
  • Poziom 17  
    hazet napisał:
    W pierwszej kolejności wszystkie kondensatory elektrolityczne do wymiany. Na bank po takim stażu są suche nawet w Niemieckiej super maszynie. :D

No cóż, tradycyjna i jak zawsze mijająca się z prawdą opinia o konieczności wymiany elektrolitów. Remedium na wszystko a tak naprawdę to tylko placebo.
    Nic bezmyślnie nie wymieniamy.
  • Admin Grupy Retro
    cirrostrato napisał:
    A ja ot tak nic bym nie wymieniał w ciemno tylko zrobił parę pomiarów, które są na pewno lepsze od gdybania......

Popieram. Zmierz napięcie zasilające anody lamp oraz napięcie żarzenia.