Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes Cklase w202 - tylna wycieraczka nie zatrzymuje się

24 Aug 2015 22:22 1125 8
 • Level 11  
  Mam problem z mercedesem jak w tytule rok 1996 silnik benzyna 1.8 kombi
  Tylna wycieraczka chodzi cały czas, na zielonym kablu sterującym jest cały czas masa,słaba bo słaba ,ale do wysterowania przekażnika na silniku wystarczy.
  Pod przekażnikiem sterującym wycieraczkami,szybami i kierunkowskazami w skrzynce bezpiecznikowej nie ma już żadnego innego modułu typu SAM. Kabel sterujący od silniczka wycieraczki idzie po lewym progu,na wysokości dżwigni zmiany biegów przechodzi na prawą stronę i wraca do bagażnika.Czy w bagażniku jest jakiś moduł ,który steruje pracą wycieraczki i co mogło się uszkodzić.Dodam że wycieraczka chodzi również po wyjęciu przekażnika w skrzynce bezpiecznikowej.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 39  
  Witaj odetnij ten kabel sterujący z tyłu przy silniczku jeżeli wycieraczka przestanie działać to masz zwarcie do masy na nim lub ktoś grzebał i dlatego pominięty jest przekaźnik.
 • Level 11  
  kabel sterujący nie ma zwarcia na żywca do masy tylko przez jakąś oporność po odłączeniu go silniczek się zatrzymuje,,
  Zapomniałem dodać że stacyjka ze scyzorykiem ,acz data produkcji pażdziernik 1996
 • Level 39  
  No wiec teraz musisz sprawdzić ten kabel od samego tyłu aż do przodu do przekaźnika czy po drodze gdzieś nie jest nagnity i dlatego tak się dzieje.
 • Level 11  
  ale ten kabel nie idzie do przekażnika tylko skręca na prawąstronę auta
 • Level 39  
  Nie ważne gdzie skręca ale ważne że ma dwa końce i jeden już masz a musisz znaleść drugi i wtedy sprawdzić jego stan najlepiej przez żarówkę 21W.
 • Level 11  
  Wygląda że drugi koniec idzie do przełącznika na środkowej konsoli,
  Sytuacja jest w tej chwili taka wycieraczka włączona przyciskiem chodzi normalnie i daje się wyłączyć,dioda na przełączniku sięzaświeca,ale jeśli naciśnie się spryskiwacz to wycieraczka zaczyna chodzić na stałe i wyłączyć ją można tylko stacyjką a na przełączniku brak sygnalizacji
 • Level 39  
  Tym ile czasu działa wycieraczka steruje przekaźnik czasowy, może on jest walnięty lub ktoś coś grzebał i namieszał. Zrób tak włącz wycieraczkę spryskiwaczem i w chwili jej działania wyciągnij przekaźnik i zobaczysz czy wycieraczka przestanie pracować. Muszę zerknąć w schemat jak tam dokładnie jest.
 • Level 11  
  Wyciągałem ten duży środkowy przekażnik w skrzynce bezpiecznikowej w komorze silnika,a zarówno przerywana praca wycieraczki ,jak i ciągła na spryskiwaczu nie ulegała zmianie