Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmywarka Bosch SMV 69M80EU53 - zbiornik zeolith

kosowskitransporte 24 Sie 2015 23:44 3552 8
  • #1 24 Sie 2015 23:44
    kosowskitransporte
    Poziom 2  

Od pewnego czasu zmywarka Bosch SMV 69M80EU53 na koniec cyklu wyswietla błąd E31.Ponadto nie suszy naczyn i najprawdopodobnie nie grzeje wody do ustawionej temperatury. Postanowiłem ja rozebrać. W pojemniku z Zeolith jest grzałka. Po wyjeciu jej zobaczylem ,ze jest oklejona szlamem. Z pojemnika wylalem sporo brudnej wody. W wiatraku ktory pompuje cieple powietrze do zmywarki tez szlam.Umylem wszystkie czesci i widze ,ze grzalka jest najprowdopodobniej nie sprawna. Czy jak wymienie te grzalke (koszt ok 450 zl) to czy bedzie grzala i suszyla naczynia? Czy w pojemniku z Zeolith powinna byc woda? Jak nie to jak sie tam dostała?
    Zmywarka Bosch SMV 69M80EU53 - zbiornik zeolith Zmywarka Bosch SMV 69M80EU53 - zbiornik zeolith

5 8
  • #2 05 Mar 2016 14:09
    kosowskitransporte
    Poziom 2  

Wymieniłem grzałkę. Wszystko wróciło do normy. Minęło około 4 miesięcy i problem się powtórzył. Znowu nie grzeje wody i nie suszy naczyń. Znowu grzałka padła? Grzałka kosztuje 450 zł. Przestaje się opłacać utrzymywanie tej zmywarki. Może lepiej kupić nową. Co może być przyczyną padania grzałek w tym urządzeniu?

0
  • #3 15 Maj 2016 14:50
    Luke102
    Poziom 2  

w mojej zmywarce również pojawił się kod E31 - również wydaje mi się że czeka mnie wymiana grzałki :-( Mam w związku z tym pytanie jak można tą grzałkę wymienić ? czy jest jakaś instrukcja demontażu (tak by niczego nie uszkodzić) ?

0
  • #4 16 Maj 2016 08:26
    1072353
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 16 Maj 2016 15:54
    Luke102
    Poziom 2  

ja używam Calgonitu i Somatu (przeważnie choć zdarzyły się momenty że używałem też biedronkowych)

Dodano po 14 [minuty]:

... wizyta umówiona na 24 maja - zobaczymy co powie serwisant :-(

Dodano po 5 [minuty]:

Etriu napisał:
    kosowskitransporte napisał:
    Wymieniłem grzałkę. Wszystko wróciło do normy. Minęło około 4 miesięcy i problem się powtórzył. Znowu nie grzeje wody i nie suszy naczyń. Znowu grzałka padła? Grzałka kosztuje 450 zł. Przestaje się opłacać utrzymywanie tej zmywarki. Może lepiej kupić nową. Co może być przyczyną padania grzałek w tym urządzeniu?

Trzeba było skorzystać z usługi serwisu miałbyś gwarancję. Wymieniając tą grzałkę zaleca się wymienić pojemnik zeolitu.

a jaki był całkowity koszt wymiany grzałki i pojemniku z zeolitem ?

ile jest gwarancji na nową grzałkę (po wymianie) ?

0
  • #6 16 Maj 2016 18:25
    1072353
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 16 Maj 2016 18:30
    Luke102
    Poziom 2  

Mam kilka więcej pytań - wysłałem wiadomość prywatna

0
  • #8 09 Cze 2016 23:54
    Luke102
    Poziom 2  

zmywarka właśnie myje swoje pierwsze mycie po naprawie ale zanim dokonała się naprawa to minęło troszkę czasu:
    - telefon do serwisu i umówienie spotkania
    - po niecałym tygodniu przyjechał serwis Bosch i stwierdził że to grzałka (zamówił grzałkę)
    - za 2 dni telefon z serwisu, umówienie spotkania i znów tydzień czekania
    - miał przyjechać serwis ale okazało się że trzeba wymienić jeszcze zbiornik z zeolitem i należy go zamówić więc serwis nie przyjechał
    - za 2 dni rozmowa z serwisem i umówienie spotkania na ... za tydzień (09.06.2016)
    - naprawa zapłata ale ... zaraz po wyjeździe serwisu okazało się że dolne śmigło się nie kręci - korek z zeolitu źle zakręcony i przeszkadza (telefon do serwisu ale serwisant nie przyjedzie bo skończył pracę i umówili najbliższy wolny termin 16.06.2016) - masakra.
    Niestety człowiek musi sobie sam radzić - najważniejsze że wszystko już działa (trzymam kciuki by działało bo jeszcze nie skończyła myć)

1
  • #9 10 Cze 2017 20:52
    s.ch.
    Poziom 1  

Trzymam kciuk za powodzenie, podaj tylko jaki koszt naprawy tj wymiany grzałki i pojemnika zolith.

0