Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie zestawu 5.1 do laptopa/PS4

Junishi 25 Sie 2015 00:34 3534 16
  • #1 25 Sie 2015 00:34
    Junishi
    Poziom 6  

Witam serdecznie. Kieruje sie do Was - ekspertów, z prośbą o pomoc, jak mniemam dla Was w prostej sprawie. Otóż zamierzam kupić mały system kina domowego, jako że będzie to dla mnie nowość, nie będe wydawał na niego za dużo pieniędzy. Niestety jestem bardzo zielony w te sprawy i nawet nie wiem jak miałbym go podłączyć, co do niego dokupić itp.

Otóż zamierzam kupić ten prosty i tani zestaw: Sumvision V-Cube 5.1 Bluetooth Home Cinema Surround Sound Speaker System Remote

Moderowany przez Mirek Z.:

Link do aukcji usunąłem: https://www.elektroda.pl/rtvforum/faq.php - p.3.1.18.

Moim celem jest osiągniecie akceptowalnego dźwięku podczas oglądania filmów na laptopie oraz grania w gry na PS3/PS4 (dźwięk z TV jest słaby).

Pytanie moje zatem jest takie - jak wygląda proces podłączenia takiego zestawu do laptopa (ASUS X550C) lub Playstation 3/4. Z tego co wiem, podłączenie tego zestawu do TV mija się z celem, dlatego chciałbym móc go podłączać do lapka/PS.

Czy potrzebuje jakiś przejściówek do tego? Specjalnej karty dźwiękowej w laptopie? Co potrzebuje by osiągnąć dźwięk ze wszystkich głośników w dobrej jakości?

Z góry dziękuje za odpowiedź!

0 16
  • #2 25 Sie 2015 06:42
    romeok01
    Poziom 35  

To jest zestaw głośników przeznaczonych do komputerów z analogowym wyjściem na 6 głośników. Laptop pewnie takiego wyjścia nie posiada, a tym bardziej PS.

Więc pozostaje zakup głośników stereo lub amplitunera z wejściem cyfrowym toslink i zestawu głośników.

Podłączenie zestawu 5.1 do laptopa/PS4

0
  • #3 25 Sie 2015 12:45
    Junishi
    Poziom 6  

Amplitunera masz na myśli coś takiego?

Podłączenie zestawu 5.1 do laptopa/PS4 Podłączenie zestawu 5.1 do laptopa/PS4

Znalazłem to powiązane z aukcją głośników o których mowa, ale nie wiedziałem dokładnie do czego to służy. Czy taki adapter pomógłby w podłączeniu tych głośników 5.1 do laptopa/PS3 (tak jak to właśnie pokazują na obrazku)?

Dodam jeszcze specyfikacje tego urządzenia (jest tu wiele informacji, ale po prostu nie rozumiem znaczenia)

"Overview:
    The DTS/AC-3 audio decoder converts the optical, coaxial (LPCM included), or digital audio signal from computer, PC sound card, PS3, XBOX360, Blue-ray, DVD players, HD set-top boxes, HD players into 5.1 or 2.1 analog signal.
    It decodes Dolby AC3/DTS audio and output 5.1 / 2.1 analog audio at the same time.

Features:
    Input: 2 x Optical, 1 x Coaxial,1 x Audio/ AUX
    Output: 1 x CEN, 1 x SW, 1 x FL, 1 x FR, 1 x SL, 1 x SR.
    DTS/AC-3 digital signal into 5.1 analog output (FL/FR if 2.1)
    The stereo(R/L) audio signal data into 5.1 analog output.
    Auto detect AC3/DTS/PCM digital audio signal, decode format£ºDD EX, DTS-ES, DD Pro Logic II, DTS, AC3, Dolby Digital.
    Switch between 2.1 and 5.1 mode.
    Switch 4 different input sources, simple to operate.
    Sound Noise ratio: 120db
    stereo separate degree:80db(1KHZ)
    Noise output frequency: 200uV
    Simulate output frequency: 2.2V
    High compatibility: support network player, HDTV DVD player, Blue reyDVD, DVD, SP3, Xbox 360, DM500S, DM800HD, ETC.
    Specification:
    Color: Black
    Optical input interface: HDTV, XBOX360, PS3, STB, DVD player, Blue-ray DVD players, HD player.
    Coaxial input interface: connected to PC sound card or notebook coaxial output, high-definition players, set-top boxes, DVD player, etc.
    AUX Input Interface: Connect to any group of LPCM stereo signals (such as computer audio, MP3 / 4 player audio).
    Three output channels: connect to home theater or a 5.1-channel power amplifier (FL/FR if 2.1 channel)
    USB output: Supply 5V power to 5.1 Channel Headphone (Use only for headphone. Other use at user's own risk).
    Package Content :
    1 x 5.1 AUDIO GEAR Decoder
    1 x 1M High Quality Optical Fiber Cable
    1 x Power Adapter(UK plug)
    1 x User Manual.

Note:Digital to Analog ,Optical Coaxial input, 2.1 or 5.1 Channle Ouput, Can NOT be used reversally."

0
  • #4 25 Sie 2015 13:34
    Polon_us
    Poziom 41  

Zmieniłem pierwotną wersję mego wpisu tutaj.

Twierdziłem w niej, że głośniki nie mają regulacji dźwięku.

Męczyło mnie to i sprawdziłem dokładnie.

Także głośniki mają regulację poziomu dźwięku z pilota dołączonego do zestawu.

Proszę potraktować moją uprzednią wypowiedź za niebyłą.

Także wspomniany konwerter może być jakimś rozwiązaniem. Pomijam tu kwestie finansowe.

0
  • #5 25 Sie 2015 13:49
    Junishi
    Poziom 6  

Rozumiem, zastanawiam się właśnie nad tym konwerterem gdyż kosztuje prawie tyle samo co same głośniki :) czy ma ktoś jeszcze jakieś podpowiedzi/uwagi?

0
  • #6 25 Sie 2015 14:10
    romeok01
    Poziom 35  

Zastanów się nad zakupem amplitunera i zestawu głośników, taki amplituner posiada dużo wejść i duże możliwości regulacji dźwięku.

Nie wiem ile Ci wyjdzie ten zestaw, ale może lepiej np. taki zestaw -> Link lub taki Yamahy -> Link

0
  • #7 26 Sie 2015 05:24
    Polon_us
    Poziom 41  

Cóż, jeśliby kolega decydował się na ten konwerter, to sugerowałbym kupienie go z Amazon niemieckiego -> Link
    Przesyłka tańsza niż z Anglii, wtyczka zasilacza będzie pasowała do gniazdka, no i sam konwerter wydaje się ciutuś tańszy choć nie przeliczałem dokładnie.

Kolega musi jeszcze rozważyć kwestię przełączania różnych urządzeń podłączonych do tego konwertera.
    Ma ono 2 wejścia optyczne i jedno koaksjalne.

Czy to wystarczy?

0
  • #8 26 Sie 2015 13:11
    Junishi
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Cóż, jeśliby kolega decydował się na ten konwerter, to sugerowałbym kupienie go z Amazon niemieckiego -> Link
    Przesyłka tańsza niż z Anglii, wtyczka zasilacza będzie pasowała do gniazdka, no i sam konwerter wydaje się ciutuś tańszy choć nie przeliczałem dokładnie.

Kolega musi jeszcze rozważyć kwestię przełączania różnych urządzeń podłączonych do tego konwertera.
    Ma ono 2 wejścia optyczne i jedno koaksjalne.

Czy to wystarczy?

Jeszcze się na niego nie zdecydowałem, a temat finansowy jak i dostawy jest załatwiony gdyż ja mieszkam w Anglii.

No właśnie, urządzeń podłączonych do konwertera, wejścia optyczne, koaksjalne - mało z tego rozumiem i chyba dlatego zrezygnuje z niego i kupie jakiś prosty zestaw 2.1 (chociaż te głośniku SUMVISON są świetne, ma je mój szwagier).

0
  • #9 27 Sie 2015 11:59
    Polon_us
    Poziom 41  

Junishi napisał:
    , wejścia optyczne, koaksjalne - mało z tego rozumiem

Kolega zakłada, że prosty zestaw 2.1 nie ma żadnych wejść czy też wyjść?

Czy takie urządzenie czy inne, prędzej czy później kolega będzie musiał połączyć posiadany sprzęt i zmierzyć się z tematem różnistych gniazd/kabli połączeniowych.

0
  • #10 27 Sie 2015 12:04
    michalB6
    Poziom 9  

Hey,

skoro sprzet dziala przez bluetooth to poprostu sparuj go z komputerem i konsola i powinno hulac bez zadnych dodatkowych urzadzen!
    Pozdrawiam

0
  • #11 27 Sie 2015 12:23
    Polon_us
    Poziom 41  

michalB6 napisał:
    skoro sprzet dziala przez bluetooth to poprostu sparuj go z komputerem i konsola i powinno hulac bez zadnych dodatkowych urzadzen!

Dźwięk 5.1 przez Bluetooth?

Kolega michalB6 może podać przykład urządzenia o takich możliwościach?

0
  • #12 27 Sie 2015 12:27
    michalB6
    Poziom 9  

O przepraszam- teraz doczytalem, ze pojdzie tylko stereo.

0
  • #13 29 Sie 2015 00:33
    Junishi
    Poziom 6  

Polon_us napisał:
    Junishi napisał:
    , wejścia optyczne, koaksjalne - mało z tego rozumiem

Kolega zakłada, że prosty zestaw 2.1 nie ma żadnych wejść czy też wyjść?

Czy takie urządzenie czy inne, prędzej czy później kolega będzie musiał połączyć posiadany sprzęt i zmierzyć się z tematem różnistych gniazd/kabli połączeniowych.

Oczywiście, że zestaw 2.1 jak i 5.1 mają różne wyjścia i wejścia, chyba wiekszość 2.1 posiada jack 3.5 które moge podłączyć dosłownie wszędzie. A właśnie na te wyjścia, wejścia i różne podłączenia dotyczące 5.1 miałem nadzieje, że zostane tu przez kogoś przygotowany lub chociaż naprowadzony na trop, dzięki któremu uda mi sie uruchomić 5 głośników posiadając całkiem nowy TV Samsung, nowego laptopa i PS4. Przecież w końcu po coś robią te głośniki, aby można było z nich korzystać :D czy to tylko do PC z odpowiednią kartą dźwiękową?

MichalB6 - dzięki za podpowiedź ale akurat wiem że te głośniki fajnie śmigają przez Bluetooth nawet z telefonu, lecz własnie w 2.1 :P

0
  • #14 29 Sie 2015 05:29
    Polon_us
    Poziom 41  

Junishi napisał:
    miałem nadzieje, że zostane tu przez kogoś przygotowany lub chociaż naprowadzony na trop, dzięki któremu uda mi sie uruchomić 5 głośników

Przecież kolega znalazł prawie perfekcyjne urządzenie do współpracy z tymi głośnikami.
    Junishi napisał:
    wejścia optyczne, koaksjalne - mało z tego rozumiem i chyba dlatego zrezygnuje z niego

Moje małe pytanie o połączenia wywołało u kolegi "popłoch".
    A wystarczyło sprawdzić instrukcję TV/laptopa/PS4 na obecność wyjść cyfrowych audio - na końcu instrukcji zawsze jest specyfikacja techniczna.
    Junishi napisał:
    chociaż naprowadzony na trop, dzięki któremu uda mi sie uruchomić 5 głośników

Moje pytania do tego zmierzały. Ale trochę własnej inicjatywy trzeba wykazać, nie mozna żądać, aby wszystko było "podane na talerzu" ...
    Junishi napisał:
    chyba wiekszość 2.1 posiada jack 3.5 które moge podłączyć dosłownie wszędzie

Ale to będzie tylko stereo. I raczej będzie to wejście typu CINCH niż 3.5 mm minijack ...

A jeśli kolega czegoś nie wie lub nie zna zasady działania, to zawsze można spytać, albo poszukać informacji na Internecie.

1
  • #15 30 Sie 2015 00:09
    Junishi
    Poziom 6  

Polon_us napisał:

A jeśli kolega czegoś nie wie lub nie zna zasady działania, to zawsze można spytać, albo poszukać informacji na Internecie.

Dlatego właśnie w pierwszym poście zaznaczyłem, że jestem bardzo zielony w te sprawy (nawet jeśli forma tego wyrażenia jest niepoprawna ;p). Moja inicjatywa polegała na tym, że przeczytałem specyfikacje tych urządzeń (czego nie zrozumiałem) oraz wszelkie komenatrze na temat samych głośników i konwertera. Niestety jednak z różnych wersji komentarzy wyciągnąłem różne wnioski i w końcu nie wiedziałem, które są prawdziwe, a które nie. Dlatego postanowiłem - znów z własnej inicyjatywy - napisać post na waszym forum :) oczekiwałem tylko, że ktoś kto ma podobny sprzęt krok po kroku podpowie, lub pokaże, jak to podłączyć, co by zajęło o wiele mniej czasu i wysiłku, niż dyskutowanie na inne poboczne dylematy :)

0
  • #16 09 Wrz 2015 13:14
    Junishi
    Poziom 6  

Mimo, że nie uzyskałem żadnej konkretnej pomocy, na szczęście udało mi się samemu rozwiązać problem bez niepotrzebnej straty gotówki (czego sie najbardziej obawiałem).

Dla przyszłych takich jak ja - po pierwsze istnieje multum różnych przełączek i kabli, które gwarantują Wam podłączenie zestawu 5.1 wszędzie. ALE nie zawsze gwarantują Wam dźwięk przestrzenny.

Najpierw kupiłem same głośniki wraz z kablem, który szedł od wejść L R i kończył się jackiem 3.5. Owy jack podłączyłem do TV i wszystkie głośniki grały - ale tylko w double sorround. Czyli nadal jak 2.1. Różnica w dźwięku i tak była kolosalna i doskonale słyszalna (wcześniej miałem dźwięk z TV).

Potem zamówiłem owy konwerter, który zaprezentowałem wyżej. Podłączyłem pod niego 6 wejść - głośniki lewy prawy, centralny, prawy i lewy tylny oraz sobufer. Następnie kupiłem kabel 3.5 do 3.5. Owy 3.5 podłączyłem od konwertera do laptopa, a wraz z konwerterem jeszcze przyszedł mi kabel optical, który podłączyłem do PS4.

Wszystko hula jak należy, w filmach HD słychać dźwięk przestrzenny, ale najlepsze wrażenie robią gry na PS4 jak FIFA 15 czy przede wszystkim - Wiedźmin 3. :)

Jakby ktoś mimo mojego słownego wytłumaczenia miał problem czy pytania dotyczące takiego podłączenia zestawu 5.1, piszcie na janekozak91(malpa)gmail.com. Pozdrawiam.

-1
  • #17 09 Wrz 2015 18:16
    Polon_us
    Poziom 41  

Junishi napisał:
    Mimo, że nie uzyskałem żadnej konkretnej pomocy, na szczęście udało mi się samemu rozwiązać problem

No i jakiś pożytek był z założenia tematu, gdzie kolega nie uzyskał "żadnej" pomocy.
    Wystarczyło trochę samozaparcia i zamierzony efekt został osiągnięty.
    Nikt zresztą nie odmawiał pomocy, wystarczyło odpowiedzieć na zadane pytania dotyczące posiadanego sprzętu.
    I to było na tyle.
    Junishi napisał:
    Następnie kupiłem kabel 3.5 do 3.5.

Jeżeli powyższy wpis ma służyć jako wskazówka dla potomnych, to wypadałoby jaśniej objaśnić cytowany fragment.
    Mniemam, że kolega ma na myśli przewód 3.5 mm minijack obustronny. Ale mogę się mylić i jest to nie znane mi połączenie.

Moje gratulacje samodzielnego rozwiązania problemu.

0