Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Amica ZIA 628 - Raz grzeje, raz nie

kucus 25 Sie 2015 11:39 1011 3
  • #1 25 Sie 2015 11:39
    kucus
    Poziom 11  

Cześć, mam problem ze zmywarką.

Problem polega na tym , że wszystko w porządku działa, tylko raz grzeje wodę a raz nie.

Była u dwóch "majstrów", pierwszy pooglądał kable, podobno sprawdził grzałkę i jak się okazało wodę grzała to odesłał i powiedział że wszystko gra.
    Drugi zaś pooglądał i powiedział, że nie wie co jej jest.

Postanowiłem sam naprawić problem, zrobiłem restart trzymając przycisk on/off i wciskając START, zmywarka wyrzuciła mi błędy H3, H4 i H. Po czym zaczęła działać wykonała program, przy kolejnym razie już nie grzała.
    Wychodzi na to że restart przyciskami czasem jej pomoże.

Co oznaczają te kody błędu?
    Chciałbym sprawdzić czujnik NTC, może on nie łączy. Nigdy nie rozkręcałem zmywarek, w którym miejscu może on się znajdować?
    Czy może takie losowe działanie to wina tylko głównego modułu? Opłaca się naprawiać taką zmywarkę? Jakie są przybliżone koszta?

Z góry dziękuję za odpowiedź
    Pozdrawiam

0 3
  • #2 29 Sie 2015 09:01
    cinko
    Poziom 22  

Należałoby obrać tok naprawy - oględzin :
    -grzałka + przewody łączące ze sterownikiem ( na ewentualne brak styku,przetarcia)
    -sterownik ( programoator )
    - czujnik temp.

0
  • #3 03 Lis 2017 18:04
    balcerowicz79
    Poziom 14  

Troche nie w czas, ale u mnie Amica 628 przestała grzać wodę całkowicie, a wcześniej przez parę dni raz grzała raz nie grzała. Po rozkręceniu i pomierzeniu grzałki i przejść kabli. Okazało sie, że fioletowy kabel prowadzący od grzałki do przekaźnika znajdujacego sie na płytce sterującej uległ przetarciu . Niechlujny montaż wiązki elektrycznej przez Tureckiego robotnika doprowadził do awarii. Występ blachy przeciął kabel zasilania grzałki...i tak dlugo wytrzymało bo 6 lat
    Amica made in Turkey...do czego to doszło.

0
  • #4 03 Lis 2017 21:21
    skryn
    Admin grupy AGD

balcerowicz79 napisał:
    Amica made in Turkey...do czego to doszło.

Via Whirlpool, Amica, Beko, Indesit, Bosch... etc.
    Przestań Waść gadać. To taka globalizacja światowa.
    Szkoda, że Amerykańce turecką technologią się nie zainteresowali. Choć to akurat zły przykład (z tymi Amerykańcami, bo niejedno ADP wyszło spod pióra Turka) :)
    I tak tego nikt nie zrozumie.

0