Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

volvo xc 90 - potrzebny schemat klimatyzacji

25 Sie 2015 21:31 1377 11
  • Poziom 9  
    Potrzebny schemat elektryczny klimy do xc 90 silnik 4.4 8V
    Auto posiada klimę dwustrefową (tylnią) auto sprowadzone z ameryki i zamarzają rurki. wymieniony zawór rozprężny, sprężarka , osuszacz , sprawdzona drozność rurek i dalej to samo.A w sprężarce jest oprucz sprzęgiełka jeszcze jakiś zawór sterujący i nie wiem jak powinien być wysterowany.Ciśnienie na odcinku niskociśnieniowym ok 0,5 bara.
  • IGE-XAO
  • Poziom 43  
    A ładowałeś czynnik?
  • IGE-XAO
  • Poziom 36  
    Kolego tam jest klima sterowana zaworem proporcjonalnym, nie ma tam przy kompresorze żadnego sprzęgiełka (ale tego nie jestem pewien bo to wersja amerykańska jak piszesz), sprężarka pracuje cały czas. A schemat już ci mówię, 70 czujników i zaworów podłączonych do jednego BlackBox
  • Poziom 9  
    na sprężarce jest cewka która przyciąga tarczkę i ten zawór jak mówisz proporcjonalny z tyłu sprężarki . sprawdziłem i do tego zaworu dochodzi napięcie ok 3 V na podłączonym zaworze. Teoretycznie wszystko w porządku ale zamarza. Zastanawiam się czy może to być wina parownika,chociaż jak sprawdzałem powietrzem to przepływ jest dosyć dobry ale tylko to nie zostało wymienione?

Dodano po 1 [minuty]:

A co do czynnika to wchodzi 1300 g i dawałem mniej 1100 i 1000 i tak to samo.
  • Poziom 43  
    Te 0,5 bar to strasznie mało.

Mierzyłeś ciśnienia , patrzyłeś w Live data klimatyzacji, może któryś czujnik a może był bity i długo rozszczelniony i filtru nikt nie wymienił.
  • Poziom 9  
    Filtr wymieniony (osuszacz) , sprawdziłem jeszcze raz jak załącze klimę to było 4,5 V i stopniowo spada do ok 3V jak zmieniłem na max nic się nie zmieniło. A czy jest możliwe żeby spężarka dawała ciśnienie a po stronie ssącej nie odbierała
  • Poziom 43  
    Jaki jest wysokie ciśnienie, czy wentylator pracuje?

W ogóle klimatronik dobrze steruje temperaturą nastawioną.?

Który rok.

Dodano po 1 [minuty]:

Na razie to lanie wody 0 konkretów, w ogóle co komputer pokazał?
  • Poziom 9  
    wysokie ciśnienie 10 bar ,wentylator pracuje , w komputerze brak zapisanych błędów ,zmiana temp. z cieplej na zimną działa prawidłowo ,temp zewn i wewnętrzna w porządku , temp parownika taka jak wewnętrzna.
  • Poziom 43  
    conrado123 napisał:
    temp parownika taka jak wewnętrzna.

Może tu jest fault, bo czujnik se dynda.

Dodano po 1 [godziny] 4 [minuty]:

Na parowniku jest ok 3-5 'C.
  • Poziom 9  
    Problem opanowany okazało się że przyczyną była za cieńka rurka za osuszaczem, takie jakby kolanko ok 20 cm i tam blokowało przepływ , wymieniona na grubszą i klima działa prawidłowo. Ciśnienie na niskim 2 bary.
  • Poziom 36  
    conrado123 napisał:
    Problem opanowany okazało się że przyczyną była za cieńka rurka za osuszaczem, takie jakby kolanko ok 20 cm i tam blokowało przepływ , wymieniona na grubszą i klima działa prawidłowo. Ciśnienie na niskim 2 bary.

No i to właśnie w tym miejscu było widać jak jest oszroniona ale kto by pomyślał że ktoś chałturę odwalił przy naprawie.