Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

przeterminowane tusze do Hp 2000c

print 03 Jun 2005 15:33 3530 7
    print

Level 16  
    mam drukarkę hP 2000c w której tusz magenta ma termin do 2003 r.
    (nawet dwa takie, które zamieniałem, jeden dopiero co wyciągnąłem z pudełka)
    i po włączeniu jest dobrze,
    test z drukarki drukuje we wszystkich kolorach

po wrzuceniu zadania drukowania z komputera pokazuje błąd 234
    czyli pusty tusz magenta

Pytanie
    Czy błąd pojawia się dlatego że przeterminowane są tusze/
    czy można coś z tym zrobić? jakoś ominąć.
    pracuje pod WIN ME.
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    A spróbuj cofnąć czas w komputerze.
    aster001
    Level 11  
    Jezeli pracujesz na WIN XP to system zainstalije swoje sterowniki
    i na nich drukarka powinna działac.

Nie instaluj sterownikow HP bo bedzie wyskakiwała
    informacja o wymianie tuszy.

Aster001
    yachtskipper
    Level 18  
    W opcjach sterownika drukarki powinna być możliwość wyłączenia powiadamiania o braku tuszu.
    Usako
    Level 14  
    Rozwiązań masz dwa: tańsze i lepsze. Tańsze to nie instalować sterowników HP i pracować na tych z microsoftu. Nie wiem czy win me je ma ale xp napewno. Lepszym choć droższym rozwiązaniem jest zaopatrzyć się w komplet chipów samoresetujących wtedy znikaja wszystkie problemy z przeterminowaniem tuszy i można stosować stery HP które są dużo lepsze. Chip można kupić np. w agawie (www.agawa.pl) ale koszt jednego to 60-70 zł
    forsoft
    Level 21  
    Kolejnym rozwiązaniem jest użycie przewodu jednokierunkowego. Kiedy sterownik nie posiada dwukierunkowej komunikacji z drukarką nie zgłasza problemu z datą.
    Olgierd
    Level 15  
    Witam,
    Kupilem na allegro HP2500C za grosze 250PLN drukuje piekne zdiecia, po wlaczeniu pierwszy ZONG komunikat WADLIWA GLOWICA WYMIEN, wszystkim glowicom HP10 gwarancja skonczyla sie w 2002 we wrzesniu a maja wydrukowane po 2700stron, na to pomoglo cofniecie daty w kompie (niebyly wymieniane od nowosci, wogole drukarka jest w super stanie, rozebralem ja na czesci pierwsze dzieki serwisowce z elektrody! ;D )

Pod Linuksem nie ma zadnych problemow, kalamarze HP10 pokacuja cuda B 60% (mimo ze byl pusty), C50%, M i Y 0%, postanowilem kupic resetery do HP10, najpierw kupilem do B po instalacji wszystko ok, pokazuje 100% (reseter dziala na zasadzie ze pokazuje stopniowo coraz mniej, jak dojdzie do 0% wyjac i wlozyc spowrotem i znowu mamy 100%) nastepnie przyszly kolorowe resetery i tu ZONG ;( zaden nie dziala komunikat WADLIWY KALAMARZ WYMIEN najpierw M nastepnie Y i C na koncu, nawet sprzedajacy nie wiedzial co jest grane, przejzalem wszysko i NIC zalamany zacząłem szukac pomocy na zagranicznych forach i znalazlem !! moja drukarka sprawdza date GLOWICA<->KOMPUTER oraz GLOWICA<->KALAMARZ!!! i jezeli roznica wynosi 18miesiecy wowczas czepia sie nowo wlozonego ELEMENTU. Mam dwie opcje wymiana glowicy na nowsze lub cofniecie daty w reseterze i czekam na resetery z nowa wgrana data cofnieta o rok.
    Wyskoczylem na miasto po sklepach z glowicami i kalamarzami HP 10 i skupilem przeterminowane glowice, udalo mi sie trafic dwie najwazniejsze B i M po 40PLN za sztuke :D, w innym punkcie mieli kilka C ale gosc krzykna 80PLN i sobie odpuscilem. Drukarce wlozylem max RAM'u 2x32 po 10PLN za szt. odrazu zauwazylem miejsze obciazenie Win98.

poz
    Olgierd
    Level 15  
    Witam,
    Przyszly resetery do kolorowych kalamarzy HP10, po zainstalowaniu wszystko poszlo "od kopa" teraz juz tylko pozostaje lac tusz, wreszcie sam moge drukowac piekne fotografie z mojego cyfraka :D

poz