Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault 1.9dci brak mocy - turbina

tomek22275 26 Aug 2015 16:44 3456 7
 • #1
  tomek22275
  Level 10  
  Problem następujący, po dodaniu raz wkręca się na obroty ładnie a drugi i trzeci raz męczy się strasznie, praktycznie nie można ujechać autem. Niekiedy czuć że przerywa na 1 i 2 biegu, wtedy wystarczy wdusić i puścić gaz 2-3 razy i czasami pomoże czasami nie. Na postoju tak samo, czasami kopci na czarno i nawet słychać jakby delikatnie strzelił w tłumik. Po odłączeniu podciśnienia na gruszce turbiny, auto nie ma takich odpałów, jest mało mocy ale cały czas jednakowo. Po odpaleniu auta, gruszka pociąga cięgno jak należy, po dodaniu gazu opuszcza się i podnosi bardzo szybko- skacze to cięgno. Po odkręceniu kata, auto zachowuje się trochę lepiej, rzadziej ale co 4 dodanie gazu zdarzają się mu utraty mocy (nawet nie chce się wkręcić na max obroty, męczy się). Podczas odłączania i podłączania wężyka do gruszki słychać inną pracę turbiny. Zawór sterujący oraz czujnik ciśnienia zmienione. Filtry zmienione, egr sprawdzony. Wirnik w turbinie kręci się lekko, jednakże po dodawaniu gazu bez kata, na wysokich obrotacz słyszę czasami takie kwiczenie. Jest możliwość że on się zaciera? Czy tj ewidentnie wina turbiny?
  Jest to Espace 1.9dci 2004r
 • #2
  atego20
  Level 14  
  Jakie ciśnienie daje turbo?
  Jaki wynik diagnostyki?
 • #3
  tomek22275
  Level 10  
  Ciśnienie na wolnych 998mbar.
  Zapalam auto, daje gaz, ciężko się wkręca i nie może dobić do max obr: od 1000 do 1150mbar.
  Puszczę gaz, wduszę znowu, aż auto złapie cuga, to wtedy potrafi dobić do 1900mbar i po puszczeniu gazu słychać taki chwilowy kwik. Wszystko sprawdzane po odkręceniu kata taraz, gdy był kat, kwiku nie było, lub nie słyszałem go
 • #4
  pavvell
  Level 13  
  Sprawdź EGR - czy nie zacina się i zostaje otwarty. To się zdarza w tych silnikach. Dobre mycie i czyszczenie zaworu pomaga.
 • #5
  lukasq7
  Level 10  
  Jakie wartości daje przepływomierz?
 • #6
  thomas-cs
  Level 14  
  Jaki model samochodu i rocznik? Nie wiem czy wszystkie ale napewno Laguna II miały blokadę na zimnym silniku. Do puki nie rozgrzeje się trochę turbiny nie załączy
 • #7
  robi1214
  Level 31  
  Nie ma żadnej blokady turbo na zimnym silniku.
 • #8
  thomas-cs
  Level 14  
  Nie jest to blokada turbo ale ogólne zabezpieczenie. Do puki nie rozgrzeje się troszkę silnik nie wkręcisz jej na obroty. Tak to jest z elektronicznym gazem :)