Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3928S - Trudności połączenia dwóch ruterów

KrisBul 26 Sie 2015 16:50 549 0
    KrisBul
    Poziom 8  
    Proszę o pomoc. Mój ruter to od dostawcy INEA Cisco EPC3928S. Nie mam żadnego kłopotu z podłączeniem do niego komputerów z Windowsami. Jednak schody zaczęły się z podłączeniem iPada i iPhona5. Okazuje się, że nie trzymają połączenia a jak widzą sieci to zaledwie do 2- metrów od rutera! Urządzenia Apple są sprawdzone w serwisie i są OK. Dostawca internetu i rutera nie chce się ustosunkować do problemu a wiem, że nie jestem jedyny. Znalazłem drogę obejścia kłopotu i do głównego rutera podłączyłem drugi ruter kablowo a z nimi iPada i iPhona5 i problem zniknął! Mam natomiast inny kłopot w zakresie którego potrzebuję Waszej pomocy.
    Jako drugi ruter użyłem TP-LINK TL-WR941N, później zmieniłem go na LINKSYS WRT300N.
    Wszystkie 3 rutery pracują w standarddzie N, jednak w sieci Cisco widziany jest jako G i N a TP-LINK jako G! Ruter LINKSYS w sieci przez system Windows XP widziany jest jako G i N ale przez Windows 7 tylko jako G!!! Szybkość transferu po pomiarze daje pewność, że pracują jako G. Mimo, że w ustawieniach wydaje się być wszystko poprawne nie mogę uzyskać w drugim ruterze szybkości standardu N. Nie potrafię też skonfigurować połączenia bezprzewodowego! Zaznaczam, że ruter podstawowy Cisco przedstawiany jest jako sieć "jeden" a drugi ruter widziany jest pod nazwą "drugi".