Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop lenovo y510p - wadliwe działanie baterii.

26 Sie 2015 17:10 1083 7
  • Poziom 6  
    Witam.Mam problem z ładowarką i baterią.Zrobiłem reset baterii i pojawił się niespodziewany problem. Mimo, że była podłączona, to dioda, która wskazuje ładowanie baterii się nie paliła, tak jakby ładowarka w ogóle nie działała.Teraz jedyny sposób żeby wszystko działało wygląda tak jak opisał ktoś na innym forum:

1. Wyjąć baterie.
    2. Odłączyć ładowarkę od laptopa.

(1. i 2. punkt nie ważna kolejność)

3. Odłączyć ładowarkę z prądu na kilka sekund.
    4. Podłączyć ładowarkę do prądu i laptopa.
    5. Włączyć laptopa.
    6. Włożyć baterie. (tylko przy włączonym laptopie)
    Z tym, że gdy teraz wyłączę laptopa z podłączoną baterią ładowarka znowu odmawia współpracy i muszę cykl ponawiać.
    Laptop podłączony na samej ładowarce bez baterii działa bez potrzeby wykonywania cyklu. Nic nie pomaga ani nowy system,sterowniki, czy pozostaje tylko serwis ale nawet w Lenovo nie wiedza o co chodzi ,to co wymienią laptopa na nowego? Do końca gwarancji pozostały już tylko 3 miesiące więc muszę działać.Na szczęście serwis zewnętrzny, to nie będą wysyłać do Niemiec ale nie sadzę, że oni potrafią to naprawić.Gdzieś przeczytałem,że to uszkodzona karta główna, czy to prawda, nie wiadomo,z góry dziękuje za rady.Pozdrawiam
  • Spec od komputerów
    malzik92 napisał:
    Zrobiłem reset baterii i pojawił się niespodziewany problem.

W jaki sposób?
  • Poziom 6  
    Reset zrobiłem w programie lenovo energy management
  • Poziom 13  
    Witam. W serii Y500/510/580 jest problem z resetowaniem baterii i zdarza się, że uszkadza to klucze w układzie zasilania.

Dodano po 34 [sekundy]:

Witam. W serii Y500/510/580 jest problem z resetowaniem baterii i zdarza się, że uszkadza to klucze w układzie zasilania.

Dodano po 1 [minuty]:

Dodano po 8 [sekundy]:

• Poziom 6  
    Czyli co w takim razie pomoże? Firma(serwis gwarancyjny) ma przyslac mi drugą baterię ale watpie czy to coś da
    .Osobiscie mi to az tak bardzo nie przeszkadza bo w wiekszasci korzystam z laptopa bez baterii ale boje sie czy to w przyszlosci nie przerodzi się w cos gorszego.
  • Spec od komputerów
    malzik92 napisał:
    Czyli co w takim razie pomoże?

Naprawa płyty głównej.
  • Poziom 6  
    Ile taka naprawa moze kosztować jak juz jest po okresie gwarancji?
  • Spec od komputerów
    Szacowany koszt około 150.