Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DVB-T Nie Działa --> ponad 50 km do odbiornika

26 Sie 2015 17:21 1278 16
  • Poziom 7  
    Witam. Mam w domu poniższą instalację.
    - w antenie symetryzator , antenę Opticum AX 1000+
    - później 10 metrów kabla od anteny do urządzenia rozdzielającego na 3 TV,
    - i od rozdzielacza do każdego telewizora też jest około 10 metrów kabla,

- urządzenie do rozdzielania AWS -143 st urządzenie nie jest podłączone do prądu i żaden z kabli antenowych tez napięcia nie doprowadza, ponieważ słyszałem że symetryzator ma działać bez tego,
    - do najbliższego nadajnika 55km moc nadawania nadajnika 100kW do innego 70km o tej samej mocy nadawania
    - telewizor był też podłączany bezpośrednio do anteny i także kanałów nie było,

Sygnału dvb-t brak, telewizja nie działa. Co mam teraz zrobić, ktoś doradzi? Myślałem o wzmacniaczu antenowym zamiast synchronizatora i doprowadzeniu zasilania, ale nie wiem czy to pomoże. Sygnał na 3 telewizory. Proszę o pomoc.
  • Poziom 21  
    Nie zakładaj wzmacniacza z zasilaczem, jest zbędny. U mnie działa na symetryzatorze odległość wynosi ponad 100 km. Tak symetryzator działa bez dodatkowego zasilania, a nawet to zasilanie może go spalić. :D
    Winowajcą jest ten rozdzielacz jest on nie do tego rodzaju połączeń jest aktywny ty musisz mieć pasywny, tak więc wymień rozdzielacz i powinno działać. \\
    Cytat:
    - telewizor był też podłączany bezpośrednio do anteny i także kanałów nie było

To dziwne, sygnał powinien być, sprawdź na razie połączenie antena z symetryzatorem do tv czy znajdziesz kanały. Być może źle założony przewód koncentryczny albo uszkodzony symetryzator.
  • Poziom 39  
    Skoro masz zamontowany aktywny rozgałęźnik sygnału to dlaczego go nie podłączysz do prądu? W twoim przypadku sygnał się nie "przedostanie" przez ten aktywny rozgałęźnik. Jeżeli w połączeniu TV i samej anteny z symetryzatorem jest brak sygnału to musisz sprawdzić czy nie ma zwarcia na przewodzie od anteny. Sprawa druga, czy są jakieś naturalne przeszkody w twojej okolicy na drodze do nadajnika?
  • Poziom 43  
    timon005d napisał:
    Witam. Mam w domu poniższą instalację.
    - w antenie symetryzator , antenę Opticum AX 1000+
    - później 10 metrów kabla od anteny do urządzenia rozdzielającego na 3 TV,
    - i od rozdzielacza do każdego telewizora też jest około 10 metrów kabla,

- urządzenie do rozdzielania AWS -143 st urządzenie nie jest podłączone do prądu i żaden z kabli antenowych tez napięcia nie doprowadza, ponieważ słyszałem że symetryzator ma działać bez tego,
    - do najbliższego nadajnika 55km moc nadawania nadajnika 100W do innego 70 o tej samej mocy nadawania
    - telewizor był też podłączany bezpośrednio do anteny i także kanałów nie było,

Sygnału dvb-t brak, telewizja nie działa. Co mam teraz zrobić, ktoś doradzi? Myślałem o wzmacniaczu antenowym zamiast synchronizatora i doprowadzeniu zasilania, ale nie wiem czy to pomoże. Sygnał na 3 telewizory. Proszę o pomoc.
    Jak piszesz tak masz. 100W to tyle co nic.
    AWS to jest wzmacniacz a nie rozgałęźnik aktywny.
    Ty widziałeś aby samochód jechał bez benzyny? Chyba tylko z górki!
  • Poziom 7  
    to może podsumuje

- mam wzmacniacz z opcją rozdzielenia sygnału na kilka telewizorów
    - w antenie symetryzator
    - mieszkam na nizinach, nadajniki są nieco wyżej pomiedzy nie ma nic znaczącego

więc jak podłącze prąd do wzmacniacza AWS to będzie git czy muszę wymienić płytkę w antenie ?
  • Poziom 43  
    timon005d napisał:

więc jak podłącze prąd do wzmacniacza AWS to będzie git czy muszę wymienić płytkę w antenie ?
    Widziałeś aby samochód jechał bez paliwa? Czy to nie jest logiczne, że wzmacniacz bez zasilania to samochód bez paliwa?
  • Poziom 7  
    nie odpowiadaj ironicznie
    w instrukcji tego urządzenia jest ze może byc zasilane ale nie musi
    chodziło mi czy jak włącze zasilanie to czy bede musiał wymieniac symetryzator na wzmacniacz antenowy czy nie
  • Poziom 43  
    timon005d napisał:

w instrukcji tego urządzenia jest ze może byc zasilane ale nie musi
    Pokaż?
    Cytat:
    Wzmacniacz jest przeznaczony do domowych instalacji RTV. Pozwala na wzmocnienie i podział na sygnału dla trzech odbiorników TV. Nadaje się zarówno do instalacji zbiorowych jak i kablowych.
    Umożliwia automatyczne podłączenie zasilania +12V po kablu do przedwzmacniacza zamontowanego przy antenie. W komplecie znajduje się zasilacz stabilizowany 12V 120mA. Istnieje możliwość zasilania wzmacniacza "po kablu". W tym celu należy podłączyć zasilacz z separatorem zasilania (nie znajduje się w komplecie) do przewodu wyjściowego podłączonego do wyjścia oznaczonego "DC" - wyjście A.
  • Moderator
    Timon: lokalizacje poprosimy, tak z dokładnością 100 metrów, jakaś pozycja geograficzna lub pobliskie skrzyżowanie ulic/dróg.
    To że "mieszkasz na nizinach" o niczym nie świadczy, w Wielkopolsce jest sporo górek, dołków i jeziorek. I wcale nie jest tak pięknie z sygnałami.
    Niektórzy na tym forum maja dostęp do mniej lub bardziej aktualnych map pomiarowych i doskonale wiedza jakie sygnały można odebrać. A symulacje komputerowe na dvbtmap można sobie......

Ten AWS musi mieć jakieś zasilanie, zgodnie jednak z dokumentacją.
  • Moderator
    Wstrzymaj się z tym wzmacniaczem przy antenie. Zasilanie AWS-a jak najbardziej, ale na początku upewnij się, że na samej jednej antenie i jednym odbiorniku podłączonym bezpośrednio masz odbiór. Antena na MIKSTAT - nie na Konin! i RĘCZNIE przeskanować kanały 31, 38 i 44. Daj znać co ustaliłeś....
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 43  
    -
    Cytat:
    telewizor był też podłączany bezpośrednio do anteny i także kanałów nie było,
    Więc pewno winnych jest więcej.
    Podłącz tylko antene i jeden TV i tak długo rób , szukaj aż dostaniesz chociaż jakiś sygnał na jednym z ww. kanałów. Dopiero wtedy baw się w podłączanie wzmacniacza AWS.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Ścieżki przepalić jak podasz 12 V. :D
  • Moderator
    .. ale tylko jak będziesz zasilał z akumulatora samochodowego. ;) ;) ;)

Zakładamy jednak, że traktujesz Elektrodę poważnie i najpierw zastosujesz instalację pasywną, bez jakichkolwiek wzmacniaczy.
  • Poziom 7  
    Problem rozwiązany. Uszkodzony wzmacniacz z funkcja rodzielania. Podłączyłem telewizor bezposrednio do anteny, wymianiłem kabel na nowy i wszystko gra.
    Temat do zamknięcia. :) Dziękuję za pomoc :)