Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
TermopastyTermopasty
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Spawarka półautomatyczna - Brak mocy podczas spawania

26 Aug 2015 22:22 2463 8
  • Level 10  
    Witam wszystkich na forum.
    Mam spawarkę półautomatyczną tzw migomata. Ostatnio chciałem nią spawać i się nie dało ponieważ podczas spawania spawarka strzela, pryska tak jakby nie miała mocy. Sprawdziłem diody i niby wszystko jest ok. Bardzo prosze o rade co może być zepsute
  • TermopastyTermopasty
  • Level 25  
    Pierwsze pytanie: Czy używałeś przedłużacza do zasilenia spawarki?

To, że strzela i pryska, znaczy spawa (taka uroda migomata).

Nie wiadomo jak Ci podpowiedzieć. Jakie masz doświadczenie w spawaniu migomatem?

Brak mocy powodowałoby klejenie się drutu przy starcie.

Napisz coś więcej, bo to że nie da się nią spawać, to nie jest informacja.
    Przyczyn może być dużo.
  • Level 10  
    Próbowałem spawać z przydłużaczem i bez tzn bezpośrednio z gniazdka i to samo. A podczas spawania dzieje się tak jakby drut kleiła (tak jakby nie chciał się łuk zrobić). Jakby posów drutu był zbyt duży. A regulacja posówu nic nie daje. Kiedyś było podobnie jak dioda padła. Ale sprawdzałem miernikiem i niby diody są dobre
  • TermopastyTermopasty
  • Level 10  
    Dzisiaj zawiozłem spawarkę do naprawy. Za kilka godzin fachowiec do mnie dzwoni i mówi co ja chcę od tej spawarki jak z nią jest wszystko ok. Więc jadę do niego a on ją podłączył i faktycznie spawa bez zarzutów. Powiedział że ją posprawdzał i wszystko jest ok. Nic już nie rozumiem dlaczego u mnie nie chciała spawać... jutro sprawdzę w garażu.
  • Level 10  
    Mam tą spawarkę już jakieś 15 lat i kilka szpul drutu wyspawałem. Jakiś czas pracowałem też jako spawacz (spawałem na szczelność) wiec jakieś tam doświadczenie mam. Dlatego wiem że coś się działo ze spawarką. Nie wiem dlaczego pytacie o doświadczenie? Wczoraj spawałem i było wszystko ok. Nie strzelała ani nie pryskało tylko ładny przetop wychodził. Dziwna sprawa z tą spawarka...
  • Level 25  
    Pytam, bo już nie raz widziałem asów z papierami, którzy twierdzili, że się nie da spawać a nie potrafili dobrać posuwów i prądów. Skoro potrafisz, to ok. Przyczyn może być kilka: np ślizgający się drut na prowadnicy. Skoro teraz działa to ok.
  • Level 17  
    Quote:
    Dzisiaj zawiozłem spawarkę do naprawy. Za kilka godzin fachowiec do mnie dzwoni i mówi co ja chcę od tej spawarki jak z nią jest wszystko ok. Więc jadę do niego a on ją podłączył i faktycznie spawa bez zarzutów. Powiedział że ją posprawdzał i wszystko jest ok. Nic już nie rozumiem dlaczego u mnie nie chciała spawać... jutro sprawdzę w garażu.

Witam.A ja wezwałbym elektryka i sprawdził stan instalacji,bo prawdopodobnie tych 15 lat spawasz przy podłączeniu do tego samego gniazda,a więc mogą być poluzowane i nadpalone połączenia,począwszy od gniazda.Skoro w spawarce wszystko jest dobrze,to przyczyna może być w instalacji.Mógł być też w tym czasie spadek napięcia w sieci zasilającej.