Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e46 320D '00 - padła turbina, gęsty dym

26 Sie 2015 22:44 1515 8
  • Poziom 8  
    Witam, podczas powrotu do domu moje auto jakim jest bmw e46 320D 2000r się popsuło. Podczas spokojnej jazdy nagle zaczęło kopcić gęstym dymem, na 200 metrów nic nie było widać, próbowałem zgasić samochód kluczykiem ale to na marne, obroty zamknęły licznik. Po około 10 sekundach auto jakimś cudem zadusiłem. Po oględzinach zauważyłem że cała rura wydechowa jak i cały dolot powietrza jest w oleju. Odwiedziłem paru mechaników i każdy twierdzi że to padła turbina i tak prawdopodobniej się stało, lecz po sprawdzeniu poziomu oleju okazało się że stan wykraczał poza skale bagnetu. Rozumując turbina powinna wyrzucić olej a tu mamy pełną miskę. Proszę o pomoc, może ktoś się spotkał z takim problemem. Dużo osób opowiadało mi o takich przypadkach lecz nigdy nie słyszeli o takim poziomie oleju. Silnik był po kapitalnym remoncie, praktycznie stara została tylko turbina. Proszę o pomoc i z góry dziękuję.
  • Moderator Samochody
    A sprawdź jeszcze raz, czy to co jest na bagnecie, na pewno jest olejem. Objaw standardowy - rozbieganie silnika przy uszkodzeniu uszczelnień turbiny.
  • Poziom 8  
    Ropa + olej. Zapomniałem dodać że parę dni temu podniósł mi się stan oleju. Wymieniłem olej i simering na pompie, bo obstawiałem że wtryski są dobre bo były sprawdzane 2 miesiące temu i auto nie kopciło.
  • Poziom 8  
    Miał ktoś taki przypadek i mógł by pomóc??
  • Poziom 28  
    Nie ma co debatować, tylko wyciągaj turbinę.
  • Poziom 8  
    Turbina wiadomo że do regeneracji pójdzie ale skąd olej napędowy znalazł się w misce, to mnie martwi.

Przed chwilą z samego silnika spuściłem 13 litrów mieszanki. Wirnik turbiny 3 mm luzu.
  • Moderator Samochody
    Obawiam się, że to nie turbina, tylko silnik zachłysnął się własnymi wymiotami z odmy. Jeśli tak, silnik w złom. Przyczyna? Lejące wtryskiwacze z reguły.
  • Poziom 8  
    Silnik po kapitalnym remoncie praktycznie turbina i blok stary został. Od 100% uszczelek przez panewki, korbowody do rurek podciśnień, wszystko nowe było...

Wtryski sprawdzali dwa miesiące temu w Bosch i niby dobre były.
  • Poziom 8  
    Zużyty uszczelniacz na pompie wtryskowej, przedostanie się ropy do oleju co skutkuje jego rozrzedzeniem, a następnie zaciągnięcie przez uszczelniacze turbiny tego oleju i samozapłon.