Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart

krystuu¶ 26 Aug 2015 23:13 5592 13
    krystuu¶
    Level 7  
    witam chciał bym podł±czyć silnik 139FMB do charcika co będzie mi potrzebne ;)
    szukałem w necie nic nie mogłem znaleĽć ;ccc

Ps. jestem nowy na forum nie wiem gdzie moge dodac post
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemy¶le. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Zamocuj mechanicznie. Reszta, to już mały problem. Czemu chcesz wymieniać polski silnik na chiński?. Jak wymieniać, to na co¶ lepszego.
    krystuu¶
    Level 7  
    Wymieniam, ponieważ w Charcie mam problemy w biegami i brak kopniaka.
    Błażej
    Napraw skrzynię i/lub sprzęgło i dokup dĽwignię rozrusznika. Wyjdzie taniej, niż kombinowanie z chińskim silnikiem.
    krystuu¶
    Level 7  
    ojciec chce ten silnik wsadzic ale nie wiemy jak to wszysko podpi±c zeby odpalił silnik juz siedzi w ramie ;)
    Błażej
    Bardzo prosto. Wykorzystujesz regulator napięcia, moduł i cewkę od silnika 139FMB. ¦wiatła i osprzęt na kierownicy i stacyjka mog± zostać, choć trzeba będzie trochę przerobić. Na pewno trzeba będzie dodać przycisk do startera. Można próbować zrobić w prawej kasecie tak, jak jest klakson w lewej lub dorobić osobno. Stacyjka ma za dużo pozycji, choć będzie działać. Instalację trzeba przerobić na modłę chińskiego motoroweru/skutera.
    krystuu¶
    Level 7  
    czyli musze ogarnac elektryke od motoroweru lub skutera ?
    Błażej
    Musisz z wykorzystaniem czę¶ci z charta uzyskać elektrykę tak±, jak w chińczyku. Albo wymienić cały osprzęt, jak będzie pasować na kierownicę, ale to niepotrzebne koszta.
    PS. Napisz sk±d jeste¶.
    krystuu¶
    Level 7  
    Co¶ znalazłem: :D
    romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart
  • Helpful post
    Błażej
    No tak, takie schematy i więcej opisów modułów znajdziesz na forum. Pozostaje dopasować moduł do posiadanego magneta i zapłon załatwiony. W sumie nie powinno być trudno. Więcej zabawy będziesz mieć z o¶wietleniem i ładowanie, bo to jest inaczej zorganizowane w charcie i w chińskich motorowerach/skuterach.
    krystuu¶
    Level 7  
    ja mam takie cos w mojim china : romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart :)
  • Helpful post
    Błażej
    Je¶li pasuje do tego magneta, to jak najbardziej. SprawdĽ sobie na forum opis pinów (jest, bo sam czasem korzystam) i próbuj odpalić. Kolorystyka przewodów magneta jest też do¶ć standardowa. Cewka zapłonowa jest uniwersalna.
    krystuu¶
    Level 7  
    czyli cewke moge kupic taka jak na schemacie ? nic sie nie stanie dla silnika ?
  • Helpful post
    Błażej
    Tak. Bez problemu.