Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart

26 Sie 2015 23:13 3927 13
  • Poziom 5  
    witam chciał bym podł±czyć silnik 139FMB do charcika co będzie mi potrzebne ;)
    szukałem w necie nic nie mogłem znaleĽć ;ccc

Ps. jestem nowy na forum nie wiem gdzie moge dodac post
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Zamocuj mechanicznie. Reszta, to już mały problem. Czemu chcesz wymieniać polski silnik na chiński?. Jak wymieniać, to na co¶ lepszego.
  • Poziom 5  
    Wymieniam, ponieważ w Charcie mam problemy w biegami i brak kopniaka.
    Napraw skrzynię i/lub sprzęgło i dokup dĽwignię rozrusznika. Wyjdzie taniej, niż kombinowanie z chińskim silnikiem.
  • Poziom 5  
    ojciec chce ten silnik wsadzic ale nie wiemy jak to wszysko podpi±c zeby odpalił silnik juz siedzi w ramie ;)
    Bardzo prosto. Wykorzystujesz regulator napięcia, moduł i cewkę od silnika 139FMB. ¦wiatła i osprzęt na kierownicy i stacyjka mog± zostać, choć trzeba będzie trochę przerobić. Na pewno trzeba będzie dodać przycisk do startera. Można próbować zrobić w prawej kasecie tak, jak jest klakson w lewej lub dorobić osobno. Stacyjka ma za dużo pozycji, choć będzie działać. Instalację trzeba przerobić na modłę chińskiego motoroweru/skutera.
  • Poziom 5  
    czyli musze ogarnac elektryke od motoroweru lub skutera ?
    Musisz z wykorzystaniem czę¶ci z charta uzyskać elektrykę tak±, jak w chińczyku. Albo wymienić cały osprzęt, jak będzie pasować na kierownicę, ale to niepotrzebne koszta.
    PS. Napisz sk±d jeste¶.
  • Poziom 5  
    Co¶ znalazłem: :D
    romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart
    No tak, takie schematy i więcej opisów modułów znajdziesz na forum. Pozostaje dopasować moduł do posiadanego magneta i zapłon załatwiony. W sumie nie powinno być trudno. Więcej zabawy będziesz mieć z o¶wietleniem i ładowanie, bo to jest inaczej zorganizowane w charcie i w chińskich motorowerach/skuterach.
  • Poziom 5  
    ja mam takie cos w mojim china : romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart romet chart - jak podłaczyc silnik 139FMB do Romet chart :)
    Je¶li pasuje do tego magneta, to jak najbardziej. SprawdĽ sobie na forum opis pinów (jest, bo sam czasem korzystam) i próbuj odpalić. Kolorystyka przewodów magneta jest też do¶ć standardowa. Cewka zapłonowa jest uniwersalna.
  • Poziom 5  
    czyli cewke moge kupic taka jak na schemacie ? nic sie nie stanie dla silnika ?
    Tak. Bez problemu.