Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq - zmiana regionu dla DVD

PiotrPitucha 27 Sie 2015 09:28 867 12
  • #1 27 Sie 2015 09:28
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Koleżanka ma laptop Compaq z którym jeździ między USA i Polską.
    Od czasu do czasu chce coś pooglądać i kończy się licznik zmian regionu dla odtwarzacza.
    Nie mam laptopa pod ręką i nie mogę sprawdzić typu DVD, będę to mógł zrobić za kilka dni i w związku z tym mam dwa pytania.
    Możecie polecić jakiś program typu region free działający w tle?, jest tego na tyle dużo, że się gubię.
    I drugie pytanie gdyby był kłopot z programem, gdzie szukać alternatywnego firmware do DVD by zlikwidować blokadę regionalną ?
    Pozdrawiam

• #3 27 Sie 2015 17:27
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Troszkę inny zmieniony laptop :)
    Aktualnie koleżanka używa Della, ale problem ten sam, regiony się skończyły :(.
    Typ DVD odczytany z właściwości:
    TSST corp. DVD+RW SU-208CB D200 DE
    Pogooglałem, niestety bez efektu, jedyne zbliżone do poszukiwań informacje są na stronie http://gu.fasterexperiencefiles.com , ale mój antywirus bardzo się tą stroną zdenerwował :)
    Pewnie będę musiał iść w stronę jakiegoś programu działającego w tle, bo licznik regionów stanął na 0 :(.
    Pozdrawiam

• #4 27 Sie 2015 19:09
    Kolobos
    Spec od komputerów

Wyglada na to, ze do tego modelu nie ma takiego firmware'u.

• #5 13 Kwi 2016 12:11
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Nie udało mi się znaleźć rozwiązania problemu, więc mam pytanie z innej beczki, jaki DVD do laptopa można zmodyfikować na region free?
    Istnieje konieczność czytania płyt z USA i z Polski co najmniej kilka razy w tygodniu.
    Interesują mnie typy, potem będę przebierał w rozmiarach by dopasować do laptopa.
    Pozdrawiam

• #6 13 Kwi 2016 12:53
    Kolobos
    Spec od komputerów

Nie wiem jak z wewnetrznymi napedami, ale zawsze mozna podlaczyc pod usb zwykly naped za pomoca adatpera.

• #7 10 Maj 2016 11:30
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Ponawiam pytanie, czy znacie jakiś DVD do laptopa w którym można zmieniać region?
    Zewnętrzny DVD nie rozwiązuje sprawy, musiałbym mieć kilka na każdy region, co jest z założenia bez sensu.
    Pozdrawiam

• #8 10 Maj 2016 11:47
    Kolobos
    Spec od komputerów

Naped bez blokady regionow odtwarza wszystkie plyty, nie trzeba niczego zmieniac, a juz na pewno nie potrzeba paru napedow...

• #9 10 Maj 2016 12:45
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Nic nie wniosłeś do dyskusji....
    Wiem że jak jest region free to nie muszę nic zmieniać, do znanych i dostępnych zewnętrznych na USB nie znalazłem niestety firmware region free.
    Znajoma stale musi używać dwu regionów, trzeci sporadycznie.
    Ponawiam konkretne pytanie, czy znacie nagrywarkę DVD do laptopa, ostatecznie zewnętrzną na USB która spełnia trzy warunki:
    - nowa
    - dostępna
    - istnieje do niej firmware region free
    Z góry dziękuję

• #10 10 Maj 2016 13:27
    adamjk
    Poziom 23  

http://www.rpc1.org/ to kopalnia wiedzy na ten temat. Np. taki AnyDVD potrafi rozwiązać twój problem. Aha, nie pisz proszę, że tyle to i ty wiesz!

• #11 10 Maj 2016 13:47
    Kolobos
    Spec od komputerów

@PiotrPitucha Napisales:
    > musiałbym mieć kilka na każdy region, co jest z założenia bez sensu.

Wychodzi na to, ze chyba jednak nie wiesz skoro piszesz cos takiego.

Szukac tez Ci sie nie chce, podac modelu laptopa oraz modelu aktualnie zamontowanego napedu tez nie. Jedyne co mozna Ci napisac to, ze nie znamy i nie mozna Ci pomoc.

Ps. Nie "dwu regionów" tylko "dwóch regionów".

@adamjk podalem ten link juz na poczatku, jak widac autor sie nie zainteresowal.

• #12 10 Maj 2016 14:15
    helmud7543
    Poziom 42  

PiotrPitucha napisał:
    Witam
    Nic nie wniosłeś do dyskusji....
    Wiem że jak jest region free to nie muszę nic zmieniać, do znanych i dostępnych zewnętrznych na USB nie znalazłem niestety firmware region free.
    Znajoma stale musi używać dwu regionów, trzeci sporadycznie.
    Ponawiam konkretne pytanie, czy znacie nagrywarkę DVD do laptopa, ostatecznie zewnętrzną na USB która spełnia trzy warunki:
    - nowa
    - dostępna
    - istnieje do niej firmware region free
    Z góry dziękuję

Z tego co wiem, nie produkowane od bardzo dawna, nie wiem czy jest sens szukać. Prędzej przeszukałbym podane zasoby pod kątem zmodyfikowanego firmware. Przeszukam na czasie (to nie takie proste) i spróbuję coś znaleźć.

P. S. Region free nie do końca rozwiązuje problem - są (były) filmy DVD, które wymagają ścisłej zgodności kodu regionu z napędem. Urządzenie region free takiej płyty nie odtworzy.

• #13 10 Maj 2016 23:24
    PiotrPitucha
    Poziom 32  

Witam
    Kolobos strasznie nerwowo reagujesz...
    Zacznę od końca, nie jest prawdą że forma "dwóch" jest jedyną poprawną, zarówno "dwu" jak i "dwóch" są formami poprawnym i nie jest to tylko moje zdanie http://sjp.pwn.pl/poradnia/haslo/te-czy-ta-dwoch-czy-b-dwu-b;6967.html .
    Po drugie moja uwaga nie była bezsensowna, bo jak mi poradziłeś

Cytat:
    Nie wiem jak z wewnetrznymi napedami, ale zawsze mozna podlaczyc pod usb zwykly naped za pomoca adatpera.

Zwykły napęd USB ma też zwykle blokadę co stwierdziłem manualnie na 3 różnych które posiadam.
    Nie jest też prawdą że mi się nie chciało, szukałem długo i intensywnie, i jak można przeczytać w moich wypowiedziach podałem typ napędu:
    Cytat:
    Troszkę inny zmieniony laptop :)
    Aktualnie koleżanka używa Della, ale problem ten sam, regiony się skończyły :(.
    Typ DVD odczytany z właściwości:
    TSST corp. DVD+RW SU-208CB D200 DE
    Pogooglałem, niestety bez efektu, jedyne zbliżone do poszukiwań informacje są na stronie http://gu.fasterexperiencefiles.com , ale mój antywirus bardzo się tą stroną zdenerwował :)

I na koniec wielokrotnie odwiedzałem stronę http://www.rpc1.org/
    Any DVD sprawdzałem jak wiele innych programów, nie pamiętam już z jakiego powodu, ale nie działał, jedyny który pomógł miał w nazwie cyfrę "5", podmieniał Windowsowy odtwarzacz, ale zwalniał system tak na oko pięciokrotnie, może stąd ta piątka w nazwie.
    Osobiście mam laptop Toshiba w nim też jest SU-208CB, napęd zewnętrzny Samsunga, w nim SU-208 i Optical Smart Hub SE-208BW bezprzewodowy napęd....
    Kolobos, jak sam napisałeś:
    Cytat:
    Wyglada na to, ze do tego modelu nie ma takiego firmware'u.

Szukałem znanych programów i sprawdzałem takie które znalazłem, gdyby działały to dalej bym nie pytał, zmieniłem trochę pytanie, chcę kupić taki który da się zmodyfikować, bo osoba która to obsługuje chce wsadzić płytę i oczekuje by to działało, inne sposoby nie wchodzą w grę (np. przegranie płyty z likwidacją regionu).
    Pozdrawiam

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME