Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Budowa gokarta z silnikiem WSK 125 175

27 Sie 2015 13:24 1068 2
  • Poziom 5  
    Witam snuję plany o budowie czegoś gokartopodobnego z silnikiem wsk 125 lub 175 lecz mam problem ponieważ nie wiem jakie wymiary mają podanie silniki tz długość szerokość i wysokość co mniej ważne i zastanawiam się czy ramę lepiej zrobić z profili czy rur na razie jestem za profilami stalowymi 20x10 mm o grubości 1,5 mm ponieważ są prostsze w obróbce i chyba wytrzymalsze ale tego nie jestem pewien. I tu moje pytanie czy możecie mi coś doradzić w kwestii ramy czy wystarczą takie profile aby utrzymać to wszystko czy może lepiej wziąć grubsze a następna sprawa czy całość nie będzie zbyt ciężka. Drugie pytanie to czy zna ktoś może wymiary podanych silników? Jeżeli możecie jakoś pomóc to serdeczne dzięki.

Jeżeli dla kogoś to temat wystarczająco oklepany to sorry ale chcę rozwiać wszelkie moje wątpliwości.
    Aha i jeżeli ktoś zaproponowałby mi przełożenie to też podziękuję.
  • Poziom 27  
    Podejrzewam że najlepszym rozwiązaniem będzie zakup silnika w pierwszej kolejności. silniki od WSK wydają się proste ale ja bym się na to nie porywał. Większość dostępnych na rynku wtórnym ma za sobą spotkania z szerokim gronem domorosłych naprawiaczy. Dostępne na rynku rzemieślnicze części gwarantują zajęcie do końca życia projektu ;-). Zapłon z przerywaczem to też strzał w kolana - wydaje się prosty ale elektroniczny zapłon z kosiarki jest nieśmiertelny, nie wymaga regulacji i zwykle kosztuje grosze. Polecam rozejrzeć się za silnikiem ze skutera po wypadku, sprowadzonego bez papierów, nie powinien mocno nadszarpnąć budżetu a sprzedaż części pozwoli sporo odzyskać. W silnikach dwusuwowych ważną rolę odgrywa szczelność skrzyni korbowej a w silnikach rozbieranych przecinakiem może być z tym trudno.
  • Poziom 5  
    Hmm silnik skutera nie był by złym pomysłem ale wolę coś z biegami.