Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stary tv -który Tuner DBT-T

Arek15111 27 Sie 2015 13:15 693 19
  • #1 27 Sie 2015 13:15
    Arek15111
    Poziom 16  

Witam!

Posiadam starą plazmę, nawet nie pamiętam modelu ani producenta, a nie piszę z domu tak więc na razie nie podam tych danych.
    Znalazłem taki tuner/dekoder DVB-t
    Link
    i zastanawiam się nad kilkoma rzeczami.
    1. Czy dany sprzęt jest ok?
    2. Aktualnie posiadam telewizję ze spółdzielni, ale jako, że mój TV nie ma(chyba) mpge4, to nie mogę oglądać wszystkich dostępnych kanałów, ani nie mam takiej funkcji jak info, czyli nie pokazuje mi co aktualnie leci na danym kanale, co np. będzie następne itd. Czy dzięki temu urządzeniu takie funkcje uzyskam?
    3. Skoro posiadam tv od dostawcy a mój tv nie ma tych potrzebnych funkcji/opcji aby oglądać wszystkie kanały i mieć tą funckję info, to czy po podłączeniu takiego urządzenia będzie wszystko działać, tzn nie będzie kolidować z moim dostawcą i dzięki temu będę miał wszystkie programy, które oferuje i defakto za które płacę mój dostawca?
    4. I czy cena urządzenia z linku jest akceptowalna, czy nie opłaca się tego kupować?

Pozdrawiam!

0 19
  • #2 27 Sie 2015 14:24
    mirex
    Poziom 43  

A twój dostawca na pewno w kablu przesyła DVB-T? Czy masz zamiar instalować własną antenę?

0
  • #3 27 Sie 2015 14:36
    Arek15111
    Poziom 16  

Przesyła, bo teść, który ma nowy TV odbiera wszystkie programy, ma tą funkcję info i kanały HD.

0
  • #4 29 Sie 2015 17:38
    2433492
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 29 Sie 2015 18:43
    LeDy
    Poziom 43  

A ja takich nie cierpie! Byle co wysiądzie, odbiornik, pilot i możesz pomażyć o oglądaniu. Kup normalny dekoder DVB-T np. Opticum HD N3 i będziesz miał to co potrzeba.

0
  • #6 29 Sie 2015 18:47
    _kli_
    Poziom 30  

Dekoder z aukcji to WIWA HD-50, który - o ile jest sprawny - bezproblemowo odbiera polską "cyfrówkę'". Sam takiego używam. Dekoder "czyta" EPG na 7 dni przesyłane wraz sygnałem tv. Zalecam podłączenie do tv za pomocą kabla HDMI.

0
  • #7 29 Sie 2015 18:48
    LeDy
    Poziom 43  

Tomasz-998 napisał:

Jednak dla pewności, że dekoder w 100% odbiera Dvb-t, poleciłbym taki dekoder:

http://olx.pl/oferta/dekoder-dv-bt-mp-g4-CID99-IDbndzD.html#590d8ecd2a

"Znam" go i mogę go polecić.
    A ja nie polecam Manty. Chcesz mieć kłopoty to ją kup. Czy to jakiś problem kupić nowy , dobry (Opticum) dekoder DVB-T? To kwestia ok. 100zł. Ta wiwa to takie samo nieszczęście.

-1
  • #8 29 Sie 2015 19:37
    simhak
    Moderator - SAT

Arek15111 napisał:
    Przesyła, bo teść, który ma nowy TV odbiera wszystkie programy, ma tą funkcję info i kanały HD.

Teść mając nowy telewizor zapewne ma w nim dekoder DVB-C i za pomocą tego pasma odbiera kanały...

0
  • #9 29 Sie 2015 19:44
    2433492
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 29 Sie 2015 20:29
    LeDy
    Poziom 43  

simhak napisał:

Teść mając nowy telewizor zapewne ma w nim dekoder DVB-C i za pomocą tego pasma odbiera kanały...
    A niby dlaczego ma mieć taki dekoder? Ma normalny dekoder DVB-T w telewizorze i dzięki temu odbiera.

-1
  • #11 29 Sie 2015 21:21
    mirex
    Poziom 43  

LEDy, a niby dlaczego ma nie mieć DVB-C?
    Puste gadanie po prostu. Tak samo, jak bajki o wyższości Opticum nad innymi, czy też odwrotnie. ;)

Podobnie zresztą, jak założenie, że

Tomasz-998 napisał:
    to nie jest wydatek na parę dni tylko na lata, wiec warto dołożyć i kupić coś porządnego

Gadajcie sobie dalej - nie wiadomo jaka sieć, czy faktycznie przesył MPEG4 jest, czy nie ma, nie wiadomo jaki pakiet, nie wiadomo co i czym sąsiad (teść, świekra, kuzyn) odbiera, a dyskusja na 1000 fajerek. ;)

0
  • #12 29 Sie 2015 22:20
    LeDy
    Poziom 43  

mirex napisał:
    LEDy, a niby dlaczego ma nie mieć DVB-C?
    Puste gadanie po prostu. Tak samo, jak bajki o wyższości Opticum nad innymi, czy też odwrotnie. ;)

Podobnie zresztą, jak założenie, że
    Tomasz-998 napisał:
    to nie jest wydatek na parę dni tylko na lata, wiec warto dołożyć i kupić coś porządnego

Gadajcie sobie dalej - nie wiadomo jaka sieć, czy faktycznie przesył MPEG4 jest, czy nie ma, nie wiadomo jaki pakiet, nie wiadomo co i czym sąsiad (teść, świekra, kuzyn) odbiera, a dyskusja na 1000 fajerek. ;)

A niby dlaczego ma mieć DVB-C? Z tematu wynika czego chce, więc nie wymyślaj problemu. O wyższościu Opticumów nad pozostałymi jestem przekonany z wieloletniego doświadczenia z dekoderami DVB-T. Mam nadzieję, że ci wytłumaczyłem.

-1
  • #13 29 Sie 2015 23:39
    mirex
    Poziom 43  

LeDy napisał:
    A niby dlaczego ma mieć DVB-C?

Bo sporo telewizorów posiada, więc dlaczego miałby nie mieć ten, o którym nie wiemy nic? ;)
    LeDy napisał:
    O wyższościu Opticumów nad pozostałymi jestem przekonany z wieloletniego doświadczenia z dekoderami DVB-T.

Zapewne są fachowcy i użytkownicy, którzy mają inne zdanie i inne preferencje. :)
    LeDy napisał:
    Mam nadzieję, że ci wytłumaczyłem.

Tak. Swój punkt widzenia, :) W dyskusji o wyższości świąt wielkanocnych nad innymi. :)

1
  • #14 30 Sie 2015 00:23
    Grzegorz740
    Poziom 27  

LeDy napisał:
    Tomasz-998 napisał:

Jednak dla pewności, że dekoder w 100% odbiera Dvb-t, poleciłbym taki dekoder:

http://olx.pl/oferta/dekoder-dv-bt-mp-g4-CID99-IDbndzD.html#590d8ecd2a

"Znam" go i mogę go polecić.
    A ja nie polecam Manty. Chcesz mieć kłopoty to ją kup. Czy to jakiś problem kupić nowy , dobry (Opticum) dekoder DVB-T? To kwestia ok. 100zł. Ta wiwa to takie samo nieszczęście.

Co do dekodera Wiwa mam odmienne zdanie niż ty. Mam Wiwę od momentu kiedy jest nadawana naziemna telewizja cyfrowa i nie mam z tym dekoderem żadnego problemu.

W czym jest lepszy dekoder Opticum od dekodera Wiwa. Dla ciebie jedyny słuszny dekoder jest Optcium a dla mnie dekoder Wiwa.

Podzielam opinię kolegi mirex.

0
  • #15 30 Sie 2015 09:39
    LeDy
    Poziom 43  

To może wyjaśnie na konkretach. Mam dwa Opticumy w domu a z Mantami i Wiwami mam do czynienia u innych. U mnie jak pierwszego dnia zaprogramowałem programy i ułożyłem kolejność to do dzisiaj, mimo tego, że operator "kombinował" jeszcze w parametrach nic się nie przestawiło w kolejności jaką ułożyłem. Wiwy niestety co jakiś czas muszę jeździć i ludziom ponownie ustawiać kolejność do jakiej się przyzwyczaili bo ją niestety przestawiają. Nie spotkałem Opticuma, któremu by trzeba cokolwiek wgrywać aby ponownie był sprawny- to słynne logo pokazujące się i tak w kółko w Wiwach- błąd pamięci.
    O Mancie to szkoda gadać.

0
  • #16 30 Sie 2015 10:13
    _kli_
    Poziom 30  

Zamontowałem kilkanaście dekoderów Wiwa HD-50 u ludzi i wszystkie nadal działają, ale z tą pamięcią to prawda. Są egzemplarze które ciągle przestawiają listę, ale są też takie które nie mają tego problemu. Ten używany u mnie w domu na szczęście nie sprawia problemów - jak ustawiłem kolejność programów przed dwoma laty, taka jest nadal.

0
  • #17 30 Sie 2015 12:38
    Grzegorz740
    Poziom 27  

Ja mam dekoder Wiwa HD80 i kolejność programów samoistnie się nie przestawia. Nie mogę złego słowa powiedzieć o tym dekoderze.

Dodano po 7 [minuty]:

LeDy napisał:
    To może wyjaśnie na konkretach. Mam dwa Opticumy w domu a z Mantami i Wiwami mam do czynienia u innych. U mnie jak pierwszego dnia zaprogramowałem programy i ułożyłem kolejność to do dzisiaj, mimo tego, że operator "kombinował" jeszcze w parametrach nic się nie przestawiło w kolejności jaką ułożyłem. Wiwy niestety co jakiś czas muszę jeździć i ludziom ponownie ustawiać kolejność do jakiej się przyzwyczaili bo ją niestety przestawiają. Nie spotkałem Opticuma, któremu by trzeba cokolwiek wgrywać aby ponownie był sprawny- to słynne logo pokazujące się i tak w kółko w Wiwach- błąd pamięci.
    O Mancie to szkoda gadać.

Może ludzie sami coś kombinują, przestawiają i takie są efekty o których piszesz.

A po jakim czasie dekoder gubi ustawienia kolejności programów?

0
  • #18 30 Sie 2015 13:50
    mihal2002
    Poziom 43  

Wiwa jest normalnym dekoderem i jak każdy ma prawo do usterek. Ale jak ktoś się uprze to i wół nie przepchnie.

0
  • #19 31 Sie 2015 21:39
    Grzegorz740
    Poziom 27  

Zgadzam się z tobą mihal2002 . Najwyraźniej LeDy ma swoją teorię i ciężko go przekonać.

0
  • #20 01 Wrz 2015 12:19
    Arek15111
    Poziom 16  

Dziękuje wszystkim za wypowiedzi.
    Nie spodziewałem się, że temat aż tak rozgorzeje. Wszystkie informacje, których potrzebuje znajdują się w temacie, dlatego pozwolę sobie go zamknąć.

Jeszcze raz dziękuje za pomoc.

-1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo