Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik skutera 49cc odpalanie.

Majsterkowicz88 27 Sie 2015 17:35 984 14
  • #1 27 Sie 2015 17:35
    Majsterkowicz88
    Uczeń

Witam. Posiadam 2 silniki z skuterów jeden ma uszkodzone cewki w magneto a drugi sprawny. Problem w tym że niewiem jak je uruchomić. Nie posiadam elektryki do tych silników. Prosiłbym o wykaz części które muszę kupić by te silniki uruchomić. Za odpowiedzi dziękuję. : )

0 14
  • #2 27 Sie 2015 17:41
    Błażej
    VIP Zasłużony dla elektroda

Typ tych silników? Chociaż podaj, dwusuw, czy czterosuw? Jaki rodzaj magneta? Cokolwiek?

0
  • #3 27 Sie 2015 20:37
    Majsterkowicz88
    Uczeń

Silniki to dwusówowe są marki ten z spalonym magneto to z simsona a drugi z aprili.

0
  • #4 27 Sie 2015 20:45
    Błażej

To dwa silniki są takie same? Jak to jeden ma magneto z simsona, a drugi z aprili? Wrzuć tutaj zdjęcia. Musisz po prostu skompletować kompletny układ zapłonowy do danego silnika, czyli stator, koło magnesowe, czujnik indukcyjny, cewka zapłonowa. Do tego trochę przewodów i można połączyć tak, by silnik odpalił.

0
  • #5 27 Sie 2015 21:09
    Majsterkowicz88
    Uczeń

Najpierw mam zamiar uruchomić silnik z aprili jest sprawny tylko nie mam elektroniki do niego. Jakie części muszę kupić ? Z silnika wychodzi kilka kabli ( w tym momencie nie mam jak sprawdzić ) czy mozna podłączyć układ zapłonowy z quada ?

0
  • #6 27 Sie 2015 21:31
    Błażej

Czasem da się zaadaptować, choć akurat aprilia może być "bardziej wymagająca".
    Musisz zdobyć schemat elektryczny pojazdu, z którego silnik pochodzi i tam będzie wszystko rozrysowane i opisane.

0
  • #7 27 Sie 2015 21:37
    Majsterkowicz88
    Uczeń

A jeśli w simsonie są spalone cewki to czy zapłon bateryjny można było by tam podłączyć ?

0
  • #8 27 Sie 2015 21:55
    Błażej

Zapłon z przerywaczem, czy elektroniczny?

0
  • #9 27 Sie 2015 23:12
    Majsterkowicz88
    Uczeń

Elektroniczny.

0
  • #10 27 Sie 2015 23:18
    Błażej

To sprawa się trochę komplikuje, bo trzeba założyć moduł, który będzie czytał sygnał z impulsatora. Jakby był przerywacz, to nie ma najmniejszego problemu - akumulator, przerywacz, kondensator, cewka i działa. Tutaj trzeba zaprzęgnąć elektronikę. Albo zastosować moduł CD CDI z własną przetwornicą.

0
  • #11 28 Sie 2015 12:03
    Majsterkowicz88
    Uczeń

A jak oglądałem pinouty modułów zapłonowych elektronicznych to pisało ,że mam podłączyć impulsator. Jeśli ten moduł był by podłączony to najpierw podłączyć moduł do akumulatora a pózniej rozrusznik ?
    Ps. Pierwszy raz mam doczynienia z silnikiem spalinowym od skutera.

0
  • #12 28 Sie 2015 12:59
    Błażej

Wszystko zależy, jaki to moduł. Jak AC, to należy podłączyć cewkę zasilającą, impulsator (też cewka) i cewkę zapłonową. Inne zasilania nie są potrzebne. Jak moduł DC, to akumulator, impulsator i właściwą cewkę zapłonową. Jak zapłon TCI, to też akumulator, impulsator i cewkę zapłonową, tyle że inną.
    PS. Skąd jesteś?

0
  • #13 28 Sie 2015 15:50
    Majsterkowicz88
    Uczeń

A można przełożyc magneto z aprili do simsona ?

0
  • #14 28 Sie 2015 15:52
    Błażej

Jak zgrasz idealnie katy zapłonu, to może się udać. Ale tu potrzebne doświadczenie i zaplecze techniczne.

0
  • #15 25 Lis 2015 22:06
    Majsterkowicz88
    Uczeń

Witam po długiej przerwie. Udało mi się uruchomić silnik simsona (wymieniłem megneto na nowe) silnik działa dziękuje za rady temat zamykam.

0