Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Silnik skutera 49cc odpalanie.

Majsterkowicz88 27 Aug 2015 17:35 1158 14
IGE-XAO
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Witam. Posiadam 2 silniki z skuterów jeden ma uszkodzone cewki w magneto a drugi sprawny. Problem w tym że niewiem jak je uruchomić. Nie posiadam elektryki do tych silników. Prosiłbym o wykaz części które muszę kupić by te silniki uruchomić. Za odpowiedzi dziękuję. : )
  • IGE-XAO
    Błażej
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Typ tych silników? Chociaż podaj, dwusuw, czy czterosuw? Jaki rodzaj magneta? Cokolwiek?
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Silniki to dwusówowe są marki ten z spalonym magneto to z simsona a drugi z aprili.
  • IGE-XAO
    Błażej
    To dwa silniki są takie same? Jak to jeden ma magneto z simsona, a drugi z aprili? Wrzuć tutaj zdjęcia. Musisz po prostu skompletować kompletny układ zapłonowy do danego silnika, czyli stator, koło magnesowe, czujnik indukcyjny, cewka zapłonowa. Do tego trochę przewodów i można połączyć tak, by silnik odpalił.
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Najpierw mam zamiar uruchomić silnik z aprili jest sprawny tylko nie mam elektroniki do niego. Jakie części muszę kupić ? Z silnika wychodzi kilka kabli ( w tym momencie nie mam jak sprawdzić ) czy mozna podłączyć układ zapłonowy z quada ?
    Błażej
    Czasem da się zaadaptować, choć akurat aprilia może być "bardziej wymagająca".
    Musisz zdobyć schemat elektryczny pojazdu, z którego silnik pochodzi i tam będzie wszystko rozrysowane i opisane.
    Majsterkowicz88
    Pupil
    A jeśli w simsonie są spalone cewki to czy zapłon bateryjny można było by tam podłączyć ?
    Błażej
    Zapłon z przerywaczem, czy elektroniczny?
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Elektroniczny.
    Błażej
    To sprawa się trochę komplikuje, bo trzeba założyć moduł, który będzie czytał sygnał z impulsatora. Jakby był przerywacz, to nie ma najmniejszego problemu - akumulator, przerywacz, kondensator, cewka i działa. Tutaj trzeba zaprzęgnąć elektronikę. Albo zastosować moduł CD CDI z własną przetwornicą.
    Majsterkowicz88
    Pupil
    A jak oglądałem pinouty modułów zapłonowych elektronicznych to pisało ,że mam podłączyć impulsator. Jeśli ten moduł był by podłączony to najpierw podłączyć moduł do akumulatora a pózniej rozrusznik ?
    Ps. Pierwszy raz mam doczynienia z silnikiem spalinowym od skutera.
    Błażej
    Wszystko zależy, jaki to moduł. Jak AC, to należy podłączyć cewkę zasilającą, impulsator (też cewka) i cewkę zapłonową. Inne zasilania nie są potrzebne. Jak moduł DC, to akumulator, impulsator i właściwą cewkę zapłonową. Jak zapłon TCI, to też akumulator, impulsator i cewkę zapłonową, tyle że inną.
    PS. Skąd jesteś?
    Majsterkowicz88
    Pupil
    A można przełożyc magneto z aprili do simsona ?
    Błażej
    Jak zgrasz idealnie katy zapłonu, to może się udać. Ale tu potrzebne doświadczenie i zaplecze techniczne.
    Majsterkowicz88
    Pupil
    Witam po długiej przerwie. Udało mi się uruchomić silnik simsona (wymieniłem megneto na nowe) silnik działa dziękuje za rady temat zamykam.