Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik skutera 49cc odpalanie.

27 Sie 2015 17:35 1065 14
  • Uczeń
    Witam. Posiadam 2 silniki z skuterów jeden ma uszkodzone cewki w magneto a drugi sprawny. Problem w tym że niewiem jak je uruchomić. Nie posiadam elektryki do tych silników. Prosiłbym o wykaz części które muszę kupić by te silniki uruchomić. Za odpowiedzi dziękuję. : )
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • IGE-XAOIGE-XAO
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Typ tych silników? Chociaż podaj, dwusuw, czy czterosuw? Jaki rodzaj magneta? Cokolwiek?
  • Uczeń
    Silniki to dwusówowe są marki ten z spalonym magneto to z simsona a drugi z aprili.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    To dwa silniki są takie same? Jak to jeden ma magneto z simsona, a drugi z aprili? Wrzuć tutaj zdjęcia. Musisz po prostu skompletować kompletny układ zapłonowy do danego silnika, czyli stator, koło magnesowe, czujnik indukcyjny, cewka zapłonowa. Do tego trochę przewodów i można połączyć tak, by silnik odpalił.
  • Uczeń
    Najpierw mam zamiar uruchomić silnik z aprili jest sprawny tylko nie mam elektroniki do niego. Jakie części muszę kupić ? Z silnika wychodzi kilka kabli ( w tym momencie nie mam jak sprawdzić ) czy mozna podłączyć układ zapłonowy z quada ?
    Czasem da się zaadaptować, choć akurat aprilia może być "bardziej wymagająca".
    Musisz zdobyć schemat elektryczny pojazdu, z którego silnik pochodzi i tam będzie wszystko rozrysowane i opisane.
  • Uczeń
    A jeśli w simsonie są spalone cewki to czy zapłon bateryjny można było by tam podłączyć ?
    Zapłon z przerywaczem, czy elektroniczny?
  • Uczeń
    Elektroniczny.
    To sprawa się trochę komplikuje, bo trzeba założyć moduł, który będzie czytał sygnał z impulsatora. Jakby był przerywacz, to nie ma najmniejszego problemu - akumulator, przerywacz, kondensator, cewka i działa. Tutaj trzeba zaprzęgnąć elektronikę. Albo zastosować moduł CD CDI z własną przetwornicą.
  • Uczeń
    A jak oglądałem pinouty modułów zapłonowych elektronicznych to pisało ,że mam podłączyć impulsator. Jeśli ten moduł był by podłączony to najpierw podłączyć moduł do akumulatora a pózniej rozrusznik ?
    Ps. Pierwszy raz mam doczynienia z silnikiem spalinowym od skutera.
    Wszystko zależy, jaki to moduł. Jak AC, to należy podłączyć cewkę zasilającą, impulsator (też cewka) i cewkę zapłonową. Inne zasilania nie są potrzebne. Jak moduł DC, to akumulator, impulsator i właściwą cewkę zapłonową. Jak zapłon TCI, to też akumulator, impulsator i cewkę zapłonową, tyle że inną.
    PS. Skąd jesteś?
  • Uczeń
    A można przełożyc magneto z aprili do simsona ?
    Jak zgrasz idealnie katy zapłonu, to może się udać. Ale tu potrzebne doświadczenie i zaplecze techniczne.
  • Uczeń
    Witam po długiej przerwie. Udało mi się uruchomić silnik simsona (wymieniłem megneto na nowe) silnik działa dziękuje za rady temat zamykam.