Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

OPEL ASTRA G - rezystor dmuchawy, wymiana bezpiecznika termicznego

ziomek_87 27 Sie 2015 20:30 6795 9
  • #1 27 Sie 2015 20:30
    ziomek_87
    Poziom 1  

Witam. Dziś miałem do czynienia z naprawą rezystora dmuchawy w Astra g. Nawiew działał mi tylko na 4 biegu, przyczyną był spalony bezpiecznik termiczny znajdujący się w rezystorze dmuchawy.
    Jak się do tego zabrać żeby wymienić?
    Więc...
    Odkręcamy schowek od strony Pasażera jest on przykręcony na 5 śrub TORX nr 25.
    następnie odpinamy wtyczke od żarówki schowka.
    Po usunięciu schowka po prawej stronie u góry znajduje się dmuchawa z lewej jej strony jest dekiel (zamykajacy filtr pyłkowy) na 4 śróbki w moim przypadku 4 śróbki na śrubokręt krzyżakowy.Po odkręceniu tego dekielka wyjmujemy filtr pyłkowy można go wyczyścić przy okazji ale lepiej wymienić na nowy:) u góry komory filtra pyłkowego znajduje się nasz Rezystor dmuchawy.Wypychamy go do góry palcem i mamy już go na wierzchu:) odpinamy wtyczkę i dwa krokodylki czerwony i brązowy. w środku rezystora jest nasz bezpiecznik.Ja wyjąłem stary i założyłem nowy bez lutowania kupiłem bezpiecznik w sklepie elektronicznym 240V 157C i 10A. Założyłem poskładałem wszystko do kupy i działają wszystkie biegi dmuchawy.Jest to bardzo proste i mozna samemu w ciągu 20min zrobić zamiast płacić elektrykom czy mechanikom:) Pozdrawiam i powodzenia w naprawie jeśli ktoś ma podobną usterkę mam nadzieje że pomogłem :) OPEL ASTRA G - rezystor dmuchawy, wymiana bezpiecznika termicznego OPEL ASTRA G - rezystor dmuchawy, wymiana bezpiecznika termicznego OPEL ASTRA G - rezystor dmuchawy, wymiana bezpiecznika termicznego

1 9
  • #2 27 Sie 2015 20:56
    carrier
    Specjalista - Alarmy Samochodowe

miałeś szczęście że podczas lutowania nie przepaliłeś bezpiecznika

0
  • #3 27 Sie 2015 21:40
    bubu1769
    Warunkowo odblokowany

Jak zie uważa to nie jest to takie trudne, ewentualnie można się pobawić z tulejkami zaciskowymi zamiast lutowania

0
  • #4 27 Sie 2015 21:49
    2645816
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 27 Sie 2015 22:42
    tzok
    Moderator Samochody

Autor napisał:

ziomek_87 napisał:
    Ja wyjąłem stary i założyłem nowy bez lutowania

Natomiast ja bym się skupił na powodzie przepalenia się tego bezpiecznika, bo bezpieczniki tak same z siebie się nie palą. Przed wymianą bezpiecznika należałoby ustalić pierwotną przyczynę jego uszkodzenia.

0
  • #6 28 Sie 2015 08:04
    emeryt2
    Poziom 42  

Tzok , masz racje . Silnik dmuchawy do przeglądu!

0
  • #7 28 Sie 2015 21:14
    robek
    Poziom 16  

A ja bym dodał jeszcze montaż nowego filtra kabinowego. Zapchane i nie drożne filtry są bardzo często przyczyną zadziałania bezpiecznika termicznego.

1
  • #8 29 Sty 2016 08:15
    czoperus1
    Poziom 9  

Rezystor zanim się przepalił stopił plastik z miejsca gdzie się go montuje. Poprawny montaż nowego jest niemożliwy. Co można zamontować zamiast tego grzejacego się rezystora ?

0
  • #9 29 Sty 2016 08:19
    andrzej20001
    Poziom 42  

Nic nie można innego, ale przede wszystkim napraw silnik i nasmaruj aby lekko chodził i wymień filtr.

2