Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Prosz, dodaj wyj徠ek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzi瘯i temu, 瞠 ogl康asz reklamy, wspierasz portal i u篡tkownik闚.

Czarny ekran, brak zg這szenia biosu

27 Sie 2015 21:06 414 2
  • Poziom 1  
    Witam!

Mam problem z komputerem, ostatnio gdy z niego korzysta貫m (czyli w czerwcu) wszystko by這 w porz康ku. Ostatnimi czasy (po przeprowadzce, wi璚 komputer podr騜owa poczt polska) chcia貫m go ponownie odpali, jednak瞠, ekran pozostaje czarny (sygna jest, monitor sprawny - sprawdza貫m) a BIOS nie daje 瘸dnego sygna逝 (g這郾iczek pod陰czony i jeszcze w czerwcu sprawny). Jedynie kr璚 si wiatraki (jednak nieco wolniej), 鈍i璚 si diody z przodu obudowy.

Pierwsz my郵 by uszkodzony zasilacz (NeoTEC Maximus 440W), wi璚 po篡czy貫m inny (Modecom 350W), jednak nic to nie pomog這.

Nast瘼nie kupi貫m p造t g堯wn, taki sam model jaki ju mia貫m wcze郾iej - Gigabyte ga-m52-s3p (u篡wana, lecz w bardzo dobrym stanie) - i nic.

Nast瘼nie kupi貫m procesor, r闚nie taki sam jaki ju mia貫m - AMD Athlon 64 x2 - i nic.

Po篡czy貫m kart graficzn, zast瘼uj帷 mojego Geforce 8800GT na Geforce 8500GT - NIC, dalej te same, pocz徠kowe objawy.

Po篡czy貫m dwie ko軼i pami璚i (zgodne z moj p造t g堯wn), aby i to sprawdzi - r闚nie nic.

Dodatkowo, musz zwr鏂i uwag na dwa aspekty:

1 - mia貫m du瞠 problemy z zasilaczem, kt鏎y po od陰czeniu z pr康u, usilnie nie chcia w陰czy komputera. Nale瘸這 odczeka jakie 15 - 30 min, ewentualnie powyci庵a kable z komputera typu USB by ruszy. Jeszcze na pocz徠ku moich perypetii z komputerem (czyli jakie 1.5 tygodnia temu), zasilacz jeszcze umia zaskoczy, niestety obecnie ju w og鏊e nie wsp馧pracuje, dlatego podmieni貫m go na po篡czonego Modecom 350W. Zastanawiam si, czy grat nie uszkodzi mi moich nowych bebech闚 - p造ty i procka.

2 - w mi璠zy czasie gdy kombinowa貫m z komputerem, w ramach testu podmieni貫m kart graficzn na tak, kt鏎a nie jest obs逝giwana przez moj p造t g堯wn - Radeon X1950 PRO. Znajomy informatyk zwr鏂i mi uwag na to, i taka karta graficzna nawet nie pasuje do tego wej軼ia, dla mnie, zielonego, jako pasowa豉, wszak butem nie dopycha貫m. :p Aczkolwiek, czy to czego nie uszkodzi這?

Prosz o pomoc, bo jestem w kropce, co jeszcze m鏬豚ym zrobi, by zdiagnozowa problem. :p
  • Poziom 25  
    Pierwsza sprawa - wyja郾ij co znacz s這wa:mia貫m du瞠 problemy z zasilaczem, kt鏎y po od陰czeniu z pr康u, usilnie nie chcia w陰czy komputera. Nale瘸這 odczeka jakie 15 - 30 min, ewentualnie powyci庵a kable z komputera typu USB by ruszy.
    ?
  • Poziom 34  
    Za豉tw sobie dobry markowy zasilacz i uruchom go陰 p造t z procesorem i glo郾iczkiem na stole bez obudowy