Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

iPhone 6C będzie wyglądał jak iPhone 5C

secretsanta 27 Sie 2015 21:26 4191 17
  • iPhone 6C będzie wyglądał jak iPhone 5C

iPhone nie jest moim ulubieńcem, nie ukrywam tego. Ale by sprawiedliwości stało się zadość poniżej kilka faktów a raczej plotek pochodzących z samej fabryki Apple która już wcześniej zapowiedziała wprowadzenie na rynek iPhone 6S, 6S Plus i iPhone 6C.

W zeszłym roku nie zaprezentowano następcy modelu 5C ale teraz kilka razy w sieci pojawiły się informacje o debiucie iPhone 6C.

Niestety wszystko wskazuje na to że Apple tnąc koszty zdecyduje się na użycie obudowy zaprojektowanej dla iPhone 5C. O ile sama wielkość ekranu ucieszy wielu bo 4 calowy smartfon pozwala na bardzo swobodną obsługę jedną ręką to sam wygląd może rozczarowywać. Od produktu tej klasy oczekuje się unikalnego designu rozpoznawalnego z daleka.

Dla tych którzy nie pamiętają, iPhone 5C był to smartfon oferowany w kilku opcjach kolorystycznych w błyszczącej obudowie z tworzywa sztucznego.

Informacja znaleziona na gizmochina przetłumaczona na smartswiat

Fajne!
  • #2 27 Sie 2015 23:02
    marszalek_duck
    Poziom 17  

Wygląda mi to tylko na plotki. iPhone od 5S posiadały czytnik lini papilarnych a tu na zdjęciach go brak. Chyba że miałby to być iPhone w wersji budżetowej ale raczej bym się tego po nich nie spodziewał (szczycą się przecież że robią tylko hi end).

Ale mogę się mylić, to tylko takie moje przemyślenia.

• #3 28 Sie 2015 01:54
    prosiak_wej
    Poziom 26  

Obecnie każdy smartfon wygląda praktycznie tak samo. Różnią się tylko szczegółami, drobiazgami. No, może Nokię (obecnie Microsoft) gołą można poznać pośród Samsungów, Ajfonów, Hujawejów...

A z Ajfonami miało być tak pięknie - że za pomocą linijki można by określić model ;)

• #4 28 Sie 2015 02:46
    743130
    Użytkownik usunął konto  
  • #5 28 Sie 2015 10:34
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    iPhone'y nie mają żadnego designu

Jasne. W ogóle produkty Apple nie mają żadnego designu, prawda ?
    Wiesz może cokolwiek więcej o systemach Apple, poza tym co wyczytałeś ?

Nie jestem bezkrytycznym fanem Apple, zwłaszcza kiedy się poczyta o "wyczynach" prawnych tej firmy, ale wyobraź sobie są powody, dla których piszę w tej chwili z iMaca (na którym zresztą mam też zaintalowane Windows i Linuxa).
    Te powody są w dużej mierze w systemach operacyjnych. I akurat iPhone (chociaż go nie mam) nie bez powodu było wzorem dla większości dzisiejszych smartfonów innych firm (bo może już nie pamiętasz, jakie GUI miały inne telefony niż pierwszy iPhone).

I wyobraź sobie, to właśnie OS jest tym, co powoduje chęć korzystania np. z iPhonów, mimo rzeczywiście różnych wpadek sprzętowych.

Więc zamiast wylewać pomyje na coś, czego nie lubisz, spróbuj zachować nieco więcej dystansu. Inaczej jest to zwykłe hejterstwo.

• #6 28 Sie 2015 12:31
    Kużdo
    Poziom 20  

gamer512 napisał:
    Do tego nigdy nie będę w stanie zrozumieć jak można nie zapewnić fizycznego przycisku wstecz.

"Hahahaha umarłem." Nie potrafię wyobrazić sobie ani jednego powodu dla fizycznego przycisku wstecz.

• #7 28 Sie 2015 12:31
    gbd.reg
    Poziom 20  

sundayman napisał:
    Jasne. W ogóle produkty Apple nie mają żadnego designu, prawda ?

Apple skupia się na estetyce, która ma być minimalistyczna i rozpoznawalna, często zapominając o stronie użytkowej. Chyba każda generacja iphonów zaliczała wpadkę wynikającą z fizycznej budowy telefonu: wyginanie się obudowy, "uścisk śmierci" (złapanie w "naturalny" sposób telefonu podczas rozmowy skutkowało drastycznym pogorszeniem zasięgu, co często przerywało rozmowę) itp.

sundayman napisał:
    I akurat iPhone (chociaż go nie mam) nie bez powodu było wzorem dla większości dzisiejszych smartfonów innych firm (bo może już nie pamiętasz, jakie GUI miały inne telefony niż pierwszy iPhone).

A czym się pierwszy iPhone wyróżniał prócz tego, że był pierwszym nadającym się do użytku w pełni dotykowym telefonem? Brakiem pulpitu? Układem ikon w menu, który miał premierę już dawno w nie-dotykowych telefonach? Menu podzielonym na strony, przewijane na boki zamiast listy przewijanej płynnie w górę i w dół?

Jakoś nie widziałem, żeby brak pulpitu jakikolwiek inny producent telefonów zastosował. Dla mnie to jest dość ważna rzecz, bo dzięki temu mogę sobie szybko podglądnąć pogodę, odjazdy z najbliższego przystanku autobusowego, notowania giełdowe i inne rzeczy które często sprawdzam i chciałbym mieć je zawsze na wierzchu. W iPhonach musisz wejść w odpowiednią appkę, bo widgetów tam nie ma. Ba, musisz wejść w kilka aplikacji po kolei jeśli chcesz sprawdzić kilka różnych rzeczy. Dla mnie to jest spora wada...

I wadą jest też dla mnie przewijanie stron aplikacji na boki, na których aplikacje nie są sortowane automatycznie. Owszem, mogę sobie ulubione aplikacje poukładać tam gdzie chcę, ale teraz znajdź aplikacje której tak często nie uruchamiasz? Mając ich sporo na telefonie nie będzie to proste. Preferuję rozwiązanie z 1 ekranem składającym się z ulubionych aplikacji i następnym ekranem składającym się ze wszystkich, posortowanych alfabetycznie albo w inny logiczny sposób. Na iPhonie musisz sobie ręcznie je w taki sposób poukładać, a i tak szukanie odpowiedniej aplikacji alfabetycznie nie jest wygodne gdy przewijasz na bok o całą stronę. Tutaj sprawdza się lepiej zwykłe przewijanie góra - dół.

Jeśli chodzi o OS X, system jest fajny, przemyślany - bo w tym apple jest dobre. Ale sprzęt... nowe komputery Apple są zaprojektowane w ten sposób, by się przegrzewały! Apple wyszło z założenia: po co pozbywać się ciepła, ograniczmy po prostu moc gdy jest za gorąco i pozwólmy by się sprzęt przegrzewał, przecież użytkownik cały czas pełnej mocy nie potrzebuje... Tylko nie wzięli pod uwagę tego, że sprzęt się przegrzewa prawie cały czas. Świeży system działa pięknie, ale po instalacji kilku ulubionych aplikacji które gdzieś tam w pamięci siedzą cały czas, otwarciu 5 kart w przeglądarce i może puszczeniu jeszcze sobie muzyki w tle - mac zaczyna się przegrzewać... A jak się przegrzewa to nagle wszystko zaczyna mulić niemiłosiernie i nie da się nic zrobić.

I nie jestem kimś, kto sobie wyczytał o Apple w internecie. Pokój obok mam pełno sprzętu od apple bo pracuję w firmie, która dużo tego sprzętu używa. Stoi tam po kilka sztuk desktopów od Apple z 3ch ostatnich generacji + kilka mac booków różnego rodzaju. Im nowszy sprzęt tym większym problemem staje się jego przegrzewanie, przez co osoby na nich pracujące muszą ograniczać liczbę uruchomionych aplikacji na raz. A gdy przychodzi czas np na jakiś rendering czy inne chwilę trwające operacje to można sobie spokojnie iść kawy zaparzyć, bo o ile przez pierwsze kilkanaście sekund idzie jak burza to później zwalnia proces nawet 10 krotnie, bo mac się przegrzewa.

I tak, mamy klimatyzację, w biurze jest cały czas ok 22-24 stopnie. Nie będziemy przecież używać tych komputerów w lodówkach...

• #8 28 Sie 2015 12:51
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    nowe komputery Apple są zaprojektowane w ten sposób, by się przegrzewały!

Nie wiem co to znaczy "nowe", ale iMAC 27 (2011) jakoś niespecjalnie się przegrzewa;

Wentylatorów przy tym ustawieniu nie słychać. A można je całkiem sporo podkręcić.
    Komputer obciążony, bo mam uruchomione cały czas parallels z Windowsami.

Sama ilość czujników temperatury jest spora jak na traktowanie problemy ciepła po macoszemu...

Nie wiem jak w najnowszych modelach. Ale żeby nie wchodzić w szczegółowe rozważania, bo oczywiście można się przyczepić do mnóstwa rzeczy, to po prostu hejtowanie zaprezentowane powyżej przez kolegę jest zwyczajnie słabe...

• #9 28 Sie 2015 13:43
    markovip
    Poziom 34  

@sundayman, Nie wiem co Kolega chce udowodnić pokazując temperatury przy 10W wydzielanym przez procesor i wyłączonym GPU.

Na oficjalnym forum czytamy: http://myapple.pl/forums/topic/107807-nowy-imac-przegrzewa-si%C4%99/

Cytat:
    Obawiam się że to normalne w obecnej serii iMaców, i to nawet nie jest przegrzewanie tylko zabezpieczenie termiczne aby procek nie uległ uszkodzeniu a apple przez to nie musi zbytnio używać wiatraków w komputerze przez co są ciche. Komputer robi jest mniej wydajny bo taktowanie procesora zostaje w takiej sytuacji obniżone.

Cytat:
    Z imakami radzę używać SMC Fanc Control (lub najnowszego istat menus z kontrolą wiatraków) bo konsekwencja nagrzanego wnętrza po kilku miesiącach to plamy wewnątrz matrycy. Biały 24" bez smc fan control potrafi nagrzać psu do 90'C (z włączonym smc fan control 70'C to niestety normalka)

Takie praktyki wprost z laptopów, na stacjach roboczych, może stosować tylko Apple - "Think different" ;)

Pozdrawiam

• #10 28 Sie 2015 16:37
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    Nie wiem co Kolega chce udowodnić pokazując temperatury przy 10W wydzielanym przez procesor i wyłączonym GPU

Nie nie muszę udowadniać. Pracuję na tym komputerze codziennie, głównie do prac technicznych (w tym CAD 3D), a nie odczytywania poczty, i nie mam żadnego problemu. Zdarza mi się montować filmy, robić audio (nie słuchając sobie mp3, tylko ładując full wirtualnych instrumentów w Garage Band), i - nic mi się nie "grzeje".

Jest to mój n-ty mac , nie pamiętam nawet który od 1990 r.
    Więc - mogę cokolwiek powiedzieć o problemach tego producenta.
    I wiem jak były wykonane Apple w 1990 roku, gdzie o SCSI stosowanych standardowo w tych komputerach - w PC stosowano jedynie w serwerach, gdzie np. konstrukcja G5 PPC to wzór technicznej elegancji (wystarczy popatrzeć na rozwiązania chłodzenia - jakość wentylatorów, ich sposób mocowania itp - też rozwiązania które można było spotkać w serwerach a nie "biurkowych PC"), itp.
    Więc wyśmiewać "think different" może ktoś, kto ma pojęcie o Apple blade.

Nie wiem jak to jest, że jakoś mnie się nigdy nie zdarzają "magiczne" przypadłości z plamami na LCD, itp. Jedyny problem jaki mam rzeczywiście, to czasem lekko bzyczy przetwornica od podświetlania LCD, kiedy się podkręca jasność mocno. Nie zawsze.

A w końcu to jest All In One, jakby nie było. Bez wentylatorów 12cm.

• #11 28 Sie 2015 21:49
    gbd.reg
    Poziom 20  

Problemy się zaczynają od tych iMaców, w których nie słychać już wentylatora nawet na "najwyższych" obrotach. Jeśli swój wentylator słyszysz czasem - problemów mieć nie powinieneś. Poza tym jedna jaskółka wiosny nie czyni, być może inne egzemplarze nawet z tej samej serii mają problemy z przegrzewaniem się.

Starsze komputery Apple to faktycznie sztuka wykonania, ale powiedzenie że dyski SCSI stosowało się tylko w serwerach i Macach to trochę nadużycie. W Macu masz poskładane wszystko przez producenta i wiele nie da się wymienić, w PC masz budowę modułową, nawet tych najstarszych więc instalacja dysku SCSI to tylko kwestia dobrania płyty głównej - a serwerowe płyty główne różniły się w tamtych czasach niewiele i spokojnie można było je stosować w desktopach.

Nie wiem dokładnie co robił Apple 10 czy 20 lat temu, bo ze starszych Maców miałem do czynienia tylko z 2-3 egzemplarzami. Jeden z nich to all in one z monitorem CRT, a jeden to bodajże mac pro z 2002 roku - jedna z mocniejszych bestii w którą można było się wyposażyć w tamtych czasach w domowym zaciszu. Były to dobre konstrukcje...

Ale o konstrukcjach powstałych w ostatnich latach nie można powiedzieć, że są udane. Przegrzewanie to nie jedyny ich problem, ale nie chcę w zbyt głęboką dyskusję się wdawać tutaj.

• #12 28 Sie 2015 23:14
    markovip
    Poziom 34  

Odpowiedziałem tylko, bo Kolega przedstawił informacje nijak miarodajne. A że nie trawię polityki prawnej Apple i jak dyma swoich klientów, to wyszło jak wyszło.

Oczywiście że znam i darzę sympatią stacje robocze Apple, ale tylko do iMac G3, bo od kiedy Microsoft wykupił Apple i kazał im montować podzespoły Intela, niczym nie różni się od stacji roboczych PC na podzespołach serwerowych. Tyle tylko, że prawie za 2x ceny.

Pozdrawiam

• #13 29 Sie 2015 13:32
    mrtip
    Poziom 13  

Bo ze sprzętem od Apple to jest tak, że każdy coś wie. Mając wiedzę ogólną tworzy i dorabia się ideę. Faktem jest ze ktoś kto pisze negatywną opinię tak naprawdę nie miał żadnego sprzętu na własność.
    Z netu można wyczytać bardzo wiele informacji tożsamych z wylaną kawą na dywan i odczytywaniem przyszłości. Tak to się ma do rzeczywistości.

Odsetek osób które zmieniły sprzęt Apple ze względu na tandetność jest tak duży jak właścicieli samochodów marki Jaguar przesiadających się na Fiata Pandę.

Apple ma jedną wadę: drożyzna, drożyzna i zatrważająca drożyzna.

Na codzień używam Nokię z symbianem, iMaca, macbooka, iPhone, iPada, lapka Toshibę a w pracy Fujitsu z Intelem na Windows 8.1 ;)

Tyle w temacie.

• #14 02 Wrz 2015 23:16
    gbd.reg
    Poziom 20  

@mrtip o iMacach oraz MacBookach z ostatnich generacji mogę powiedzieć akurat wiele rzeczy, z których żadna nie jest wyssana z palca. Pracuję w firmie zajmującej się tworzeniem oprogramowania, gdzie jeden z etapów to design (zarówno użytkowy jak i graficzny). Cały zespół designerów pracuje właśnie na sprzęcie Apple.

Jeśli chodzi o system - OS X, nie mam mu nic do zarzucenia prócz tego, że po prostu nie przypadł mi do gustu. Ma wady i zalety, jak każdy system, jest systemem skrojonym na miarę sprzętu - dzięki czemu działa świetnie, jest też systemem skrojonym na potrzeby przeciętnego użytkownika - a ja przeciętnym użytkownikiem nie jestem niestety. Jednak jeśli chodzi o sam sprzęt to im nowszy tym gorszy. jakościowo - częstsze awarie, większe problemy z przegrzewaniem i coraz mocniejsze zamknięcie w świecie produktów apple - niedługo nie będzie się dało do tych komputerów podłączyć nic, co nie wyszło z fabryk z nadgryzionym jabłuszkiem., nawet zwykłego kabla zasilającego.

"zwykły" PC ma taką zaletę, że wadliwy (przegrzewający się dla przykładu) komponent można wymienić na zupełnie inny, w Macach musisz się trzymać komponentów, pod które został zaprojektowany. W PCtach mogę sobie zainstalować system jaki mi się podoba na jakim chcę sprzęcie, OS X oficjalnie zainstaluję tylko na sprzęcie Apple, nie mam możliwości wyboru jeśli sprzęt danego producenta mi nie pasuje lub ogólnie chcę po prostu coś innego, jeśli chcę używać ich oprogramowania, muszę używać też ich sprzętu.

Nie twierdzę, że sprzęt innych firm nie posiada wad, bo posiada i to nawet podobną ilość, jednak nie można twierdzić że jedyną wadą produktów Apple jest cena, bo tak absolutnie nie jest. To jest raczej kropla która przelewa czarę, kropka nad i, ostatni argument dla którego wiele osób (w tym ja) nigdy nie zdecyduje się na ich produkty.

• #15 02 Wrz 2015 23:27
    markovip
    Poziom 34  

Do tej wypowiedzi mogę dodać tylko, że 99% części które posiada Apple w swoich wnętrznościach, posiadają także inne marki.
    Choroba która nakazuje ludziom myśleć że sprzęt Apple jest pod tym względem lepszy od innych to fanboy-stwo.

• #16 03 Wrz 2015 10:43
    sundayman
    Poziom 24  

Cytat:
    sprzęt Apple jest pod tym względem lepszy od innych to fanboy-stwo

no jak można skomentować coś takiego...
    Po pierwsze, może weź sobie łaskawie obejrzyj to ;

https://www.youtube.com/watch?v=YFYJBY1zHRg

I pokaż jakiś podobny PC.

Ale nawet, jeśli nie brać pod uwagę sprzętu (bo ideologicznie to jest PC faktycznie), to podstawową różnicą jest SYSTEM ! Ja kupuję Apple w 80% dla systemu.
    Jak widać, jest to nie do pojęcia dla co poniektórych...

• #17 06 Wrz 2015 18:25
    markovip
    Poziom 34  

W rezerwacie Apple nie jest pozwolone komentowanie takiego czegoś, nawet myślenia o tym...

Czym się chce Kolega podeprzeć? Największą do tej pory wpadką Apple?

Pomijając fakt że oprócz RAMu i procesora (z wąskiej grupy) nie można tam niczego wymienić, jest od zbudowanych na tych samych podzespołach (CPU, chipset, GPU, RAM oraz wszystkich innych kontrolerach).

Apple po prostu oprócz swoich SoC i wtyczek niczego nie projektuje, stąd uważam za błędne określenie "sprzęt apple jest lepszy".

A co do systemu operacyjnego, to tak jak powiedział Kolega gbd.reg - rzecz gustu.

Pozdrawiam

• #18 10 Paź 2015 16:48
    mrtip
    Poziom 13  

Panowie i panie bo to jest tak:

Oprogramowanie producenta czyt. od Apple jest dobrane do każdego z urządzeń tak by działało na korzyść sprzętu i użytkownika.
    Po prostu, podłączasz i działa.

Nie spotkałem się by oprogramowanie układowe powodowało przegrzewanie się sprzętu Apple. Oczywiście jedynie oprogramowanie beta lub "wieku niemowlęcego" owszem, może powodować niedoczynność lub nadczynność.

Ja jestem programistą, hardware i software i wiem co mówię. Ostatnio wypuszcza się nie do końca przetestowane oprogramowanie, ponieważ trzeba tanio, szybko i ogólnie na przedwczoraj.

Taka mała dygresja. Jeśli mam nieograniczoną ilość gotówki i wyrobioną markę to wali mnie plebs i robię coś dla wyższych sfer z uwagi na ich większą kulturę osobistą. Tak samo jest z użytkownikami. Tak samo jest z syfem na Windows. Lubimy się dzielić na tych i na tamtych, lubimy robić obozy takie i śmakie bo wówczas jest fun. Po prostu fajnie jest dosrać temu lub tamtemu. Dosram komuś i patrzę co on zrobi.
    Jeśli ktoś lubi tylko Apple to niech se kupuje bo mu odpowiada, jak ktoś Windowsa to ok, ja wolę mieć i to i to bo wówczas wiem jak wyglądają dwa końce kija.