Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku

27 Sie 2015 21:43 5124 29
  • Poziom 13  
    Witam. Mam problem z wałem, gdyż po rozebraniu silnika urwał mi się korbowód i wał został delikatnie uszkodzony mianowicie została pozostałość aluminium na wale tam gdzie się mocuje korbowód. Można przeszlifować ręcznie papierem wodnym 1000 czy może oddać do tokarza aby delikatnie zebrał tą pozostałość aluminium czy zostaje mi wymiana wału?

MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 13  
    O witam, pan to chyba wszystkim pomaga :) Pozdrawiam i dzięki za informacje jutro tak zrobię

Dodano po 2 [minuty]:

A jak usunąć pozostałości opiłków w silniku ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Po przepłukaniu tłoka znalazłem mikro pęknięcia na tłoku od środka dałem do spawania nie będzie to czasami przeszkadzać chodzi mi oto czy ten tłok jest wyważony i spaw może przeszkadzać ?

Dodano po 11 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Narysowałem czerwonym kolorem w którym miejscu sa pęknięcia i to dałem do spawania.
  • Poziom 13  
    Dałem wał do czyszczenia do roztworu KRETA, aluminium zniknął ale nie jest zbyt gładki ma wzdłuż rysy i dwa wżery.
    Pytanie odnośnie wału, mam już wszystkie części ale jak sprawdzić czy wał nie jest krzywy bo urwało korbowód i rozrząd i nie chce powtórnego uszkodzenia. Pozdrawiam
  • Moderator Samochody
    A ten urwany kawałek tłoka z przodu na zdjęciu już Ci nie przeszkadza ?
    Generalnie tłok, który pękł przy otworze sworznia nadaje się do śmietnika
  • Poziom 13  
    To jest zdjęcie przykładowe, tylko na czerwono narysowałem mikro pęknięcia i już zaspawałem.
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Nie ma pęknięcia na cylindrze
  • Poziom 13  
    Już wszystko złożyłem i napotkałem kolejną przeszkodę. Jak obracam kołem zamachowym to coś mi blokuje w silniku i nie chce ruszyć dalej. rozebrałem silnik i okazuje się że korbowód blokuje popychacz. Źle założyłem korbowód a zresztą kupiłem nowy z parametrami taki jaki ma być, Gdzie zrobiłem błąd ?

MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Kurcze a wydawało mi się że dobrze zrobiłem. Dzięki za pomoc

Dodano po 1 [godziny] 11 [minuty]:

Dodano po 1 [minuty]:

Ta sama sytuacja odwróciłem i co teraz? wał jakby jest za blisko panewek sam nie wiem ale krzywy nie jest
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    KORBOWÓD B&S BRIGGS AND STRATTON 10 - 15 HP

serie 251000, 252000, 253400, 280700

numer oryginalny 490348

WYMIARY:

odległość osi otworów 120 mm

średnica sworznia 20 mm

średnica czopu wału 32 mm

Dodano po 2 [minuty]:

a to mój numer silnika

Dodano po 7 [minuty]:

Podałem co trzeba i co wy na to ?

Dodano po 1 [minuty]:

Te wymiary oraz 10-15 hp to z ogłoszenia

Dodano po 2 [minuty]:

Mam spiłować kawałeczek korbowodu ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    A może to tylko pokrywa z innego traktorka a silnik ma inne parametry albo ilość koni mechanicznych

Dodano po 3 [minuty]:

Tak się dzieje, już myślałem że wał nie doszedł do góry ale koło zamachowe zamocowałem mocno z klinem i waliłem młotem i co może być ? patrząc na korbowód to wszystkie są wymiary takie same
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Coś ten wał jest blisko panewek albo mi się zdaje
    Tak wiem, jest pomiędzy popychacze ale wał ma delikatne luzy góra dół tak z 1 mm
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    no z 2 mm dokładnie ale każdy ma luz a zresztą nie tylko zahacza o śrubę ale i o korbowód
  • Poziom 1  
  • Poziom 13  
    już złożyłem tak jak trzeba ostatnia mi śruba została ale obracam znowu kołem zamachowym i klinuje się

Mam słabą baterie w telefonie ale rano nagram i wyśle. Dla mnie jest to bardzo dziwne bo rozbierałem inny traktorek i silnik 12 hp i było ok a tu niespodzianka
    jak rozebrałem silnik na początku to był w kawałkach korbowód, zmiażdżony rozpylacz oleju, cztery wyłamane tryby na małej zębatce na wale i jeden wyłamany trybik na rozrządzie, wszystko kupiłem i wymieniłem. Co by przez to mogło uszkodzić czy wykrzywić
    Wszystko leży jak trzeba, tylko korbowód mi przeszkadza :) No nic jutro nagram i wyśle filmik. Pozdrawiam
    A i tłok wymieniłem bo ten co spawałem to się bałem zamontować.
  • Poziom 13  
    Witam. Nagrałem dwa filmiki, do porównania dałem też dwa rozrządy ten grubszy to kupiłem i blokuje korbowód a ten węższy to był wcześniej ale ma wyrwany trybik. Założyłem ten stary rozrząd na chwile i nie haczy. Zły rozrząd kupiłem ?

Dodano po 1 [minuty]:

MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku MTD 11 HP - Uszkodzony wał korbowy w silniku

Może być na tym wyłamanym jednym trybiku zawsze opiera się na innym
  • Pomocny post
    Poziom 1  
  • Poziom 13  
    Właśnie idę szlifować krzywki bo są za szerokie i one blokują

Dodano po 2 [minuty]:

• Poziom 13  
    Witam, zeszlifowałem krzywki, złożyłem wszystko do kupy i odpalił. Silnik pracuje cicho i równo. Zamykam temat.