Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak stworzyć sieć domową według tego schematu?

28 Sie 2015 01:37 612 1
  • Poziom 6  
    Witam, pomoże mi ktoś w wybraniu routerów oraz ich konfiguracji do stworzenia sieci domowej lan + wifi? Niżej zamieszczam schemat jak ja to widzę. Chce utworzyć taką sieć dlatego że w moim domu jest bardzo dużo zbrojeń metalowych które zakłócają sygnał wifi + mam dość dużą rodzinę która często mnie odwiedza i obciąża łącza. Dlatego chce stworzyć kilka sieci z ograniczonym transferem danych + sieć bez ograniczeń dla mnie i dziewczyny. Do sieci oprócz kabli lan które są uwzględnione w schemacie miałoby się wpiąć około 10-12 urządzeń bezprzewodowo. Z racji tego że aktualnie przeprowadzam dość generalny remont routery nie muszą łączyć się za pomocą wifi, może odbyć się to po kablu. Liczę na pomoc, pozdrawiam.

Aktualnie mam 2 routery, NETGEAR DG834G V4 a 2gi model to DG834G V5. (Oczywiście mogę kupić inne)
  • Poziom 37  
    karolek36 napisał:
    Witam, pomoże mi ktoś w wybraniu routerów oraz ich konfiguracji do stworzenia sieci domowej lan + wifi? Niżej zamieszczam schemat jak ja to widzę. Chce utworzyć taką sieć dlatego że w moim domu jest bardzo dużo zbrojeń metalowych które zakłócają sygnał wifi + mam dość dużą rodzinę która często mnie odwiedza i obciąża łącza. Dlatego chce stworzyć kilka sieci z ograniczonym transferem danych + sieć bez ograniczeń dla mnie i dziewczyny. Do sieci oprócz kabli lan które są uwzględnione w schemacie miałoby się wpiąć około 10-12 urządzeń bezprzewodowo. Z racji tego że aktualnie przeprowadzam dość generalny remont routery nie muszą łączyć się za pomocą wifi, może odbyć się to po kablu. Liczę na pomoc, pozdrawiam.

Aktualnie mam 2 routery, NETGEAR DG834G V4 a 2gi model to DG834G V5. (Oczywiście mogę kupić inne)

Jesli przeprowadzasz jakis generalny remont (z kuciem?) to sie nie szczyp tylko koniecznie ciagnij kable. Sporo kabli, tzn minimum 2 do kazdego pomieszczenia najlepiej. Wszystko łaczysz switchem w 1 punkcie. Skoro remontujesz, to switch moze stac gdzies gdzie go nie bedzie widac, jakies pomieszczenie techniczne itp.

Tam gdzie bedzie potrzebne WiFi wpinasz w gniazdko access point, mały, z jednym portem LAN, zasilany po skretce ze switcha, wedlug potrzeb.
    Do switcha podlaczasz jakis router do providera.

Tak to powinno byc zrobione. Tak zrobione starczy na lata. Kablem sieciowym przeslesz 1000mbit, to na bardzo długo wystarczy. Koło switcha mozesz postawic drukarke, NAS, czy co tam sie kiedykolwiek przyda.

Kupujac jakies lepsze AP mozesz na 1 fizyczny urzadzeinu miec 2 sieci. Jedna dla Ciebie, druga z ograniczeniami dla gosci.

Niestety zrobienie tego dobrze nie bedzie tanio.