Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Laptop DELL - Windows 10 OK, ale...

anonimus 28 Sie 2015 12:43 639 0
  • #1 28 Sie 2015 12:43
    anonimus
    Poziom 10  

Witam z drugim tematem w związku z Windows 10...

1. Po hibernacji mam czarny ekran i nie mogę go w żaden sposób uaktywnić.
    Pomagam sobie włączeniem TV - ekran laptopa się wtedy uaktywnia (tzn. miga 2-3 razy) i przełącza na TV. Wtedy wybieram ekran laptopa i jest OK.
    Automatyczne przełączanie na ekran TV po włączeniu telewizora (HDMI) to mój drugi wątek tutaj - w tym przypadku jest to pomocne i jedyne rozwiązanie ;)

Jak uaktywnić ekran laptopa po hibernacji bez pomocy TV?

2. Zmniejszyłem okno folderu/folderów, aby mieć bezpośredni dostęp do najważniejszych skrótów (wokół okna folderu).
    Pozycja zmienia się jednak przy każdym nowym otworzeniu jakiegoś folderu.

W Windows 7 pozycja okna każdego folderu była stała - da radę również w Windows 10?

3. Ten problem sam rozwiązałem (oby na stałe) - może komuś pomoże...
    Po starcie systemu miałem meldunek, że "Seagate Dashboard" jest niekompatybilny z Windows 10 (swoją drogą to skandal ze strony Seagate, że nie ma jeszcze odp. wersji!).
    Wiele razy miałem też meldunek (po kilku minutach po starcie systemu) o błędzie krytycznym - "Menu Start i Cortana nie działają." Konieczne było ponowne uruchomienie - wtedy było już OK, ale tylko do ponownego włączenia laptopa...

Gdy wyłączyłem z autostartu Seagate Dashboard (Memeo Dashboard Launcher), meldunek o błędzie krytycznym na razie się nie pojawił.

Pozdrawiam :)

Dodano po 3 [godziny] 48 [minuty]:

Dlaczego i kto skasował 2 odpowiedzi?!

2 0