Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

MHI/1300 Inox - Hydrofor włącza się i wyłącza co kilka sekund przy wężu ogrodowy

zbik89 28 Aug 2015 11:34 7587 10
    zbik89
    Level 7  
    Witam,

Zestaw hydroforowy INOX1300 ze zbiornikiem 24L służy mi do zasysania wody ze studni.

Po podłączeniu węża 1/2 cala przy podlewaniu pompa co chwila się włącza i wyłącza, aby osiągnąć i trzymać ustawione na przełączniku 2 bary.

Zbyt częste włączanie się i wyłączanie pompy nie jest dla niej zdrowe według instrukcji. Czy powinien ustawić wyższe ciśnienie na przełączniku ciśnienia, tak by pompa go nie mogła osiągnąć przez to, że wąż podlewa?

Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jak problem powinien być rozwiązany. Czy pompa może chodzić cały czas, bez wyłączania podczas podlewania?
    jerry1960
    Level 35  
    Czy masz odpowiednią poduszkę powietrzną w zbiorniku.
    zbik89
    Level 7  
    nie posiadam wiedzy, czy w takim zbiorniku jest jakaś poduszka.

Aczkolwiek z tego co wiem jest to zbiornik membranowy, czyli jest tam jakaś membrana i powietrze.
    zbik89
    Level 7  
    Dziękuję za tak szybkie odpowiedzi.

ok, wrócę do domu to sprawdzę.
    Ale co mi da ta informacja? obecnie czujnik jest ustawiony na 2B na wyłączanie. Jak leje prosto z kranika, bez węża to pompa chodzi caly czas, bez przerwy. Cykliczne włączanie się i wyłączanie odbywa się w momencie założenia węża.
    jerry1960
    Level 35  
    Na jakie ciśnienie obliczeniowe masz ten zbiornik . Druga sprawa pompa może nie dać rady wytworzyć wyższego ciśnienia . Kto ustawiał presostat (wyłacznik ciśnieniowy).
    zbik89
    Level 7  
    Czujnik ustawiał studniarz. Dostosował do kranika 3/4 cala. Cały czas pompuje. Po wyłączeniu pompy w hydroforze mam 2 bary.

Na tabliczkę spojrzę po powrocie do domu i dam znać :)

Dodano po 4 [godziny] 22 [minuty]:

MHI/1300 Inox - Hydrofor włącza się i wyłącza co kilka sekund przy wężu ogrodowy

Max Ps = 5,5 bara a zbiornik jest 25litrów.
    elektryk_siedlce
    User under supervision
    zbik89 wrote:
    Nie bardzo potrafię sobie wyobrazić jak problem powinien być rozwiązany. Czy pompa może chodzić cały czas, bez wyłączania podczas podlewania?

Tak pompa jak najbardziej może pracować bez wyłącznika lecz w trakcie takiej przeróbki trzeba dbać o to aby nawet na chwilkę nie zatykać zaworu tłocznego pompy. W przypadku zatkania pompa dostanie dużego ciśnienia i zacznie się tak zwane "mielenie" a co za tym idzie pompę zaciągniesz do grobu.
    zbik89 wrote:
    Zbyt częste włączanie się i wyłączanie pompy nie jest dla niej zdrowe według instrukcji. Czy powinien ustawić wyższe ciśnienie na przełączniku ciśnienia, tak by pompa go nie mogła osiągnąć przez to, że wąż podlewa?

To już dużo lepsze rozwiązanie. Przykładowo jeśli pompa ma maksymalne ciśnienie o wartości 5 barów to ustaw na wyłączniku ciśnienie 4.3 bara i według mnie powinno być jak najbardziej ok ;-) Jeśli natomiast przy takim ustawieniu pompa nadal będzie się włączać i wyłączać co chwilkę oznaczać to może,że przekrój węża jest za mały w stosunku do wydajności pompy. ;-)
    Polarnik1 wrote:
    Na naczyniach/zbiornikach przeponowych/membranowych powinna być informacja jakie ciśnienie ma być na membranie. Zazwyczaj w okolicy zaworka (taki jak w feldze koła) naklejona jest tabelka z zalecanm ciśnieniem.

Zgodzę się z tobą kolego lecz niestety czasami taka naklejka się oderwie i co wtedy?? No oczywiście nie ma obaw do paniki ;-) Tak na oko dla zbiorników przeponowych od 25l do 80l powinno być 1,5 bara ciśnienia lecz to też zależy troszeczkę od ciśnienia ;-)
    zbik89 wrote:
    czujnik ustawiał studniarz. dostosował do kranika 3/4 cala. Cały czas pompuje. Po wyłącznieu pompy w hydroforku mam 2bary.

Skoro studniarz ustawiał ci czujnik to powinien ci wytłumaczyć jak go przestawić na większe ciśnienie. Mimo to w instrukcji obsługi pompy też powinieneś mieć podane takowe informacje ;-) Jeśli jednak nie masz to zapraszam do obejrzenia tego artykułu--->
    https://www.youtube.com/watch?v=l-d8hvZ4tiA
    hulio
    Level 14  
    Dzień dobry,

co może być przyczyną częstego uruchomiania się pompy? Mam hydrofor 100L z pompą INOX 1300. Ciśnienie bez wody w zbiorniku wynosi 2 bar. Dobijam do ciśnienia w instalacji 4 bar. Włączane zostają zraszacze i po 3 sekundach (ciśnienie spada w układzie do 2 bar) pompa znowu się włącza na 2sec aż znowu dobije do 4 bar i tak w kółko. Są włączone 4 zraszacze każdy z nim ma przepustowość 1,5 l/min.

Pozdrawiam
    A przeczytałeś temat ? A po drugie, załóż własny temat .
    Moderator K.R.
    LamberT86
    Level 10  
    U mnie włącznik ciśnieniowy włącza przy 1.7bar i wyłącza się jak dobije do 2.5 około.

Dzwonię czasem działa jak próbuje się uruchomić przy 1.7 bar cyka tak jakby x2.