Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer 7741G - touchpad nie działa

skibixd 28 Sie 2015 16:13 846 2
  • #1 28 Sie 2015 16:13
    skibixd
    Poziom 12  

Witam serdecznie,
    miałem do przeczyszczenia i postawienia system w Acer Aspire 7741G, zrobiłem to bez problemu, problem pojawił się jednak już w trakcie istalacji systemu, otóż nie działa touchpad. Cóż, podpiąłem myszkę i tak doprowadziłem instalacje do końca. Zainstalowałem wszystkie możliwe sterowniki, lecz touchpad nadal nie działał, próbowałem już takimi programami jak SlimDriver i DriverEasy wyszukać sterowników, nic nie znajdują. W menadżerze urządzeń touchpada nie ma. Próbowałem go włączyć przez Fn+F7, później nawet od F1 do F12. Nic... Rozkręciłem laptopa znów, sprawdziłem czy z tasiemką jest wszystko ok, wyglądała na całą, ale i tak wymieniłem na nową, nic nie pomogło. Zacząłem już obwiniać samą płytkę, ale gdyby płytka nie działała to powinny chociaż przyciski, które są wlutowane w samą płytkę główną, czy się mylę? Ściągnąłem ze strony Acera sterowniki do dwóch różnych firm touchpada, w obydwóch po instalacji pojawia sie komunikat, że urządzenie zostało zaktualizowane, ale nadal nie działa... Bardzo proszę o pomoc.

1 2
  • Pomocny post
    #2 29 Sie 2015 14:19
    royal90
    Poziom 11  

Jak dla mnie, to musiałeś uszkodzić pada. Jeśli nie rozpoznaje urządzenia już nawet podczas instalacji (a musi), a co dopiero w Menedżerze to jego po prostu fizycznie nie ma. Czyli albo nie jest podłączony albo uwalony.

Wymiana na nowy, podmiana z używką pozwolą określić czy to usterka na płycie głównej, czy tylko samego touchpada.

1
  • #3 30 Sie 2015 15:58
    skibixd
    Poziom 12  

Może i masz rację... Spróbuję podmienić.

0