Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Sharan 2002 - mrugające kierunkowskazy po wciśnięciu hamulca

28 Sie 2015 16:54 1284 9
  • Poziom 9  
    Witam od pewnego czasu pojawił się problem z kierunkowskazami a mianowicie podczas jazdy gdy hamuje włączają mi się kierunkowskazy (awaryjne) mrugną dwa lub 3 razy i przestawiają do momentu kolejnego wciśnięcia hamulca, sprawdziłem złącza w tylnych lampach i nie ma na stykach żadnego podejrzanego nalotu a żarówki w lampach są ok ktoś wie w czym tkwi problem ?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 25  
    Nie był bym taki pewny. Gdyby był to problem z masą w lampach, to kierunkowskazy by się paliły razem ze światłami stopu. Czy ta instalacja nie była kiedyś przerabiana?
  • Poziom 9  
    Na postoju ta sytuacja nie ma miejsca wystarczy lekko ruszyć do przodu lub do tyłu i jak wcisnę hamulec włączają się kierunkowskazy (awaryjne mrugną dwa razy) , natomiast dziś ku mojemu zdziwieniu powyższa sytuacja nie zdarzyła mi się od samego rana ani razu i wygląda na to że wszystko powróciło do normy ale ciekawe na jak długo i pytanie gdzie szukać przyczyny gdy usterka ponownie wystąpi ? może czujnik przy pedale hamulca się psuje ale to chyba nie ma znaczenia z włączaniem się awaryjnych przy hamowaniu ?

Dodano po 1 [minuty]:

Instalacja jest oryginalna i nie było nic przerabiane autko było podłączane pod komputer i w silniku ani sterowniku centralnego zamka nie wykazało żadnych błędów
  • Poziom 15  
    A może usterka abs i wysyła sygnał do modułu komfortu. trzeba wyłączyć funkcję załączania awaryjnych razem z abs przy użyciu Vaga i zobaczyć czy problem zniknie.
  • Poziom 15  
    żaden sharan nie miał takiej funkcji. Czy sa,mochód posiada hak ?
  • Poziom 15  
    Owszem posiada, galaxy, sharan, alhambra.
  • Poziom 9  
    Auto nie posiada haka do przyczepki
  • Użytkownik usunął konto